Mars: Teraformace

xxxxxxxxxo hodnoceno 993x (Seznam vlastníků)

Mars: Teraformace - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Jacob Fryxelius
Rok vydání: 2016
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Překryvné plexi držáky kostiček

Nemáte někdo prosím možnost vyrobit z tenkého plexi (vyřezání laserem) překryvné podložky na hráčské desky, aby se nerozutíkávaly kostičky. Kdysi mi to někdo dělal pro hráčské desku eclipse a domlouvalo se to tady na Trolovi.

Něco takového:
https://img1.etsystatic.com/168/0/12233057/il_570xN.1236073415_m3el.jpg
https://fablab-leuven.be/sites/default/files//design_images/FB_IMG_1482257556146.jpg
2.6.2017 21:33:25 | Upraveno autorem (porovnej)

jiná nabídka
Nechápu, proč se do Elenistara navážíte. Z této diskuze jsem pochopil, že Polárka chce udělat několik kusů pro zájemce a zřejmě pro to, aby na svou sadu minimalizoval náklady. To si klidně dořešte, ale já jsem rád, že sem Elenistar napsal a rád si počkám na desky od něj.

To se budete zlobit i na mě, když napíšu, že můžu z Polska dovézt z obchodu geekmod.pl kus za 100 Kč?

13.6.2017 13:51:54

ad kren
aké sú reálne dosahované hodnoty?
sumár z 10 hier, ktoré hralo dokopy asi 23 hráčov:

u olova a plutónia sme na 10 nemali ani raz
u rastlín sme mali asi 2-3krát nad 10
u energie sa asi len raz stalo, že sme mali príjem nad 10
a u tepla sa niekto nad 10 dostal v 7-10 prípadoch, ale nad 20 nikdy

čo sa týka príjmu, to je iné, tam sme sa v 70% prípadoch dostali medzi 10-20
asi 10-15% prípadov nad 20
10-15% bolo do 10
a 1x som mal príjem cez 40 (som mal pekne na desiatke poskladané pekne 4 kocky a snažil sa nedrgnúť).

čiže ja by som navrhoval dať čísla 10 a 20 - a na väčšinu prípadov to bude dostatočné a kto pôjde v prijme nad 20 ,tak už je na ňom ako si to označí, tie pluská podľa mňa len zbytočne zaberajú miesto a nič neriešia (teda podľa mňa)

13.6.2017 13:58:32

to Luke
Když si přečteš robkinův příspěvek z 13.6.2017 10:31:59 tak možná pochopíš co nám vadilo. Určitě ne to, že by Elenistar oznámil, že to bude vyrábět, ale jeho arogantní tón ohledně toho, že někdo má holt smůlu, že přijde o zisk a zároveň chlubení jak oni na tom vydělají. Tady šlo čistě o fandovský projekt.

13.6.2017 14:05:53

to kren
na mail ti pak můžu poslat nákres desky. Už jsem ho posílal Zdeňkovi, ten si bude dělat svoji.

13.6.2017 14:33:48

myslím
že zlobit se můžete maximálně na sebe navzájem, že jste to nějak nekoordinovali - spolupráce s Elenistarem by byla levnější a on by profitoval z vašich připomínek.
A jak jsem koukal na ten polský eshop, co nahazoval Luke, tak jste de facto znovu vynalézali kolo, protože hromadná objednávka z Polska by to celé hezky vyřešila ;)

13.6.2017 14:38:07

To Kew
Kde ten se tady objevil? :-)

Moc se omlouvám za nejapnou otázku, ale asi jsi nečetl celou diskuzi.

I Polsko se tady probíralo a pro mě agrumenty proč ne byly:

1. Chybí zarážky pro kostičky, které Polárka bude mít, takže v rámci stupnice se mohou kostičky pohybovat.
2. Poštovné. I když se to sem za 100,- přiveze, tak se to musí do něčeho zabalit a poslat, takže to vychází stejně, nebo dráž, než výroba 2mm tloušťky tady.

A nechápu tu poznámku o nekoordinovanosti. Kdyby se Elanister ozval dřív, tak se to koordinovat mohlo. Diskuze je tady od 2.6.2017. On se ozval v době, kdy se tady objevilo několik návrhů, kdy Polárka udělal nějaké prototypy a kdy mu někteří potvrdili svůj zájem a on objednal materiál.

Nic proti Elanisterovi nemám a trochu mě mrzí, že se nezapojil do diskuze dřív a že nepřiložil ruku k dílu a neukázal nějaké svoje prototypy. Zatím všechno bylo jen v teoretické rovině včetně ceny, ale někdo tomu obětuje čas, někdo to dá do obálek, někdo to pošle atd. A to vše se může promítnout do ceny. Myslím si, že bude dost zájemců, kteří si vezmou držáky od Elanistera.

Dokážu si představit, že by někdo nabízel v ceně nejenom držáky, ale k tomu i nové hráčské desky. To by bylo super.

A ještě doplním poznámečku:

Velký DÍK Polárkovi, Křenovi a dalším lidem, kteří se zapojili do vývoje :-)
Myslím si, že pro ně nejenom samotné hry, ale i vše kolem nich je koníček a tak jsme k tomu všichni přistupovali.
Na začátku jsem naivně uvažoval o koupi nejlevnějšího laseru za 45 000,- :-D

13.6.2017 15:00:46 | Upraveno autorem (porovnej)

to Luke
Desky na svoji sadu jsem už dávno měl koupené. Použil jsem je na vzorky, které si nechám na hraní. nevadím mi, že tam mám něco posunuté.
Jelikož tu kluci řešili, jestli jim to někdo vyrobí, tak jsem se nabídl, že jsem na naší gravírce schopen to vyrobit za cca 2mm /110kč a 3mm/150kč. A pokud bude zájem, tak je vyrobím. Dohodli jsme se, že ano. Nakonec jsem obtelefonoval nějaké společnosti a sehnal levněji materiál. Dostal jsem se na 90kč a 120kč. Ten kdo měl zájem mi napsal a já z toho popudu objednal materiál.

Ano má cena je větší. Nemáme na firmě velký laser, protože se tím nezaobíráme a máme ho na naše značení výroby. Na stůl se vejde sotva deska 600x350. Tzn., že velké desky musím ještě nařezat.
+Jedu na max výkon s prd posunem, abych to proříznul tzn, že mi to jede dlouhou dobu.

Když má někdo velkou silnou mašinu, hodí tam desku a kus mu běží 30 sec, tak to může prodávat za těch 74kč s DPH.

Klasicky to, že jsem si modelovat, dělal vzorky atd. bych zákazníkovi naúčtoval. Účtuju si 450kč/hodina jenom za práci na PC.
Jelikož jsem taky hráč deskových her a na zatrolených hrách se mi libí, neřekl jsem o nic. Proč bych taky měl, když je to náš koníček a jsme rád, že můžu pomoct.

Moje negativní reakce byla z důvodu, že jsme tu týden společně makali já objednal materiál a pak někdo příjde a sebere naše vylepšováky a ještě mě osočí, že to dělám kvůli zisku.

Pokud to někdo chce dělat na obchod, fajn.
Může napsat, že to bude vyrábět nebo, že to doveze a já se nebudu angažovat. Jenom jsem chtěl pomoct a ještě jsem za vydříducha.

Proto bych už uvítal, aby se tu nepsalo to, že to dělám kvůli zisku nebo nějaký další blábol, který je naprosto nesmyslný.

13.6.2017 15:04:24

Polarka
Ja si myslim, ze ta za vydriducha nikto mat nemoze.
Urobil si iba kopec dobrej prace, za ktoru si zasluzis velku pochvalu. Vazim si pracu ludi, ktori to robia pre nas ostatnych. Nenechaj si pokazit radost. Naopak tes sa z toho. Tiez mam mars a urcite budem v buducnosti riesit tie drziaky na kocky. Zatial som sa k hre nedostal :-)

13.6.2017 15:21:35

tokura
Omluva, celou diskuzi jsem nečetl, viděl jsem jen, že se tu objevil po Elenistarově nabídce ještě příspěvek od Luka, na který jsem navazoval.

13.6.2017 15:44:10

to všichni
Tak už jsme si to všichni vyříkali, vysvětlili si své reakce a postoje a teď se opět v klidu a míru vraťme k seriozní hře a práci ;).

13.6.2017 16:12:15

Upravená grafika
Pro ty, kdo budou chtít desku s desítkovou kostkou na konci řádku zde dávám ke stažení upravenou herní desku. Úprava je na původní návrh s otvory od Polárky.

www.zartmodely.cz/dw/Mars-deska1.pdf

13.6.2017 21:51:50

upravená grafika
Já osobně budu upravovat grafiku pro otvory ve třetím řádku. Zdá se mi to přijatelnější a dokonce mám kacířskou myšlenku, že si nechám od Polarky ten navíc otvor u financí udělat vlevo, tam kde je dost toho místa. Pak už ta grafika bude úplně OK, nic nebude přesahovat vedle a nebude to nacpané k pravému okraji. Takže pokud mi Polarka vyhoví, tak budu dělat grafiku takhle. Pokud to někdo budete chtít taky tak, tak se ozvěte Polarkovi. To by za mne měla být už definitivní úprava. Pokud to někomu takhle vyhovovat nebude, tak vám to Polarka udělá, jak bylo původně domluveno, ale já si budu pak dělat grafiku jen pro sebe.

Jinak podle reakce, kolik se na jednotlivých stupnicích dosahuje maxima, tak ty extra otvory budu dělat asi na 20. Tím pádem bude mít každá stupnice standardní rozsah do 39.

13.6.2017 22:04:56 | Upraveno autorem (porovnej)

chaos
Nerobí sa tu už z toho tak trochu chaos? Polárka o tom vie a súhlasí s tým, že bude každému robiť niečo iné?
Nedá sa normálne dohodnúť na jednom návrhu, ktorý bude korešpondovať s návrhom krena, ktorý robí grafiku?
Pokiaľ nie, a polárkovi to nevadí, tak ja by som rád mal verziu kompatibilnú s grafikou, čo bude robiť kren, ktorú si doma v pohode vytlačím a zalaminujem.
Toľko z hlásenia dedinského rozhlasu :)
P.S. Ďakujem inak obom pánom za veľkú angažovanosť! Viem, že moja vďaka vám nenahradí pri tom strávený čas a energiu, ale aspoň niečo :)

13.6.2017 22:19:51 | Upraveno autorem (porovnej)

Ludomyl
Vím o tom :) Myslím, že každému jsem jsem psal jakou verzi bude chtít do zpráv:) pokud jsem někomu nenapsal, tak se prosím nezlobte, ve zprávách mám tunu dotazů a jiných zpráv a je možné, že jsem něco přehlédnul.

Pokud bych někoho opomenul, tak ať mi prosím napíše.
Z hlavy ale mám dojem, že všichni chtějí vezi Krena, krom zdeneck1 ten chce první verzi.

14.6.2017 08:02:31

Polarka
Aha, ok, super. Ďakujeme

14.6.2017 08:11:25

poslední úprava
http://img24.cz/images/87183822942999667012.png

toto je poslední úprava pro Krenovu desku, pro kterou bude dělat novou hrací desku.
Pokud všichni, co chtěli jeho variantu souhlasí, můžu začít vyrábět. Materiál mi zrovna příjel PPLkou.

14.6.2017 12:11:09

Křenova deska
A ta deska, kterou chystá Křen (či kren?), je někde k vidění aspoň v prototypu?

14.6.2017 16:22:50

mblastny - Krenova deska
V tom poslednim postu Polarka dal odkaz na obrazek, kde je to videt.

Hlavni rozdil je v tom, ze ta extra dira pro penize ve tretim radku, ale nalevo (cilem je zrejme to aby nezasahovala do oblasti titanu).
Opet, tem co pouziji original desku to muze byt celkem jedno (protoze ta extra dira nema zadnou pozici, nicmene bych rekl, ze to ted v te posledni variante bez te podpurne grafiky, je ucel te extra diry hure pochopitelny - mene jednotny).

Pro upravu grafiky je to ale asi dalsi krok vpred.

14.6.2017 16:28:10

Křenova deska
Jasně, ale já jsem myslel tu desku samotnou, ne tu plexi mřížku na ni.

Jestli to totiž dobře chápu, mám se rozhodnout, zda chci plexi mřížku pasující (aspoň částečně) na původní herní desku, nebo mřížku, která na původní desku moc pasovat nebude a bude třeba si desky vytisknout znovu.

Je to tak?

14.6.2017 16:38:25

Krenova deska
Zadna plexi deska, ktera "dobre" pasuje na original desku neexistuje.

Takze vsechny zde navrzene varianty jsou v podstate stejne "blbe" napasovane na tu original desku (tj. jsou tam vetsi rozestupy aby se kostky vesly, byly tam zuby a nelamal se ten material).

Rozdily jsou jen v tech "extra dirach".

Varianta Kren posledni:
Extra diry pro hodnoty +20 ve tretim radku, u penez je vlevo. To umozni prehledne oznaceni rozsah hodnot 0-39. Grafiku vytvori Kren.

Varianta Kren predchozi:
Extra diry pro hodnoty +20 ve tretim radku, vsechny jsou vpravo. Grafika nevznikne (to je asi tak nejvetsi rozdil).

Varianta ZdenekC1: Extra dira neni oznacena jako +20, je oznacena jen jako dalsi "10" a je ve tretim radku jen u penez, u vsech ostatnich zdroju jsou napravo od original hodnoty "10", takze velmi vyrazne prelejzaj do dalsiho zdroje popr. pres k okraji desky. Grafiku sem daval ZdenekC1.

14.6.2017 16:47:09 | Upraveno autorem (porovnej)

to mblatny
Ne to jsi špatně pochopil. Ta plexi mřížka je každopádně udělaná tak, aby pasovala na originální hráčskou desku (jen s nepatrným vertikálním rozposunutím stupnic, protože přesně vyrobit nelze - stupnice jsou moc nalepeny na sobě).

Já jen tu grafiku přizpůsobím tak, aby ty stupnice na díry seděly přesně + udělám pod ty extra díry políčka s číslem + kosmeticky ta hnědá pole na kterých jsou stupnice rozšířím.

Takže kdo bude chtít, tak to může používat nad originální deskou a kdo ne, tak si pak vytiskne tu mou upravenou.

Poslední změna se týkala přesunutí té extra díry pro finance z pravé strany (kde zasahovala do železa a hůř by se upravovala grafika) na levou stranu stupnice. Myslím si, že to zas tak hůře pochopitelné u originální desky nebude, protože to bude ležet v oblasti financí, jen to nebude vedle desítky napravo, ale bude to nalevo. Myslím, že z posledního Polarkova postu a obrázku výřezů je to jasné.

14.6.2017 16:49:05

Desky
Dnes se mi povedlo vyrobit 16ks a poslat zásilkovnou :) lidi jsem vybíral, jak mi to přišlo pod ruku nebo , že na to někdo pospíchal. Upozorňuji, že to modré na deskách je folie a je na obou stranách, tak prosím nepanikařte :)

14.6.2017 17:38:38 | Upraveno autorem (porovnej)

Plexi držák, další zájemce :-)
Ahoj, skvělá práce. Taky bych měl předběžný zájem o plexi desky. Řešili jste i tu variantu, kdy se hráčská deska vloží mezi 2 plexi desky nebo o toto zatím nikdo zájem neměl?

15.6.2017 21:45:44

Plexi
Ahoj, ano jedu takovou jsem dělal má ji Zdeneck1. Dnes by mu měla dojít, tak mu zkus napsat, jak to vypadá.

16.6.2017 10:43:29

to Sniper
Vypadá to takto:

https://ulozto.cz/!oHikFrNZJ5dv/wp-20170618-18-32-38-pro-jpg
https://ulozto.cz/!qshMvdHmmsi0/wp-20170618-18-32-54-pro-jpg

Pro slepení byla použita oboustranná lepicí páska.

19.6.2017 19:35:52

Vybíráme z Bazaru

Mars: Teraformace Expedice Ares
Mars: Teraformace Expedice Ares
Akt. cena: 400 Kč
Končí za: 5 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas