Mombasa - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 150 min
Herní svět: Období kolonizace
Herní kategorie: desková hra, strategická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
Albi - logo
Autoři: Alexander Pfister
Rok vydání: 2015
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy?

Jaké to je? Někdo psal, že hodně komplexní. Díky za Vaše zkušenosti.
30.12.2015 18:43:48

Junik
to sice ano, ale v Mombase je nějakých 384 různých setupů desek společností (v podstatě 16 různých setupů 24 krát cyklicky zaměněno), v MP 9*10^14 (900 miliónů miliónů - pro představu asi jako ze Slunce na Jupiter - V MILIMETRECH) různých setupů hracího plánu. A to do toho nepočítám různé postavy a karty cestování...

30.8.2016 09:02:10 | Upraveno autorem (porovnej)

Unikátní setup
Ono ani tak nejde o to, jestli je unikátní setup, ale jestli ten setup ovlivní hraní, což se ne vždy děje. Mombasu jsem ale ještě nehrál, tak nedokážu posoudit.

30.8.2016 10:13:36

zruda, robkin
Máte v podstatě pravdu oba dva.

Byť je setup Mombasy unikátní, vůbec to nezaručuje různorodost hraní jako třeba v Tzolkinovy, kde podle setupu (kmen + počáteční destička + proroctví) je určená herní strategie lid, chrámy/budovy/lebky...

Setup je sice v každé hře jinak nastavený, ale hráči pak hrají pořád tu stejnou písničku...

V tomhle směru má samozřejmě pravdu i skyfire... Ve hře nejde vypuštěním jedné bodované části dohnat chybějící ztrátu v jiné sekci. Variabilita strategií prostě není silnou stránkou Mombasy, ale to z ní podle mě nedělá špatnou hru. Já jsem třeba spokojený, když najdu při malé variabilitě tu drobnou skulinu, která mi zajistí vítězství :)

30.8.2016 12:18:25

Mombasa
Má zmysel kupovať hru Mombasa keď už mám doma hru Great Western Trail a v merítku mám Blackout - Honk Kong?
Sú to hry od toho istého autora a obávam sa, či nie sú dané hry nejako príliš podobné. Nedošlo tam len k akémusi postupnému vylepšovaniu mechaník a zmene témy? Dokáže sa hra Mombasa rovnocenne postaviť vedľa GWT a Blackout, alebo je táto hra v súčasnosti stará a prekonaná?
Vopred ďakujem za akékoľvek rady.

18.3.2019 14:31:10

Mombasa a GWT
Mam obe, hral jsem obe a obe jsou to super hry dostatecne odlisne od sebe.

Black out mam v merku (zatim jsem nehral) ale podle gameplay videi mi prijde ze to bude zase jina hra, kterou se vyplati mit.

18.3.2019 15:10:50

Mombasa a GWT
jsou sice dost odlisne hry, ale GWT je podle me o parnik lepsi :)
Blackout HK jsem nehral, tak nevim..

18.3.2019 15:12:18

tom_game
Mombasa a GWT maji spolecne akorat jmeno autora a velikost krabice. Mechanismy jsou to uplne jine hry. Mombasa je tezsi nez GWT a je tam vic interakce mezi hraci. Blackout jsem nehral, ale podle toho, co jsem videl v recenzich a navodech, si Blackout propujcuje z Mombasy par veci.

Za me je o parnik oblibenejsi Mombasa :)

18.3.2019 15:17:24 | Upraveno autorem (porovnej)

... Mombasa
jednoznačně smysl má. Trail nějak nechytl. Mombasa hodně.

18.3.2019 23:39:15

Mombasa a GWT

Jsou to 2 zcela rozdílné hry. Mombasa je vyborná, ale těžká na naučení (asi tak jako Vládci podzemí + Čolkin dohromady). Řekl bych, že lidi si jí zkusí, baví je to, ale pak zjistí, že jí stále vůbec nerozumí, přestože jí hráli už 5x a vzdají to. (Což je škoda, protože je to jedna z mála her z poslední doby, která je solitérní pouze minimálně.). Blackout převzal mechanismus práce s akčníma kartama z Mombasy, ale jinak je to výrazně jednodušší hra. Takže se vlastně Mombase ani moc nepodobá. Ale jinak mi příjde rovněž docela podařený.

19.3.2019 10:38:43

Vybíráme z Bazaru

Ostrov pokladů
Ostrov pokladů
Akt. cena: 890 Kč
Končí za: 23 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas