Monza - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2–6
Doporučený věk: od 5 let
Herní doba: 10 min
Herní svět: Sport
Herní kategorie: dětská hra
Čeština: undefined
Vydavatelé: HABA
Autoři: Jürgen P. Grunau
Rok vydání: 2000
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Tento popis ještě nebyl definitivně schválen. Pokud chcete, můžete zkusit navrhnout vhodnější verzi, která by lépe odpovídala ideálnímu popisu.

Vítejte na slavném závodním okruhu Monza, kde se utkávají nejlepší závodníci v napínavém závodě plném rychlosti a strategických rozhodnutí! Plánujte svou jízní dráhu chytře, vyhněte se soupeřům a zažijte vzrušení, jaké vám může přinést jen závodní okruh Monza. Jste připraveni stát se šampionem? Připravit na start, pozor, teď!

Monza je tematicky založena na automobilových závodech a je speciálně navržena pro mladší hráče. Hra rozvíjí logické myšlení a strategické plánování u dětí už od raného věku.

Popis hry:

O co ve hře jde: Hra se odehrává na závodním okruhu, který je rozdělený do tří pruhů, které jsou dále rozděleny do políček různých barev. Součástí hry jsou také závodní auta ve formě šesti miniatur a barevné kostky.

Cíl hry: Cílem hry je projet závodní dráhu a jako první se dostat do cíle. Hra podporuje strategické myšlení a kombinatoriku, protože hráči musí plánovat své tahy na základě barev hozených na kostkách.

Průběh hry:

  • Barevné kostky: Hází se šesti kostkami, které mají na stranách různé barvy. Poté, co hodí kostkami, hráč naplánuje, jak nejlépe posunout své auto po okruhu.
  • Tahové přesuny: Závodní auto se může posouvat po pruzích stejné barvy, jako je barva na kostkách, které byly hozeny. Hráč tedy musí vybírat optimalní kombinace a pořadí posunů.

Shrnutí: Monza je skvělou volbou pro rodiny s dětmi ve věku od 3 let, které hledají zábavnou a vzdělávací deskovou hru. Díky svému jednoduchému konceptu, krátké herní době a jasným pravidlům je ideální pro menší děti a může sloužit jako úvod do světa deskových her.

Autor: Coldbone

Offcanvas