Messina 1347 - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: ekonomická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Fox in the Box
Delicious Games
Rio Grande Games
Autoři: Raúl Fernández Aparicio
Vladimír Suchý
Rok vydání: 2021
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Síla znovu osídlení

Hra nabízí mnoho způsobů zisku bodů, ale kladu si otázku, jestli je možné vyhrát bez znovu osidlování čtvrtí. Tak nějak cítím, že by to jít mělo, ale zdá se mi to jako bezkonkurenčně nejlepší způsob zisku bodů. Ještě navíc, pokud je to podpořeno destičkou archivu. Na druhou stranu by to bylo tematické, tak proč ne - přeci jen ve hře o udržení života v Messině by obyvatelé měli logicky hrát nezanedbatelnou roli… Co na to zkušenější hráči?

--------------------------
IN HOC SIGNO VINCES

18.1.2023 13:16:25 | Upraveno autorem (porovnej)

Podařilo se mi vyhrát i bez osidlování a to pouze skorováním pomocí dílen a karanténních domků. Sem tam nějaký zisk bodu za povýšení měšťana, spoustu zničených kostek moru a dostatečný posun na stupnicích, samozřejmě archiv přizpůsobit dílnám a woala! Výhra byla moje :) Na Messině se mi právě líbí, že lze použít nepřeberné množství taktik, které vedou k vítězství. :)

18.1.2023 13:53:56

Tak jasně, pokud nebyla možnost hrát archiv na osídlení, tak ti nic jiného nezbylo. Předpokládám, že jste tedy všichni hráli možnost B a nikdo neměl možnost skórovat osídlení, nebo?

--------------------------
IN HOC SIGNO VINCES

18.1.2023 14:33:35

Hrajeme archiv a desku se stranou A, pokročilejší jsme ještě nezkoušeli. Takže máš možnost skorovat cokoliv :) Manžel většinou hraje na osidlování, já zkouším jiné možnosti.

18.1.2023 14:39:19

Já osidlování dělám sporadicky a daří se mi vyhrávat. Takže souhlasím, že vyhrát lze i bez toho. Hra nabízí opravdu více cest, jak hrát.

18.1.2023 15:42:30

Koukal jsem na hry nejlepších hráčů na yucata a bez osidlování jsem viděl nejvyšší skóre 100b, což na vítězství spíše nestačí. Nemusí to být dominantní složka skóre (a neplatí, že hráč, který osídlí nejvíc, vyhraje), ale trochu by člověk osídlit zdá se měl.

Edit: Našel jsem teď ještě pár her, kde to šlo dobře i bez osídlení, ale zase tam ty skóre byly hodně od sebe, možná prostě jen zkušený hráč válcoval ty slabší.

18.1.2023 16:36:48 | Upraveno autorem (porovnej)

My osidlujeme vždycky a spíš ke konci (v posledních dvou kolech). A dá se za to udělat 30+ bodů, což v rámci celkového skóre není úplně málo. Vozy začínám v každém případě nakupovat už ve 4. kole.:-)

_____________
liščí pohůnek

18.1.2023 18:07:15

Vybíráme z Bazaru

Vinohrad
Vinohrad
Akt. cena: 560 Kč
Končí za: 10 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas