Men of Iron, Volume I: The Rebirth of Infantry

xxxxxxxxoo hodnoceno 4x (Seznam vlastníků)

Men of Iron, Volume I: The Rebirth of Infantry  - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 2
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: válečná
Čeština: není
Vydavatelé: GMT Games
Autoři: Richard H. Berg
Rok vydání: 2005
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

solitaire?

ahojte, zkoušel jste to někdo hrát jako solitaire? jaká je hratelnost, popř znovuhratelnost pro jednoho? předem díky za info
10.3.2011 16:56:26

Solo..
Noo, tahle hra je dělaná pro solo hraní.. dokonce jsou tomu tak udělané scénáře.. :) Ale je jasné, že je lepší hrát ve dvou. Mě osobně by hra nebavila.. :)

Jinak vyšlo rozšíření Agincourt které je udělané pro solo hraní.. :)

10.3.2011 21:00:39

SSZGSA
no mě právě přijde že to sólo hraní je takovej bonus na kterej přišli až když to testovali - pravidla jsem sice nečetl ale z toho co jsem se díval na některý videa na netu spočívá sólo hra v podstatě v tom, že položíš tokeny jedné strany a druhou se pak snažíš prorazit, nenbo jinak vyhrát, aniž by se ta druhá strana nějak pohybovala nebo tak. Já právě teď procházím filed commanderem romelem, tak jsem asi trošku rozmlsanej, tam se mi hýbou i jednotky "protihráče-nehráče" ... ale možná až mě omrzí WWII, tak jsem si říkal že zkusím vytisknout ten agincourt, ale když jsem to tak procházel, tak jsem si říkal jestli to nebude zbytečná práce...

11.3.2011 00:17:28

To schula
Noo, oni tam přímo píšou, že dřív se tak bojovalo. Že jedna strana prostě byla pasivní a čekala co bude.

Nevím, třeba jednou dostanu slinu a zahraji i solo.. :)

11.3.2011 00:22:41

schula
Přesně jak píše SSZGSA, ve většině těch bitev v MoI se výrazněji hýbe jen útočník.. obránce spíš vysedává na místě a čeká co přijde... Už z toho důvodu mi to připadá lepší jako sólo hra. Rozhodně to není tak, že by na sólo verzi přišli nějak později. Tahle hra se nese v duchu starších her ze série GBoH, kde je solitérní hraní naprosto normální. Mě to vlastně celé přijde spíš o tom vžit se do té doby, pochopit proč bylo co bylo a až potom je člověk schopen něco s tím udělat...

Navíc je možné si "nastavit" historickou věrnost na jakou chceš úroveň. Pokud hraješ ve dvou, tak to historicky osekáš, abys měl jakš takš vybalancovanou bitvu a oba mohli vyhrát.. Když hraješ sám, necháš všechny historické přídavky a sleduješ co se dělo..

Mě to baví :-)

15.3.2011 14:00:09

KungPao
Baví jako solitér? nebo ve dvou? Já chápu, že někde jednotky zůstanou stát, ale přijde mi, že prostě ten moment, kdy např obránce, do kterýho buším udělá nějakou nečekanou věc-jeden tah, který obrátí vývoj bitvy, je prostě podstatný... (ze starých bitev mě moc příklad nenapadá - snad akorát když u Hastings začali střílet do vzduchu - stejně jako soudruzi z NDR ;)

15.3.2011 21:06:56

schula
Baví mě to i jako solitér :-) Ale ještě to nemám dost nahrané, takže nevím jak to bude se znovuhratelností.. Je to šest bitev, u všech je dost prostoru k tomu vybalancování, některé jsou kompetitivnější, některé méně..

Jak říkám, mě to baví z toho hlediska sledování vývoje bitvy, snahy změnit třeba bezvýchodnou situaci, zkusit si prožít rozhodnutí, které museli vojevůdci udělat apod..

Například u Falkirku (první bitva) se Wallace historicky vzato nemá až na výjimky vůbec pohybovat (je zaklíněn v obranné formaci).. Při sólo hraní máš toto pravidlo dodržet a v podstatě není možné s Wallacem vyhrát... Pokud bys ale hrál proti někomu, tak to pravidlo můžeš ignorovat, což je obrovská změna a nabízí to určitou šanci...

Takže mě baví s tím takhle experimentovat :-) Ale je pravda, že pokud by ses naučil dobře pravidla ke všem scénářům, abys to rychle mrskal a během pár dnů zahrál všechny bitvy na všechny způsoby, tak to asi omrzí..

Doporučuju vytisknout si to demo... jsou to dvě stránečky :) kromě pravidel teda... Je to typický příklad scénáře pro jednoho, Angličani jsou zakopaní na jednom místě a Francouzi opravdu nemají šanci na vítězství.

15.3.2011 21:50:26

Vybíráme z Bazaru

Round House
Round House
Akt. cena: 1 Kč
Končí za: 13 dnů

Offcanvas