Mr. Jack - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 9 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Horror
Herní kategorie: logická
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Hurrican
REBEL.pl
Autoři: Bruno Cathala
Ludovic Maublanc
Rok vydání: 2006
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Nevyváženost rolí Mr.Jacka

Přehazuju sem diskuzi z jiného vlákna o nevyváženosti rolí. Borghal Rantipole má pravdu, Mr.Jack má těžší úlohu než detektiv. Zvláště do doby, než si přečte http://www.zatrolene-hry.cz/spolecenska-hra/mr-jack-254/k-stazeni/jak-vyhrat-s-jackem-895/ :-) Je to jen překlad, ale uvádí zajímavé souvislosti. A mně se na Jackovi ta nevyváženost líbí, třeba když hraju s dětmama.

Vyberu si detektiva a má otcovská autorita nemůže utrpět. :D :D :D

Třeba u takového Halali jsem nepřišel, která strana má výhodu. Děti si vybírají podle nálady a já musím občas někde něco jakoby přehlédnout.
4.12.2009 07:30:40

PJ

Prostě to tak je...
...taky mi hra přijde nevyvážená. Tvůj návod "jak vyhrát s jackem" jsem četl, ale přesto většinou vítězí detektiv. Asi to bude chtít víc praxe. Nakonec mi přijde nejlepší, aby se oba hráči v rolích vystřídali...

4.12.2009 10:21:32

Husak
IMHO je to skutecne tak, coz me vedlo k tomu, ze ackoliv hru mam, tak ji nehraju...

4.12.2009 10:26:14

:-)
Nedávejte to číst detektivovi :D

Myslím že hrát to na falešné obvinění (tlačit figuru viditelně k volným východům) může být účinné. No a pokud vás pravidelný protihráč s touto taktikou prokoukne, zkuste ji jednou s pravým Jackem :)

4.12.2009 10:38:26

uz jsem to v jakesi rozsahle diskusi resil
vyhra Jacka podle me zavisi na nahode, kdy obvykle vbe 4 kole je to bud a nebo. Pokud detektiv nehraje fakt hloupe, tak je vyhoda vzdy na jeho strane a Jack ma sanci, pokudse nestane ve 4 kole to co se stavalo zpravidla v 99 % nam. Ze si detektiv, ktery myslim hraje 2x po sobe vytahne kartu jacka nebo detektiva stojiciho u jacka. S dvoutahem neni problem Jacka pak dostat, bud v tomto, nebo treba pristim kole. S tim ze Jack nema sanci, pokud s jeho postavou hybal detektiv a tudiz musi cekat az prijde zpatky do hromadky. Ta hra je pro me tak nesmyslna, ze ja ji dal 1/10. Clovek se u ni muze fakt bavit jen tim, ze nejak posouva figurky v londynske ctvrti s atmosferou stareho Londyna s vrazdici legenou. Takove ty argumenty ze se to musi umet, ze to je sachova partie pro mistry a pod...prosel jsem si ty mistrovske partie kde vitezi Jack a nemuzu si pomoct, neslo o zadne sachy, to ze je treba nechat neodhaleno co nejvice postav je jasnacka. To proc ty partie byly vitezne bylo zpravidla proto, ze Jack mel stesti a detektiv nevylosoval kartu, kterou by jej dostal. Takze nevim co je na stestene vytazene karty mistrovskeho.

4.12.2009 10:44:19

Husak
hrat na falesne obvineni, to je jako nechat detektiva hodit si minci. Pokud by me mela tersit vyhra za Jacka, tak jedine takova, ze jsem utekl nebo me nechytli v limitu.

4.12.2009 10:46:51

dáme flame?
Ringo, nechat detektiva hodit si mincí je podobné, jako v Battlelore nechat házet kostkama. Anebo v San Juanu čekat na Cechovní dům.

Anebo anebo anebo... Každá hra má svá pravidla a těch je třeba využít. Podle mě je každé vítězství dosažené podle pravidel cenné. Způsob, jakým ho bylo dosaženo, je vedlejší.

4.12.2009 13:24:41

to Husak
Doporučoval bych ti nepouštět se s Ringem do debaty o Mr. Jackovi. Ringo je oproti jiným hrám, kde hraje náhoda stejnou někdy i větší roli, na Mr. Jacka nějak negativně zatížený. Spíše bych nepohrdl nějakým názorem od někoho kdo měl už možnost si zahrát Mr. Jacka v New Yorku aby to srovnal s klasickým Mr. Jackem.

4.12.2009 13:39:49

Kren
me na Mr. Jackovi vadi to, ze jeho vysledek je v podstate predurcen. Bohuzel.

4.12.2009 14:27:48

Hm
Souhlasím, že je to trochu nevyvážené, ale nemyslím si, že moc. Pročítal jsem thready o Mr. Jackovi na BGG, a z toho jsem si vytvořil takový obrázek, že hra je mírně ve prospěch inspektora, ale nijak drtivě. To předurčení výsledku jsem moc nepochopil. Jack podle všeho vyhrává tak ve 40% případů (statistika ze 14 500 online her) - to se mi sice zatím zdá nedosažitelné, ale myslím že po takových dvaceti odehraných hrách už to budu chápat :D

Situace sice většinou neúprosně spěje ke dvěma zbývajícím podezřelým, ale pokud má Jack trochu štěstí (nakonec, od absence štěstí jsou tu šachy a go), podaří se mu s postavou Jackem třeba uniknout mimo inspektorův dosah, čímž ho donutí obvinit toho druhého podezřelého... Klíčem k tomu taky může být vzít Sherlocka, získat alibi, udělat z té postavy falešného Jacka, s nímž se budete pokusit utéct z mapy - a když inspektor zaregistruje pokus o útěk, bude v případném 50-50 rozhodování nakloněn zatknout postavu, která se pokusila utéct...

4.12.2009 15:55:06

výhra s Jackem v druhém kole
musím se pochlubit včera se mi povedlo vyhrát s Jackem v druhém kole.
Jack byl vylosovaný ten pochůzkář. Hráč za vyšetřovatele si vybral zahrát Sherlocka, já jako Jack jsem si vybral Novináře posunul kanálem u jednom z východů a další role byl komisař co přesunul kordon. V tu chvili mi bylo jedno co si vyšetřovatel vybere.
Jack se dostal "do stínu" a hned v prvním tahu druhého kola, vlezl do kanálu vylezl před uvolněným východem a utekl pryč ze čtvrti. Prostě to krásně přišlo a policajt s tím nic nemohl udělat, taky mi partnerka řekla, že už to ani nemám nosit z klubu domů :-)

31.3.2010 12:10:33

výhra ve druhém kole
Gratuluji. Nejčastějíší výhra ve druhém kole je s Jackem v podobě Stealthy. V konstalaci: v prvním kole není Stealthy ale je Holmes a Bert (novinář). Hráč za inspektora udělá obvykle tu chybu, že hraje Holmesem (nejčastější první tah) a neuvědomí si, že Bert zablokuje kanál u poslední postavy a tím znemožní dostat Stealthy do světla. Ta pak na začátku druhého kola unikne levým dolním východem, protože může procházet přes domy (což člověka netrkne). Zkušený hráč za inspektora ale okamžitě zbystří pokud není Stealthy v prvním kole, takže je to spíš začátečnická chyba.

31.3.2010 23:32:06

ikri

hurá, nevyvážená hra!
A nemůže být ta nevyváženost výhodou? Takhle si můžou dva různě zkušení hráči zahrát vyrovnanou partii, když slabší hraje s detektivem.
U jiné hry jsem řešila, že se málokdy sejdou vyrovnaní soupeři. A když je tu hra pro takovou situaci stvořená, tak se nám to nelíbí :-)
Můj otec chce za každou cenu vyhrát s Jackem :) a protože je můj mozek o něco čerstvější, tak se mu to nějak nemůže povést. Až mi konečně dovolí vyměnit si role, tak by mohly být partie pěkně vyrovnané.

30.9.2010 07:50:09

ikri
vyhoda to moc neni, jestlize zavisi v cca 5. kole jen a jen na tom, jestli detektiv otoci kartu toho, kdo stoji nejblize Jackovi (popripade Jacka samotneho) nebo ne. Je to moment kdy je to 50 na 50. Otoci, je dohrano, neotoci, Jack ma sanci. To je asi tech 40% uvedenych vyher za Mr. Jacka na BGG:-)

30.9.2010 08:05:23

to ikri
Výhoda to je, neber Ringa příliš vážně :). Teď o víkendu jsme hráli Mr. Jacka zas po delší době s mojí malou dcerou a náramně jsme se bavili :). A když to občas prostřídáme postavami z rozšíření, tak není co řešit :).

30.9.2010 08:38:47

kren
ale jo, pokud te to bavi, proc ne. Z meho hlediska je to haluz jak mraky. Kazdicka vyhra za Mr. Jacka. Pokud teda detektiv neni uplne neschopny:-)

30.9.2010 12:23:59

Ringo
Nemáš úplně pravdu. Haluz je pouze když padá dobře detektivovi Holmes. Jinak když umíš za Jacka hrát je to 40:60
Mám nahráno cca 500 partií, vím o čem mluvím :)

30.9.2010 12:45:05

to Panzer
Prosímtě nech Ringa na pokoji nebo se tady zase rozvine už několikrát opakovaná diskuze na téma jestli je Jack o náhodě nebo ne. Vývoj takové diskuze je předem naprosto jasný - Ringo bude do krve přesvědčovat, že je Mr. Jack jen o náhodě a ničím jiným nelze hru ovlivnit, protože se to dá jednoznačně nachodit.
Já se tímhle nezabývám a hra mě baví :).

30.9.2010 12:50:13

kren
me o nicem nemusi nikdo presvedcovat a ja taky nemam tu potrebu nekoho presvedcovat. Myslim si o tehle hre sve;-)

30.9.2010 14:18:35

to Ringo
No jestli má Panzer nahráto 500 partií, tak asi taky ví a myslí si o téhle hře své :).

30.9.2010 14:53:55

statistika
Tak jsem to cvičně sčítnul:

Celkem odehráno 609 partií z toho 392 vítězství, 217 proher
Za Jacka 121 výher, 114 proher
Za Inspektora 271 výher, 103 proher

Jsou v tom započítány i první partie, kdy jsem to vůbec neuměl a hodně prohrával. Hraju vždy s náhodnými hráči, tedy cca 200-250 různých hráčů, různých kvalit. V zásadě platí, že hráči v první padesátce žebříčku jsou výrazně silnější než zbylých cca 2000.

To vysoké číslo výher za inspektora je dáno tím, že když hraje zkušenější hráč se slabším Jackem, Jack nemá téměř šanci. Při úplné vyrovnanosti hráčů ten poměr bude jak píšu níže - 40 vítězství Jacka ku 60 vítězstvím Inspektora. Holt Holmes je potvora :)

30.9.2010 15:43:45

kren
V tom je to kouzlo ne? Každý může mít svůj názor.

30.9.2010 15:48:55

to sydo
No však jo. Já jsem se ozval jenom proto, že jak se někdo zmíní o téhle hře, tak je to pro Ringa obrazně řečeno jak červený hadr pro býka :). Tak se snažím tenhle jednostranný názor vyvážit, aby se ten kdo se na Jacka ptá nebyl odrazen jednostranným Ringovým pohledem a přečetl si taky jiný názor.

30.9.2010 15:58:10

odhalení Jacka
To jak píše Ringo, že odhalení Jacka je většinou v 6.kole výběrem ze dvou posledních zakrytých karet, je pravda, rozhodně to ale neznamená, že je to 50:50 (pokud u toho tedy inspektor přemýšlí, jinak matematicky ano :). O tom ta hra je. Každý tah Jacka "napovídá" inspektorovi. Tedy kdo hraje příliš na jistotu v podstatě ukazuje kdo Jack není a v 6.kole tím vyselektuje pravděpodobnější figuru . Klidně i obětuju odhalení 4 figur pro zmatení inspektora.

30.9.2010 16:04:01

kren, sydo
Správnej gamer se nenechá jednostranným názorem odradit. Mě kupříkladu taky baví Attack! a všichni mi ho tady haněj :)

30.9.2010 16:06:16

kren
no, na me mozna tahle hra pusobi jako cerveny hadr, zato na tebe pusobim jako cerveny hadr ja, mam trochu takovy pocit:-) Ale nastesti nam to nebrani si prijemne popovidat a vymenit zkusenosti o hrach, ktere zajimaji nas oba, coz je fajn:-)

30.9.2010 16:35:05

Vybíráme z Bazaru

God of War karetní hra, NOVÁ
God of War karetní hra, NOVÁ
Akt. cena: 400 Kč
Končí za: 21 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas