Marrakesh - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Novověk
Herní kategorie: desková hra, ekonomická
Čeština: není
Vydavatelé: Queen Games
Autoři: Stefan Feld
Rok vydání: 2022
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy?

Klasické téma…

8.7.2023 11:31:06

Je to zhluk zaujímavých euro mechanizmov na jednej kope, ktorý funguje výborne. Tému to nemá žiadnu, je to zbieranie bodov na rôznych stupniciach, na ktorých sa hráč posúva počas hry (je tam v podstate až 11 stupníc!). Nedá sa postupovať na všetkých, takže na 3-4 sa dá (malo by sa, ak sa hráč vyhrať) ísť na maximum; ostatné sú potom menej podstatné.

Tým pádom sa na víťazstvo dá ísť rôznymi cestami, čím je zabezpečená znovu-hrateľnosť na vysokej úrovni. Výber, na ktorej stupnici sa hráč posunie, je daný výberom farebných kociek, kde ku každej stupnici prislúcha kocka rovnakej farby. V každom ťahu si hráč vyberie 3, lenže potom sa tieto 3 kocky od všetkých hráčov zmiešajú dohromady, a z výslednej kopy si hráči postupne berú max. 2 rovnakej farby, a toto je veeeeľmi zaujímavý prvok hry. Ale asi aj posledný, kde je nejaká interakcia. 

Mňa to bavilo veľmi, ale ja mám rád euro hry vo všeobecnosti, a aj som si to chcel hneď kúpiť, lenže za tú cenu - určite nie. Ja viem, že je tam hromada drevených kocočiek, ale tá hrateľnosť zas nebola tak geniálna, aby som za to dal 100 eur. Je to výborná hra, kedykoľvek si ju zahrám znova, ale viac ako 60 eur by som za ňu nedal. 

8.7.2023 13:07:30

@Cardinalle A jak je to s kvalitou komponent? Protože cenově to vychází jak nějaká lacerdovka.

8.7.2023 18:12:40

@Ereboro ceny novych Queen Games hier vychadzajucich cez KS (asi je to tiez tento pripad) ber s rezervou. Z nejakeho dovodu su vsetky take drahe (cela ta seria pomenovana podla svetovych miest). Asi doslo vnutri firmy k nejakym zmenam vo vyrobe, strasne im tie ceny za posledne roky vyleteli. 

Porovnatelne eurohry vychadzaju za 50 - 60 eur… co uz…

Edit: tak gugl prezradil, ze ceny tych hier su zrejme take vysoke, pretoze sa ich do obchodov dostalo extremne malo. Takze necakaj ziadne skvele komponenty. Proste trh.

8.7.2023 20:11:15 | Upraveno autorem (porovnej)

@Ereboro kvalita je štandardná - sú to hlavne malé drevené kocky rôznych farieb - resp. sú to oktagonové valčeky (majú osemuholníkový podstavec), na tom nie je čo pokaziť. :) K tomu ešte nejaké ďalšie kartónové žetóny a dieliky. 

V deluxe edícií sú niektoré kartónové žetóny nahradené ďalšími drevenými, a je k tomu štandardný ľahký plastový organizér (ako v Archa Nova), a tých základných oktagonových valčekov je tam viac. 

Preto vravím, že za tú cenu mi to príde veľa. Nie že by kvalita bola horšia - to vôbec nie; ale ten zážitok, ktorý z hry mám, si ozaj necením na 100 eur a viac. No na druhej strane - ak to nájdem niekde v bazare za 60, beriem hneď. :)

9.7.2023 08:32:48

Vybíráme z Bazaru

Projekt A.R.T. + obaly
Projekt A.R.T. + obaly
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas