Mořeplavci - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Období kolonizace
Herní kategorie: desková hra, strategická, budovatelská
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Albi
Lookout Games
Z-Man Games
Autoři: Carl de Visser
Jarratt Gray
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Karty

1.
Ahoj, v úrovni 10 - 15 "politika" je uveden počet karet, které můžu mít 5. Není zde však už obrázek pout, tedy, jakmile jsem na úrovni 9, mohu mít např. 1 kartu guvernéra a 1 kartu otroctví, které se nezapočítávají a další 4 karty. Jakmile ale zvýším úroveň politiky o 1 tedy na 10, už se karta otroctví započítává do celkového počtu? Tedy nemohu si vzít další kartu aniž bych pak musel nějakou odhodit? Nebo je nějaké pravidlo, že nad úroveň politiky 10 nemohu vlastnit již kartu otroctví?

2.
Když jsou v otevřeném regionu vybrány karty, např. do úrovně 4 a už tam zbývá jen 5. karta, já když pak pasuju kartu z tohoto regionu např. 1. úrovně, musím ji podle pravidel vrátit zpět na tuto hromádku. Tím vlastně kartu 5 zablokuji, protože kdo by si ji chtěl vzít muselk by si vzít nejdříve tu jedničku, a až pak 5ku a 1ku třeba pasovat zpátky. Tím by mu to zabralo akci 2 zásob. Chápu dobře toto pravidlo? :)

Jinak Mořeplavci jsou výborná hra, mohu jen doporučit!! A děkuji za případné odpovědi.
6.7.2011 14:11:39

karty
1. na 10.-15. úrovni můžeš mít 5 karet bez ohledu na to zda jsou nějaké otrokářské - prostě 5 jakýchkoliv karet + guvernéra.
2. jak píšeš, když pasneš a vrátíš 1. kartu na 5., musí se ten, kdo chce vzít 5, zbavit 1.

6.7.2011 14:26:29

Vybíráme z Bazaru

Vysoké napětí Albi
Vysoké napětí Albi
Akt. cena: 999 Kč
Končí za: 7 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas