Marvel Champions: Karetní hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 188x (Seznam vlastníků)

Marvel Champions: Karetní hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Caleb Grace
Michael Boggs
Nate French
Rok vydání: 2019
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy

Máte už někdo zahráno? Jaký to je?
4.11.2019 10:19:05

Zaklad

Staci jedna krabice?

22.4.2020 14:19:33

SiKi.PS
uplne

22.4.2020 15:03:53

Základ

I pouze základ je zábavný. Je těžké, ale odolat a něco nepřikoupit :)

22.4.2020 21:01:56

To jako fakt?
Hru sem prehlizel. Chyba!

Perfektni prace se zdroji a rozhodovani co zahrat.
Dojdou karty v balicku, nevadi zamichame a jedem znova. Nekdy i chcete aby karty v balicku dosli a michali ste.
Zmena alter ego / hrdina je vyborna strategie a tematicke.
Ovladani hry se sklada z nekolika malo ukonu coz je velke plus.

V zakladu dva ovlibeni hrdinove Iron man a spider man.

Zaporaky neznam, ale ve hre sou dobri.


Mel sem mage knight ultimatni edici a sel z domu, prekombinovane, nedosli karty tak nebyla ani strategie. Za me velke zklamani

Pan prstenu lcg - mam rad knizni predlohu, ale hra me pripafla moc nahodna. Nedosli karty tak se nedalo moc pripravit na stretnuti.


Marvel champions me nezajinal kvuli tomu ze me nebavi superhrdinove, ale hra me zmenila.

Preklad me vyhovuje a dekuji Blackfiru za lokalizaci do Cz. Bez ni bych si hru nekoupil a to by byla skoda.

29.4.2020 09:25:48

dojmy s Black Widow a Doctorem Strangem
Za poslední týden, jsme hru párkrát zkusili a naposledy dnes večer za nové postavy.

1. K Doktorovi nemohu tolik říci protože ho hrál kamarád. Nicméně říkal, že ho to bavilo a bylo tam co vymyslet.

2. Black Widow nepřináší podle mě nic nového. Hodně připomíná Black pantera a Iron mana. Prostě hledá "přípravy" a pár karet k nim do kombinace. Jedná se podpůrný charakter, který nedává moc zranění ani tolik nemaří, ale dokáže poměrně dost manipulovat s balíčkem nepřítele.

Hráli jsme proti Klaw a vcelku bez problému vyhráli.
Ve hře jsme ale narazili na následující problém. Poté, co se vám podaří vyložit dostatečný počet podpůrných karet (libovolného typu), hra se stává jednoduchou a nepříjemně repetitivní. Buď vás padouch zabije v prvních kolech nebo už to nedokáže nikdy. Řekl bych, že v balíčku padoucha chybí zlomové karty typu odhoď všechny vylepšení, nebo podpory.
Další věcí je, že se do hry vůbec nedostávají Nemesis jednotlivých hrdinů. To je škoda. Napadlo mě je tam přimíchat při prvním otočení balíčku padoucha.
Celkově by mě zajímalo, zda máte taky pocit, že dohrávat tuhle hru s trojkovou variantou padoucha je spíš než výzva pěkná nuda.

Jinak palec nahoru FFG, za předvytvořené balíčky hrdinů v rozšířeních. To je dobrý nápad.

6.5.2020 23:17:56

...
Wrecking crew karty na odhozeni podpory a vylepseni ma
..Deskovky Teplice..

7.5.2020 11:25:09

Za mě dobrý, ale končím s tím...
Zahrál jsem si to co je v krabici.. porazil 3x protivníky na 2 různé obtížnosti a zkusil každého superhrdinu. 6x solo, 2x s někým. Asi 2x prohra a 6x výhra.

Myslím že tím se mi docela základní krabice vyčerpala.

Mechanicky to není nic složitého. Hrál jsem už ale i karetky, kde jsem měl z komb větší radost a nebo mi daly víc zabrat na přemýšlení, ale asi nejsem cílovka.. tou budou mladší a jejich rodiče?

Za překlad chválím (ne za kvalitu - tu jsem nepznal, ale za odhodlání) - na rozdíl od ostatních LCG tady není až tak škoda, že by nevyšlo všechno. Přeci jen - koho zajímá antman?

Kupodivu to funguje dobře jako solo. U podobných her se mi stávalo, že při solo hře chyběl nějaký jiný "hrdina", který by měl lepší vliv na tu nebo tu surovinu/hrozbu atd. Tady (možná je to nižší obtížností protivníků v krabici) se nic takového nekonalo - základní hrdinové byli univerzální.

Ve více než 2 bych to asi hrát nedoporučoval... v podstatě vás nezajímá co další hráč dělá a jen čekáte, až budete moct zahrát karty vy.

Konec hry nemá klima. Někdo z hráčů prostě napočítá, že má dost na zabití bose a pak ten na koho nezbil tah nemůže ani ostatním ukázat, jak by tohle kolo vykombil. V kampani to možná bude řešeno aspoň kartičkou s textem, kde se bude psát, jak jste super tým, ale v základní krabici nic.

Těch pár večerů co jsem se s tím pobavil nelituju, ale doporučit hru asi taky nemůžu.. teda aspoň ne těm, kteří by neměli v plánu koupit několik předražených rozšíření.

19.8.2020 21:33:06

dandyy
Vobec by som nepovedal ze vas nezaujima co dalsi hrac dela ale to bude asi tym ze mam odohratych viac hier a dost casto je to dolezite ci date potiahnut kartu sebe alebo inemu hracovi. V tahu ineho hraca je mozne pouzivat nemale mnozstvo akcii.

V podstate asi najvacsia vytka tvojej recenzie je ze hodnotis LCG podla zakladnej krabice. co je maximalne nerelevantne

20.8.2020 09:13:24

Nazor je nazor
Proboha proc by to nebyl relevantni nazor? To ze si to pojmenuji LCG neznamena, ze si ho muzu udelat az utratim tisice za dalsi rozsireni... za rozsireni se utraci, kdyz je dobra hra (haha, kez by to tak fungovalo..)

To ze cim min hracu tim lip potvrzuje i BGG kde podle komunity to je hra pro 1-3 hrace a nejlepsi 1-2... kazdy clovek navic jen prodluzuje hru a ubira na case kdy jsem na tahu. Sice jsem to ve vic nez 2 nehral, ale pochopil jsem pravidla dost na to, aby mi to doslo (a taky to vidim v recenzich dalsich). Tech par karet, ktere se hraji jako vypomoc z toho pro me vazne zajimavy coop nedelaji.

Nemam za potrebi se hadat, ale rikat ze neci nazor je nerelevantni protoze je jiny nez Vas.. to mi prislo hodne reakce.

20.8.2020 12:58:06

Souhlasím
Každý má svůj názor a o nějaké relevantnosti nemůže být řeč. Jedná se o čistě subjektivní dojem.
Třeba mě hra dost zklamala. Téma ve hře necítíš a přijde mi hrozně mechanická. Ale pokud se někomu líbí, tak proč ne a tak trochu mu i závidím (mám Marvel moc rád).

20.8.2020 13:26:33

Muj nazor
Za me je hra uplne perfektni, hrajeme pravidelne s 10 letym synem (ca 20 her) a moc si uzivame spolecne domlouvani, pomahani si a tesime se z povedenych kombicek. Zaklad mame v CZ, uz jsme se ale vrhli do EN balicku, zatim jsme sehnali Green Goblina, Ms. Marvel, Black Widow a Dr. Strange. Ty jsou podle me hodne potreba a hru vyborne ozivi. Zde bohuzel velmi zklamal BF, kdyz nam v CZ nedoda alespon ty nejznamejsi hrdiny. Ja s EN nemam problem, syn s tim ale bohuzel celkem bojuje...no aspon se tak nenasilne uci dulezita slovicka jako exhaust, treachery, thwart atd:)

20.8.2020 23:00:20 | Upraveno autorem (porovnej)

Archaon
ahoj,

s tou ANJ by si si mohol pomoci. Na FB je skupina Marvel LCG CZ/SK a myslím, že tam někdo dával přelepky na hrdinov. Minimálne jsem viděl kapitana amerika.

Ladislav

21.8.2020 08:13:13

@loix1
Diky za tip, mrknu na to.

21.8.2020 10:19:50

Tak mam za sebou prvni hru. Je to super. Nemam rad kdyz se v karetnich hrach plati kartami, ale tady mi to nevadi, protoze balik lze relativne rychle protocit. Je to jednoduche, svizne, prime a proste zabavne.
Hral jsem lotra lcg a muzu rict, ze toto je minimalne stejne zabavne.

 

Mam jen problem s cenou rozsireni. Vim ze doby kdy stal pack 200kc jsou davno pryc, ale nechapu proc 1 hrdina nebo 2 scenare stoji 400-500kc kdyz campanova krabice kde jsou 2 hrdinove a 5 scenaru stoji 1000kc. 

6.8.2021 20:30:20

Vybíráme z Bazaru

Slovoslet (CZ)
Slovoslet (CZ)
Akt. cena: 100 Kč
Končí za: 22 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas