Middle-earth Quest

xxxxxxxxoo hodnoceno 94x (Seznam vlastníků)

Middle-earth Quest - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, vývoj postavy, strategická
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Autoři: Corey Konieczka
Christian T. Petersen
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

hraní ve dvou, hrdina vs. Sauron

reagoval jsem na report od Sappho, ale tam se to asi ztratí, tak píšu raději sem.

Překvapuje mě, že Sauron podle reportů od Sappho dostává poslední dobou na frak :). Což je dobře, protože jsem myslel, že má Sauron v téhle hře výhodu, ale chce to asi trénink :).

Ještě by zajímalo Sappho, jak hrajete ve dvou. Hrajete za jednoho hrdinu, s tím že jede 2x nebo za více hrdinů?
25.8.2010 10:46:23

hike a acedrac
U nás se to sem tam stávalo, že bylo rozhodnuto v půlce hry, ale spíš to bylo dáno nezkušeností hráčů. Nyní po takových 30-40 partiích se to stane jen vyjímečně. A vlastně skoro pokaždé hrajeme ve dvou.

31.10.2010 07:15:23

Sauron prohrává
V našich hrách jsme to celé vyřešili tak že jsme dali Saurona někomu komu to moc nejde a posledních několik her jsme s hrdinama vyhráli, Sauron se sice zlepšuje, ale díky zkušenostem za hrdiny se hra vyrovnává, možná by prohrál se Sauronem i někdo jiný ... ale zase jsme MEQ dlouho nehráli tak kdoví :).

1.11.2010 07:29:03

prohra o jeden jediný život :(
Dneska jsem po dlouhé době vytáhli MEQ. Já si vylosoval Beravor a úkol - splnit oba hlavní questy. Přítelkyně za Saurona měla za úkol mít ve hře 3 aktivní ploty. Starter plot měla na žlutý story marker a dostala do hry další 2 ploty na žlutý story marker. Žlutý marker se tak dostal do vedení a v jednom kole se posunul dokonce o 5 polí a já zbytečně zahálel s rušením plotů a raději sbíral přízeň a vybavoval se a pokuřoval dýmku s Gandalfem a spol :). To byla osudová chyba. Podařilo se mi sice v jednom (dvoj)kole zrušit 2 ploty a v dalším (dvoj)kole poslední, ale už bylo příliš pozdě a žlutý story marker zůstal jedno pole před finale. Pak přišel do hry další plot na žlutý marker a ke vší smůle se objevil na druhé straně středozemě než jsem byl já. V dalším kole byl již konec. Myslel jsem si že má Sauron úkol dostat žlutý story marker do III stage, takže jsem byl smířen s prohrou. Ale měl jiný úkol a ten nesplnil, já svůj splnil a díky tomu jsem si posunul svůj story marker o jedno pole taky do finale, takže neměl nikdo dominanci pro následující závěrečný souboj s Ringwraiths. Měl jsem 3 agility a 6 sílu a docela slušné karty, takže jsem měl raději všechnu agilitu dát na sílu, jenže jsem si chtěl vzít ještě jednu kartu s tím, jestli nepřiberu nějaké eso, což se nestalo. Takže mi na konci souboje chyběla síla moje šance na výhru se smrska na poslední hranou kartu - "buď a nebo". Potřeboval jsem dát poslední 2 zranění a hrál jsem soubojovou kartu s útokem jedna a pokud zahraje soupeř melee, tak další +2, což bylo zásadní (měl jsem myslím i lepší karty, ale bohužel už jen poslední bod síly. Bohužel Ringwraiths se rozhodly pro ranged attack. Dal jsem jen jedno zranění jim zbyl proklatý poslední život (já byl už vyčerpaný). Takže jsem prohrál. Ale hra to byla napínavá do poslední chvíle, protože jsem myslel že má Sauron jiný úkol. A ty deduktivní karetní souboje jsou prostě boží (a proto jsem musel uvalit 2 litry za Yomi, které jsou na podobných soubojích postavené - pokud si on myslí, že já si myslím...)

12.2.2011 00:55:25 | Upraveno autorem (porovnej)

Hike nekde nize
Pri popisu se hodne zamerujes na tajne ukoly - z me zkusenosti - nez resit tajny ukol, tak je mnohem (MNOHEM!) podstatnejsi resit intriky. Podstatnejsi je dojet zetonem do cile jako prvni, co z toho, ze mas splneny ukol, ale tvuj zeton je vyrazne pozadu (krome pripadneho posunu o 1 pole, a to jen pokud souper nevyhral ihned)? Pak stejne prohrajes.
Navic kdyz se hraci snazi plnit ukol prubezne, tak tim dost Sauronovi napovidaji, jaky ukol maji - to jsem zazil vcera, hraci porad chodili na monstra, i bezduvodne. Pak bylo jasne, co je jejich ukol. A ja jsem jim to zacal kazit tim, ze jsem monstra sazel daleko od nich. Taky tim opomijeli intriky a vyhral jsem celkem hladce.

10.11.2013 09:14:22

Vybíráme z Bazaru

Karak - věž na kartičky
Karak - věž na kartičky
Akt. cena: 250 Kč
Končí za: 3 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas