Mandala - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Abstraktní
Herní kategorie: karetní hra, strategická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Brett J. Gilbert
Trevor Benjamin
Rok vydání: 2019
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy

Za mě jedna z nejlepších dvojkovek a fillerů vůbec a letošní favorit mezi krátkými hrami. Příjemná dvacetiminutovka s lehkými pravidly, kdy už po první hře člověk přijde na to, jak se dá urychlovat nebo naopak zdržovat tvorba mandaly a zároveň podsouvat správné karty sobě a méně užitečné spoluhráči. Výborně funguje i dynamika typu "pomůžu sobě, ale nic za to" vs. "dám kartu všanc a doberu si".
Jediné, čeho se trochu bojím do budoucna, je možnost určité schematičnosti hraní, ale vzhledem k náhodě v kartách a omezení jejich počtu na ruce si myslím, že ta šance je mnohem menší než např. u šachů.
25.11.2019 21:43:05 | Upraveno autorem (porovnej)

Kew
A kdy předvedeš?

26.11.2019 08:11:42

Tangram
nejdřív ji musím koupit :)

26.11.2019 09:06:12

Dojmy z první hry
Za mě skvělá hra.
Skvělé vypadá, vysvětlena za 3 minuty.
Variabilní bodování pomocí karet v řece a poháru.
Opravdu můžu doporučit.

14.8.2020 11:12:39

prazvláštní vůně

Taky vám tak smrdí hrací útěrka - něco mezi koňským hnojem a čínskýma nudlema ?

17.8.2020 21:25:43

re: čínan
Ano také nám "smrděla" nejpodivnější bylo to že při rozbalení bylo vše v pohodě a o dva dny později po otevření krabice se vyvalil zápach... asi potřeboval k aktivaci čerstvým kyslíkem. Vyprání pomohlo ;-)
______________________
admin česky vydaných her ZH
hráč a drobný sběratel
tvůrce FB, Insta. a YouTube stránek POD VÍKEM

17.8.2020 22:25:28 | Upraveno autorem (porovnej)

Příjemné překvapení...
...

11.10.2020 10:54:52

ta"jemná"
Když píšeš, že je to příjemné překvapení a u hodnocení píšeš, že je to skvělý filler, tak proč hodnotíš pouze dvěma a půl hvězdičkami? To je spíš dost průměrné hodnocení.

Kdepak máme hledat zradu?

11.10.2020 16:33:22

LordAbstract
Já si to vyšší hodnocení nechávám na takový pecky jako je třeba Hypergrid. Mandala je, dle mého názoru, opravdu příjemná hra. Má určitou hloubku, je třeba hlídat víc věcí, optimalizovat a tak... Koupě rozhodně nelituji, nebála bych se doporučit a myslím, že postupem času tu půlhvězdičku přidám.

11.10.2020 16:57:04 | Upraveno autorem (porovnej)

hm
Mám asi trochu posunuté hodnocení, protože 2,5/5 by pořád měl být "průměr", ale 2,5 dávám spíš hrám, které mě nezaujmou, horší už hrám, které jsou vysloveně špatné pravidlově, nebo trpí mouchami. Ale asi je to offtopic, tak nějak tuším, že o nadhodnocování her už tady na ZH (a asi i jinde) byla kdysi řeč.

Každopádně, pokud je hra příjmená, čekal bych alespoň nadprůměr :)

--
admin popisů a recenzí her ZH, překladatel FitB

11.10.2020 17:36:39

Vybíráme z Bazaru

Istanbul: Big Box + insert od Hermana
Istanbul: Big Box + insert od Hermana
Akt. cena: 520 Kč
Končí za: 10 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas