Merchants & Marauders

xxxxxxxxxo hodnoceno 47x (Seznam vlastníků)

Merchants & Marauders - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Piráti
Herní kategorie: desková hra, ekonomická
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Z-Man Games
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Jaka je v dnesni dobe?

Ahoj, uz dlouho o M&M premyslim, ale zatim jsem se ke koupi neodhodlal. Tema i mechanismy me lakaji a vim, ze byla po svem vydani spoustu let na spicy zajmu, tak jsem se chtel zeptat, zda vam prijde, ze obstoji i v navalu soucasnych kvalitnich her, kterych neustale pribyva. Je pravda, ze ze sandbox her mam pouze Western Legends, ktere mi ale prijdou dostatecne odlisne…

diky za nazory!

Michal

23.7.2021 14:59:57

Podle mě je to pořád skvělá hra a hodně dlouho bude. Vůbec bych neváhal. jen pozor na to, že je to poměrně dlouhá hra a to rozšíření je taky dobré. :)

Obecně si myslim, že něco jako stárnutí her se týká leda rodinných a takových těch lehčích her na jedno brdo, které stejně člověka omrzí po pár zahráních. Pokud mě něco baví, bude to dobré i za 20 let. To, že v současnosti vychází miliony her, ještě neznamená, že jsou něčím lepší nebo modernější. Většinou už se stejně protáčejí ty samé mechanismy stále dokola, jen se tomu dá jiné téma, nebo hra vyjde v druhé edici.

23.7.2021 15:14:13

Naprosto souhlasím s Havelockem. I co se týče srovnání nových her s klasikami, i ohledně Merchants & Marauders. Merchants & Marauders jsou skvělá hra a kromě toho jsou i mnohem lepší hra než Legendy Západu a navíc pro ně existuje i výborný (byť neoficiální) sólo mód, který hráče ještě víc tlačí do plnění úkolů a zvěstí.

Jestli optimisticky řadíš Legendy Západu mezi sandboxy, tak si rozhodně Merchants & Marauders kup, pak alespoň uvidíš, jak má vypadat skutečný stolní sandbox.

---
Zarytý odpůrce figurek, který zastává názor, že hromada plastu ze špatné hry dobrou hru nikdy neudělá.

23.7.2021 15:43:10

100% doporučuju s rozšířením

23.7.2021 15:43:33

Škoda že je nával nových a nových her a čeští vydavatelé se už zpět nedívají. Tahle hra v češtině by byla můj sen…

23.7.2021 16:57:22

diky moc za postrehy, neco takoveho jsem potreboval slyset :)

Tak dnes objednavam a snad se casem povede sehnat i to rozsireni. Je pravda ze moje asi nejoblibenejsi hra Robinson Crusoe uz brzo taky bude slavit  10 let a rozhodne nestarne. 

Muzu se jeste zeptat, jak se hra hraje ve 2 hracich? predpokladam, ze cim vice, tim lepe, ale vzhledem k delce hry a hlasovani na bgg to ve 2 take vypada optimisticky.

 

 

23.7.2021 18:44:05

Ahoj,

hru máme stále ve velké oblibě. Nejlepší je podle mého ve třech hráčích. Dá se hrát i ve dvou. NPCček je tam dost. Ale máme mód, že npc přicházejí do hry podle toho, jak hrají hráči:

Za každý třetí vítězný bod za prodej zboží přijde do hry pirát.

Za každý třetí vítězný bod za pirátství přichází válečná loď.

Ještě to ovlivňují další věci. Nebudu tu plevelit. Dále máme bodovací tabulku, kde je maximální počet bodů za konkrétní akce. Nelze tedy vyhrát jen obchodem, případně pirátstvím. zapomněl jsem to sem kdysi nahrát. Napravím to.

23.7.2021 18:52:12 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Mindbug - kompletní ENG
Mindbug - kompletní ENG
Akt. cena: 1500 Kč
Končí za: 4 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas