Mr. Jack Pocket

xxxxxxxxoo hodnoceno 58x (Seznam vlastníků)

Mr. Jack Pocket - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 15 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: logická
Čeština: není
Vydavatelé: Hurrican
Autoři: Bruno Cathala
Ludovic Maublanc
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

o čem to je

Vzhledem k tomu, že popis hry se zadrhl na systému různých schvalovatelů, cenzorů a co já vím koho ještě, postnu to sem jakoko diskusní příspěvek.

Hra Mr. Jack Pocket je čtvrtým počinem série her o Mr.Jackovi. Jeden hráč představuje tři vyšetřovatele, druhý hráč se snaží maskovat 9 podezřelých postav v uličkách Whitechappelu, aby zakryl totožnost pravého Jacka Rozparovače. Hra má pár podobných rysů s původní hrou Mr.Jack, jako například schovávání postav do světla, nebo do stínu, karty alibi, princip tahů 1-2-1, 8 kol hry, avšak podezřelé postavy se ve hře nepohybují, nýbrž jsou naznačeny na devíti kartách ulic, se kterými je v průběhu hry různě manipulováno.

Na začátku hry se náhodně rozloží 9 karet ulic se symboly postav lícem vzhůru. Kolem čtverce karet se pohybují 3 vyšetřovatelé. Vidí-li vyšetřovatel na konci kola do některé z ulic nakreslených na kartách, postavy na těchto ulicích jsou ve světle. Naopak postavy které jsou odděleny od vyšetřovatelů zdmi ulic se nacházejí ve stínu. Každá z postav je reprezentována jednou alibi kartou, kdy na začátku hry si hráč za Jacka tajně zvolí postavu. Ostatní alibi karty v balíčku se pak v průběhu hry používají k vylučování postav, které mají alibi a Jackem rozhodně nejsou.

Hra probíhá maximálně na 8 kol. Hráči se v kole střídají ve vykonávání akcí, které si postupně volí (první jednu akci, druhý dvě akce a nakonec opět první hráč poslední akci), v každém kole 4 akce.

Akce mohou být následující:

- pohnutí některou z postav vyšetřovatelůe o jedno nebo dvě pole ve směru hodinových ručiček kolem čtverce karet s ulicemi
- pohnutí libovolnou postavou vyšetřovatele o jedno pole
- otočení karty ulice o 90 nebo 180 stupňů
- záměna dvou karet ulic (bez otočení)
- tažení alibi karty

Během osmi kol, se hráč za vyšetřovatele snaží postupně vylučovbat postavy, které na konci kola jsou v jiné pozici viditelnosti než postava Jacka (světlo - stín). Karty ulic s vyloučenými postavami z pátrání jsou otáčeny symbolem postavy dolů (rubová strana karty obsahuje pouze ulice). Zůstane -li poslední neotočená karta s postavou (logicky s postavou Jacka) a tato postava je na konci kola ve světle, hráč za inspektora vyhrává. Hráč za Jacka vyhrává, není-li do konce osmého kola odhalen, tedy zůstane-li na konci osmého kola více neotočených postav.

Poslední "specialitou hry", která rozšiřuje možnosti Jackova vítězství jsou "žetony času". Ty hráč za Jacka získává, je- li na konci libovolného kola postava Jacka ve stínu. Dále jsou žetony času v různých počech naznačeny na kartách alibi, které může brát i hráč za Jacka, zvolí-li akci "tažení aliby karty". Pokud získá Jack výše zmíněnými způsoby 6 žetonů času, také vyhrává hru. Táhne-li kartu aliby hráč za inspektory, vyznačený počet žetonů času naopak Jackovi odebírá.

Pravidla řeší i situaci, kdy ve stejném kole splní podmínku vítězství oba hráči. V takovém případě, pokud je na konci kola Jack ve stínu - vyhrává.
11.11.2010 09:14:35

panzer
... popis hry se zadrhl na systému různých schvalovatelů, cenzorů a co já vím koho ještě ...

:D

11.11.2010 10:14:55

panzer
dobrý! :-)

11.11.2010 11:20:38 | Upraveno autorem (porovnej)

PJ

panzer
Tak pomiliónšestý. Popisy schvaluje zatím pouze a jedině Zeus. Pokud schválení trvá delší dobu, není problém mu popsat SZ. Většinou se to zdrží, pokud popis není úplně v pořádku a jsou tam nějaké nejasnosti. Ty jsi popis poslal teprve včera a je možné, že se k tomu Ondra prostě nedostal.
Je zbytečné pak na to ironicky upozorňovat. A k cenzuře na tomto webu nikdy nedošlo. Pouze k odstranění příspěvků, které nebyly v souladu s veřejně přístupnými pravidly diskuzí.

11.11.2010 12:45:14 | Upraveno autorem (porovnej)

PJ
OK,ok, nemyslel jsem to zle. Poslal jsem to předevčírem a když už se objevily jiné novinky a toto tam nebylo, šoupl jsem to sem (místo psaní SZ). Sice nejsem žádnej spisovatel, ale psal jsem to proto, že by mohlo někoho ze zde diskutujících zajímat jak se to hraje, víc než nějaká čistota projevu či dodržení konvencí popisu. A zajímat právě teď, když se o tom diskutuje. Takže když bude popis nějak závadnej, prostě ho smažte a tady to nechte, nebo opačně (nějaké body, či co se za to uděluje, jsou mi buřt :).

11.11.2010 15:15:31

panzer...
Neboj, je to ve frontě, mělo by se to objevit zítra ráno :-)

11.11.2010 18:36:42

Vybíráme z Bazaru

Splendor Duel
Splendor Duel
Akt. cena: 405 Kč
Končí za: 14 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas