Mars: Teraformace

xxxxxxxxxo hodnoceno 993x (Seznam vlastníků)

Mars: Teraformace - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Jacob Fryxelius
Rok vydání: 2016
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Překryvné plexi držáky kostiček

Nemáte někdo prosím možnost vyrobit z tenkého plexi (vyřezání laserem) překryvné podložky na hráčské desky, aby se nerozutíkávaly kostičky. Kdysi mi to někdo dělal pro hráčské desku eclipse a domlouvalo se to tady na Trolovi.

Něco takového:
https://img1.etsystatic.com/168/0/12233057/il_570xN.1236073415_m3el.jpg
https://fablab-leuven.be/sites/default/files//design_images/FB_IMG_1482257556146.jpg
2.6.2017 21:33:25 | Upraveno autorem (porovnej)

plexi-organizer
Dnes dorazily plexi kryty od Polarky, vypadají i fungují dobře. Moc děkuji :)

19.6.2017 19:46:05

to zdenekc1
Nějak jsem nepochopil ty pomocné karty na rubové straně. To když se na ně budu chtít podívat, tak musím vysypat kostičky?

19.6.2017 21:31:12

to Rukavička
Jsem rád, že se líbí. Naše parta se k nim ještě nedostal :) stále hrajeme scythe

19.6.2017 22:26:31

Polarka
Časově to vyšlo úplně super, protože první partie ve skupině bude tento pátek. Hrálo by se i bez plexi, ale víš co, první hra, tak snad se Mars chytí a bude bavit :)

20.6.2017 05:38:28

Rukavička
My jsme Mars hráli cca 14 dní zpět ve dvou :) a hraj je to doopravdy pěkná.
Ale neměli jsme destičky :)

20.6.2017 07:17:40 | Upraveno autorem (porovnej)

Grafika - veľkosť
@Kren - mám jednu otázku na grafiku, čo chystáš:
Akú veľkosť plánuješ mať? Takú, akej je originálny podklad, alebo takú, ktorá bude presne pasovať pod Polárkov držiak? Ja by som sa prihováral aj za verziu so širším okrajom, ktorá bude presne taká veľká, aby sadla pod polárkov držiak, aby keď to človek bude zarovnávať, tak aby to nemusel centrovať na menšom pozadí.
Ďakujem

21.6.2017 08:57:34

to ludomyl
To si snad pak můžeš vystřihnout na velikost toho rámečku ne? Jinak zatím jsem se k tomu nedostal. jednak mi Polarka ještě nic neposlal a jednak jsem psal na Fryxel Games, jestli by mi neposkytli soubory s originální grafikou, abych to nemusel skenovat a retušovat. Zatím jsem nedostal odpověď.

21.6.2017 09:43:36

kren
Tak ja to nebudem tlačiť doma na tlačiarni, ale si to nechám vytlačiť na banerovinu.
Ale je pravda, čo mi akosi nedošlo, že si doma môžem ten obrázok zväčšiť aj sám a hodiť tam len obyčajné čierne pozadie. Sorry, že som otravoval.

21.6.2017 11:07:14

ad grafika desky
Jinak graficky je ta deska od FryxGames zdrbaná už od začátku. Ty nuly na stupnicích jsou tam úplně naprd. Kdyby tam udělaly namísto těch nul ty další políčka pro desítky tak by to vypadalo líp a nemuselo by to být tak rozhozené. Kdybych měl tu laserovou vypalovačku, tak bych si to úplně předělal podle sebe bez těch nul, ty desítky by pak nemusely nikde přečuhovat a bylo by to OK. Jak se kdysi Sydo vyjádříl k prvnímu vydání civky od Chvátila, že ta grafika vypadá jako kdyby to ocasem maloval kočkodan, tak podobný názor mám na grafického designéra FryxGames. A netýká se to jen těch desek, grafika karet a grafický designový soulad jednotlivých funkčních symbolů vypadá jak navržený nějakým amatérem. Něco jak grafika létáčků na vesnický požárnický ples za použití klipartů z wordu, co někdo vylepuje lepící páskou na sloupy veřejného osvětlení.

Na to, jak je to dobrá hra, tak by si zasloužila opravdu nějakého profesionálního designéra. Jednotlivé symboly jsou samostatně třeba OK, ale není tam vidět nějaká designérská linka, která by to umělecky spojovala do nějakého soudržného celku. Ta symbolika se mi zdá opravdu každý pes jiná ves.

21.6.2017 12:25:04 | Upraveno autorem (porovnej)

Na Krena
Jak to myslíš s tou nulou? Jako, že bys odstraňoval kostičku z desky v okamžiku, kdy by ti produkce padla na nulu?

21.6.2017 13:30:52

to Rukavička
Ano. Na začátku tam žádná kostička není. Po tom, co je třeba detekovat nějaké množství, tak se dá kostička na příslušné číslo. Jakmile dosáhne počet deseti, přemístí se kostička do desítky a tak pořád dál. Nula je naprosto zbytečná. Tak jako tak se manipuluje s kostičkou, tak je jedno jestli se dá na nulu nebo mimo.

21.6.2017 14:00:20

ad nula
Asi nemohu úplně souhlasit. protože například u peněz můžeš jít i do mínusu. takže tam je fajn, že ta kostička je i na nule.

21.6.2017 15:05:37

no a co
Když jsem na nule, tak dám pryč kostičku: žádné finance nebo dluhy = žádná kostička

21.6.2017 15:09:17

Rozměry plexi
V pátek jsem si plexi držáky konečně vyzvedl. Překvapilo mne, že jsou o něco větší, než je hráčská deska - to je záměr?

Měl jsem v plánu vyrobit si nějaký dřevěný držák, do kterého bych položil jak hráčskou desku, tak plexi držák, aby to nejezdilo.

Je nějaké jiné řešení? Spojovat dvě plexi destičky a zasouvat hráčskou desku mezi ně se mi nezdá úplně vhodné. Napadlo mne třeba hráčskou desku zalaminovat a plexi na to přilepit...

26.6.2017 12:20:28

Grafika pro
Chtel jsem se zeptat, jestli se to nejak pohnulo? Nebo k tomu vubec nedojde a "kren" si nakonec vyrobi uplne jinou variantu (jak tu psal, ze by to nejradeji uplne predelal)?

Drzacky mam, hralo se s nimi dobre, ale jezdi to po desce. Chtel bych tedy stejne jak mblatny toto nejak resit. A vicemene nejsnazsi mi prijde vytisknout novou grafiku a nalepit ji nejak na plexi.

Drevene drzaky nechci - nemam rad zbytecne tezky krabice - uz takhle se to pronese kdyz to nekam vezmu a s rozsirenim to bude jeste horsi.

26.6.2017 13:53:58 | Upraveno autorem (porovnej)

Mblatny
Ano, přesah se tu dohadoval viz. diskuze strana 4.

26.6.2017 14:17:23

robkin
protože se mi hnula poslední deska, tak jsem krenovi nestihl udělat jeho desky. Dnes mi psal, že jede na dovču a grafiku dodělá.

26.6.2017 14:20:07

plexi
vyzkoušeno, funguje bez chyby. grafiku upravovat nebudu.desky nechám zalaminovat a přidělám k plexi napevno. z mé strany je plexi povinnost bez něho mi přijde hra nehratelná. po dobu 2 hodin minimalně jednou někdo do stolu drcne a je po statistikách.

26.6.2017 14:22:29

horysimus
Dobrý nápad s tím zalaminováním. Taky si udělám :)

26.6.2017 14:24:57

aby to drželo
Docela pěkně funguje takový ten gomufix. takováta žvýkačka z papírnictví, co se lepí na zeď.

dáte čtyři maličké kuličky do rohů a přitlačíte. tím se to spojí. Celkem to drží a nijak si neponičíte tu papírovou desku. Kdykoli to můžete zase sundat.

26.6.2017 15:15:10

ad Dodělání grafiky
Přestože budu mít jiné desky, tak když jsem to slíbil, grafiku dodělám. Ono totiž, když už je to nahozené pro změnu v Adobe nástrojích, tak s tím hnout na jinou pozici pro jinou plexi desku nebude až takový problém. Takže jak budu dělat grafiku pro sebe, tak udělám i slíbenou grafiku na Polarkovi desky, na kterých jsme se domlouvali.

Jediný problém je, že to teďka vůbec nestíhám. Dost jsem se zasekal s prací na pravidlech Space race pro BoardCubator a jiná práce mi stála a teď musím něco udělat pro Albi kvůli rozšíření Invaders from Afar, co má vyjít na podzim. Všechno tohle je víceméně za mne neplacená fandovská práce a taky mám barák, o který se musím starat, manželku, 3 děti, zaměstnání programátora na víc jak 8 hodin denně, takže nežiju jen hrami. A to nemluvím o tom, že už v poslední době nemám čas si něco zahrát. Takže pokud se toho nechopí někdo jiný, tak musíte být trpěliví. Pokud to budu dělat pro sebe, budu to dělat i pro vás.

26.6.2017 15:29:54

Podklady
A ty podklady jsi sehnal nebo budes scanovat?

26.6.2017 18:00:56

to robkin
Získal jsem to ve slušné kvalitě, ale ne v křivkách, takže s tím bude dost retušovací práce. No co se dá dělat, aspoň, že je to v originální kvalitě, nebudu to muset skenovat a tudíž tam nebudou artefakty tiskařské techniky.

26.6.2017 18:11:02

Sranda toto
Fakt se bavím u tohoto nekonečného příběhu. A přitom stačilo, aby ten, kdo má na svědomí design hry měl mozek a hru si zkusil zahrát. Pak mohl zapřemýšlet jestli zdražení o pár drobných stojí za ten komfort a pověst hry jako luxusní cukrárny stejně jako u Scythe. Já plastový překryv neřeším, s trochou šikovností se to dá i bez něj, ale bylo to to první, co mě po zahrání první hry napadlo, že tohle je slabé místo hry.

26.6.2017 18:26:41

Elenistar
Omlouváme se, ale v současné době není zboží skladem.

1ks=95kč
5ks=399kč

To byl tady pokus o prodej ?

26.6.2017 20:43:58

Vybíráme z Bazaru

Vzhůru do podzemí
Vzhůru do podzemí
Akt. cena: 300 Kč
Končí za: 22 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas