MIND MGMT: „Hra“ o psychické špionáži

xxxxxxxxoo hodnoceno 20x (Seznam vlastníků)

MIND MGMT: „Hra“ o psychické špionáži - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 47 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: desková hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Fox in the Box
Off the Page Games
Autoři: Jay Cormier
Sen-Foong Lim
Rok vydání: 2021
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

FluxSafeHouse, POZOR! Může obsahovat SPOILERY!

V kavárně Flux dělaj dobrý kafe, ne že ne, ale co z nich zase jednou vymlátit nějaký to slovíčko? 

Pochlubte se, kolik jste již našli hádanek? 

Rozluštili jsme záhadnou pohlednici? 

Dokázali jste najít uplatnění vyplokaného kartonu? 

6.12.2023 13:27:43

mh

Já jsem zatím odhalil obálky č. 1, 5, 6, 8.
Obálka č. 1 je jasná a tu objeví každý, protože je na ni odkaz přímo v pravidlech. Kde jsem objevil další obálky, si můžete přečíst, když klepnete na odkaz “porovnej” (vedle “Upraveno autorem”). Tam také píšu, co dalšího jsem ještě objevil, ale nepodařilo se mi to zatím přetavit v akceptovatelný kód.

11.12.2023 15:29:25 | Upraveno autorem (porovnej)

Materiály ze SHIFT balíčků mají vlastní kódy pro web, které jsou napsané na kartách v nich, ale ty nejsou nijak skryté.

Bohužel je pár kódů, které se vložily do překladu, ale původní vydavatel k nim nedodal odpovídající materiály, zrušil je mezitím nebo je neprolinkoval na české verzi webu (a zobrazují prázdnou stránku, ale jdou zadat do anglické verze stránek). 

První věc zmíněná v druhém odstavci jde v anglickém překladu zadat do anglické verze webu.
Druhá zmíněná věc nikam nevede. To ani v anglické verzi, nevím o co se tady autor snažil.

---
Pomáhám s překlady pro Fox in the Box a testováním her pro Ion Game Design.

12.12.2023 00:47:06

mh

@Pizin 
Děkuji, tu první věc z druhého odstavce jsem již získal - podrobnosti viz odkaz “porovnej” (vedle “Upraveno autorem”).
Teď se zkusím zaměřit na pohlednici.

12.12.2023 14:24:54 | Upraveno autorem (porovnej)

Základní skryté kódy tvoří souvislou číselnou řadu a ty jsou na českém webu všechny. Poslední je skryt v aplikaci (a funguje jen pro ni).

---
Pomáhám s překlady pro Fox in the Box a testováním her pro Ion Game Design.

12.12.2023 15:11:46

kolko je tych “skrytych pravidiel” dohromady?

12.12.2023 15:27:57

Malinko mě zmátlo to, že píšeš @mh  o „obálkách“, ale pak jsem otevřela jedno z PDF, co jsem si stahovala z Fluxu a došlo mi, že nemyslíš balíčky SHIFT *facepalm* 

Tušíš, @Pizin prosím, kolik jich neprošlo do češtiny?

Mimochodem… Už jste se pořádně podívali do obrázku na vnější straně Zástěny pro Náboráře? A kdo prohlédl pořádně bednu ze všech stran, když se nikdo nedíval? :P

 

 

 

 

 

-------------------------------------------------------------------

!!!! ČÁSTEČNÉ SPOILERY !!!!! 

 

 

 

1, Zástěna Náboráře

Aneb jeden z nepřeložených kódů “coskryvas” v eng "whatareyouhiding, o kterých píše Pizin, jedná se o odkaz na video, viz níže, které láká na nějaký event, kde budou tvůrci a když za nimi přijdete a řeknete jim kód, co skrýváš, tak vám dá 2 promo karty. 

Ty se dají stáhnout a vytisknout na BGG. 

Kód: “whatareyouhiding”

https://fluxsafehouse.com/whatareyouhiding/

2, Žeton chaosu 

Je potřeba se zaregistrovat na webu tvůrce a měl by Vám přijít dekodér, kterým tím lze údajně rozluštit, ale upřímně se mi to nepodařilo dohledat a emailem mi nic nepřišlo, takže nevím, pokud byste někdo věděl, budu moc vděčná… 

3, Žetonu iluze 

Koukala jsem na něj při vylupování, ALE nepřišla jsem vůbec na to, co s tím. Nutno podotknout, že na dřevěném žetonu tato vlnka není ani na jednom, tak nevím, zda to není jen nějaké upozornění na ten žeton chaosu, viz výše.

4, Pohlednice v návodu

Na BGG je potřeba si stáhnout pohlednici (a dát si pozor na správný formát při tisku) a tím se to prý dá rozluštit… zatím jsem nedotáhla, ale o víkendu plánuju na to sednout a kouknout na to :-)) 

!!!! KONEC ČÁSTEČNÝCH SPOILERŮ !!!!!

---------------------------------------------------------------



 

12.12.2023 15:44:48

@sedlak87  co psal @Pizin na discordu Deskofobie, tak to tuším bylo 34… Jen už nevím, zda do toho chlapi počítali i Shiftovací balíčky, či nikoli :-))) 

Pokud pokud nepočítali, tak to vůbec netuším, kde bych jich tolik měla najít… :D  

12.12.2023 15:46:08 | Upraveno autorem (porovnej)

@Erzebeth nehladas toto? 
https://offthepagegames.com/signup/

12.12.2023 15:59:11

@sedlak87  Vuááááá, pecka!!! Moc díky! 

Drze jsem stáhla PDF soubor toho dekodéru a nechala to dát k souborům ke stažení. Jestli bude někdo tak zoufalý a nešikovný jako já, třeba mu to pomůže. :)

12.12.2023 16:04:01 | Upraveno autorem (porovnej)

O půl hodiny později… Dekodér popsaný od shora až dolů a stejně jsem to nepochopila… Ze mě agent nebude… :-D 

12.12.2023 16:33:27

Jak David Hanáček psal na Discordu Deskofóbie, tak v české verzi webu je 34 odkazů. Ale přibližně ⅔ z toho jsou karty ze Shift balíčků.

Myslím, že v české krabici jsou bohužel 4 kódy s vlnovkou, které nejdou zadat do české verze webu (a 3 z nich mají anglický ekvivalent).

Součástí původní kampaně na Kickstarteru byla velká a náročná šifrovací soutěž, kde se využíval ten dekodér. To vede na některé skryté odkazy na anglické verzi. Asi jsou v tom byly nějak zapojeny i ty žetony iluze a chaosu, ale už nevím jak. V české krabici je z toho jediná věc, která je ultra hardcore obtížná, a ani nevede na obsah do hry, ale na jiný bonus.

Do anglické verze stránek jde taky zadat několik kódů, které vede na určitá proma apod.

---
Pomáhám s překlady pro Fox in the Box a testováním her pro Ion Game Design.

 

12.12.2023 16:35:32 | Upraveno autorem (porovnej)

@Pizin Moc díky! :)))

Zrovna jsem se k tomu, o čem píšeš výše proklikala na BGG, kde to tam rozebírají a měla bych dotaz, POZOR SPOILER (možná)…

Na některých kartách (ať už dotištěných, nebo SHIFTovacích) jsou skrytá tak nějak napůl písmenka, viděla jsem jich pár v naší hře doma, ale do teď mi nepřišlo, že by měly význam… Po přečtení fóra na BGG, kde o tom mluví jako o čupr věci, začínám být paranoidní :D

12.12.2023 16:57:23

mh

@Erzebeth 

Na první vytištěné kartě (kód ⦚⦚⦚PRAVIDLA, na který narazí každý, kdo si je přečte) jsou vidět modré vlnky vedle pravého ucha nakresleného človíčka (z našeho pohledu na levé straně). Z tohoto důvodu soudím, že tam opravdu bude skrytý kód. Podle mého názoru jej budou tvořit písmena na kartách z obálek č. 2 až ??? (obálky č. 2, 3, 4, 7 nemám a vyšší než 8 taky ne). Navíc vzhledem k tomu, co psal @Pizin netuším, jestli budou vůbec dostupné.

13.12.2023 09:49:28

mh

@Pizin 

Děkuji za osvětlení situace ohledně ⦚⦚⦚TAJNYKOD. Vzhledem k tvému podpisu předpokládám, že znáš situaci tak trochu “zevnitř”.

Pro mě to znamená, že se přestávám na tyto kódy zaměřovat. Neboť jestli z 34 kódů se pouze ⅓ vztahuje k “novým” prvkům (ostatní kopírují karty ze SHIFT balíčků), tak je to cca 11 kódů a z toho 4 nejdou v české verzi zadat, takže nalézt jich lze v české verzi 7. 5 jsem již nalezl a jsou tam tedy někde ještě 2. Otázkou je, jestli tajný kód z vytištěných karet patří mezi ně.

Bohužel je to pro mě do určité míry zklamání. Je mi jasné, že hra je hratelná, obsahy SHIFT balíčků fungují, nicméně tato “nadstavbová šifrovačka” je také součástí hry, avšak pro českého hráče značně nedotažená (a je mi celkem jedno, kdo za to může). Kdyby se něco podobného “povedlo” ⦚⦚⦚BF, tak by z toho byl pořádný hejt.

13.12.2023 10:07:17

@mh  Nemyslím si, že je to tak horké :-)) 

!!! ODKAZ OBSAHUJE SPOILERY!!!

https://boardgamegeek.com/thread/2971098/article/41163792#41163792

Tady je vidět, kolik toho člověk (ne)našel. Ten člověk, co to psal to napsal skvěle, takže sice vidíš kód, ale nemusíš si nutně zobrazit, kde ho našel. Pokud by sis to chtěl ověřit, tak mrkni. 

V rámci obálek z odkazu jsem našla 1., 2., 3., 4., 6., které používáme naprosto v každé hře a FAKT se hodí a bylo by ohromná škoda, je tam nemít. <3

 

13.12.2023 10:28:36

mh

@Erzebeth A ty obálky 2, 3, 4 jsi našla českým kódem na české verzi webu, nebo anglickým kódem na anglické?

13.12.2023 10:34:45

Všechny kódy zmíněné v prvním příspěvku na BGG jsou na české verzi webu. V drtivé většině je název kódu česky, jen u dvou to z technických důvodů zůstalo anglicky.
Bonusové kódy zmíněné v druhém příspěvku jsou jen v angličtině.

---
Pomáhám s překlady pro Fox in the Box a testováním her pro Ion Game Design.

13.12.2023 11:03:06

@mh Všechny zmíněné mám vytištěné v češtině, takže tutově jsem je zadala česky :-)

Opět pozor spoiler…

  • Nešel mi kód z vnitřku víka krabice, ten je pouze v ENG, ALE ten stejně nedává žádný bonus do hry. 
  • Myslím, že pak nejde ten z toho tokenu chaosu (páč dekodér je jen v ENG verzi), ale ten jsem zatím stejně nerozluštila, takže ti to nepotvrdím), 
  • A poslední, co je v ENG, o kterém zatím vím, je jeden z těch z vnější strany zástěny pro náboráře. O tom jsem psala výše, to je odkaz na video, kde pokud přijdeš za tvůrci a řekneš jim ten kód, tak dostaneš oboustrannou promo kartu, která se dá případně vytisknout na BGG, ale nepřijde mi až tak zajímavá, takže jsem jí neřešila :)

 

13.12.2023 12:16:21

mh

@Erzebeth Tak nakonec jsem se dostal ke kartám z obálek 1-9. Všechny kódy fungují v české verzi webu. Zbývá mi tedy ještě lousknout minimálně č. 10, zatím se zdá být v tom seznamu poslední.

13.12.2023 13:40:11

@mh Kód č.10 je čistě pro aplikaci a jde odhalit jen přímo v ní.

---
Pomáhám s překlady pro Fox in the Box a testováním her pro Ion Game Design.

13.12.2023 14:31:22

@Pizin A využijeme prosím obálku č. 10 i my, kteří nehrají sólo, ani koop? 

13.12.2023 15:10:16

@mh Super, šikula a gratulace! :-)

13.12.2023 15:10:57

@Erzebeth Obálka č. 10 funguje jen v aplikaci, nelze ji použít v normální hře. Obdobně lze v appce odemknout další obálku určená jen pro hraní v appce.

---
Pomáhám s překlady pro Fox in the Box a testováním her pro Ion Game Design.

13.12.2023 15:18:20 | Upraveno autorem (porovnej)

@Pizin Perfektní, tak tos mi udělal radost, že to nemusím honit :o) Díky!

13.12.2023 15:56:22

Vybíráme z Bazaru

Kacíř: Souboje myslí
Kacíř: Souboje myslí
Akt. cena: 100 Kč
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas