Mecanisburgo - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2–6
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: není
Vydavatelé: Gen-X Games
Autoři: Servando Carballar
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Mecanisburgo je největší megalopolí moderního světa. Každodenní boj v něm svádějí megakorporace, aby si udržely nadvládu nad různými částmi města a ovlivňovaly tak veřejný, obchodní a politický život.

Ve hře Mecanisburgo se hráči stávají předsedy největších megakorporací a vysílají do okrsků města své agenty, aby v nich zajistili svou nadvládu, získali peníze a práva na velké finanční a technologické projekty a najmuli nové agenty do svých řad. Po několika kolech vítězí ve hře hráč s nejvyšším počtem vítězných bodů, získaných právě za tyto velké projekty, nebo za splněné „mise“ z karet událostí (jako například „Získání 45 vítězných bodů a ovládání 1 elitního politika ve hře“ nebo „Ovládání 3 politiků a 1 elitního politika ve hře“).

Hra obsahuje hrací plán, pravidla, herní desky hráčů/megakorporací, přehledové tabulky, peníze, figurky, akční karty a žetony pro každou megakorporaci a pro samotnou hru a zejména spoustu karet Agentů, Majetku, Událostí, Hrozeb, Vítězných událostí a Velkých projektů.


Stručný průběh kola:

1. Do jednotlivých okrsků na hracím plánu jsou z balíčku náhodně umístěny nové karty „Příležitostí“, jimiž jsou neutrální agenti (postavy), zdroje megakorporací, události nebo ohrožení.

2. Hráči postupně umísťují do okrsků na hrací plán své dostupné agenty, kteří jsou reprezentováni figurkami s číslem. Číslo je skryté vespod figurky - ostatní hráči tedy nevědí, který agent je kde umístěn!

3. Po umístění všech agentů probíhá postupně vyhodnocování jednotlivých okrsků ve městé. Nejdříve se určí iniciativa (kto dřív přijde, většinou dřív bere - ale ne vždy!), pak probíhají některé z dobrovolných akcí (jako například vraždy nepřátelských agentů), pak hráči mohou do distriktů vyslat svou zástupnou umělou inteligenci jako bonus pro své agenty. Potom mohou hráči aktivovat své zdroje a zahrát akční karty na vyřešení konfrontací v distriktech (mezi agenty vícero frakcí). Výsledkem je v každém určení kontroly nad každým okrskem, kterou získá některý hráč... nebo také nikdo.

4. Pak následuje konečná fáze kola - placení za své agenty, opravy, získávání vítězných bodů (za agenty, zdroje, velké projekty), navrácení a/nebo zničení některých karet a příprava na další kolo.


Konec hry:

Hra probíhá ve 4 kolech (ovšem může za některých podmínek skončit i ve 3. kole) a vítězí hráč s nejvyšším počtem vítězných bodů (s několika dalšími úrovněmi vítězných podmínek v případě shody bodů).

Autor: Joe

Rozšíření hry (2)

Mecanisburgo Expansion 1: Moon and Ceres (2009)

Toto rozšíření hry Mecanisburgo přináší dva nové malé planetární hrací plány a nové žetony. Hráči mohou prozkoumat Měsíc a Ceres a vyslat tam své agenty pomocí vesmírního busu. Měsíc obsahuje tři lokace, Ceres ...

rozšíření 2 - 6 hráčů

Celkové hodnocení: oooooooooo (hodnoceno 0x)

Mecanisburgo Expansion 2: Mutants on Mars (2010)

Druhé rozšíření pro hru Mecanisburgo přináší nový malý hrací plán pro Mars a umožňuje hráčům vyslat své agenty i na tuto červenou planetu. Do hry vstupují také dvě nové frakce - Metaluna a Liga Svobodných ...

rozšíření 2 - 7 hráčů

Celkové hodnocení: oooooooooo (hodnoceno 0x)

Další názvy této společenské hry

  • Mecanisburg
Offcanvas