Mandala - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2–2
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Abstraktní
Herní kategorie: karetní hra, strategická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Brett J. Gilbert
Trevor Benjamin
Rok vydání: 2019
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Přesnými a soustředěnými pohyby tvoří mnich mandalu z písku. A jakmile dopadne na zem i poslední zrnko a celý obrazec je dokončen, v alegorii k pomíjivosti světa je mandala rozmetána a zůstává pouze vzpomínka na ni…

Mandala je abstraktní karetní hra pro dva hráče, ve které se tito budou snažit sbírat a bodovat karty šesti barev.


Příprava hry:

Mezi hráče se rozloží herní plátno, které znázorňuje dvě mandaly uprostřed a pro každého hráče pak dvě oblasti označené jako řeka (skládá se ze šesti pozic označených čísly 1-6) a pohár (místo pro zvláštní balíček karet). Každá mandala se dále skládá ze tří částí – hora je společná pro oba hráče, pole má každý hráč své. Zamíchá se balíček karet a na obě hory se položí po dvou kartách lícem vzhůru. Poté každý hráč dostane lícem dolů dvě karty do svého poháru a šest karet do ruky. Určí se začínající hráč a ten zahájí hru.


Průběh hry:

Hráči se střídají v tazích. Ve svém tahu má hráč na výběr ze tří akcí:

  1. Vyložit přesně 1 kartu na libovolnou horu. Poté si dobere 3 karty z balíčku. Nesmí však překročit limit 8 karet v ruce (případně dobírá méně).
  2. Vyložit libovolný počet karet stejné barvy na jedno ze svých polí. V tomto případě hráč nedobírá žádnou kartu.
  3. Odhodit libovolný počet karet stejné barvy do odhazovacího balíčku. Hráč si poté dobere stejný počet karet z dobíracího balíčku do ruky.

Cílem hry je získat převahu v mandale. Mandala totiž:

  • nesmí nikdy obsahovat stejnou barvu ve více než jedné oblasti (pokud tedy hráč vyloží alespoň jednu červenou kartu např. na horu, nesmí se již červené karty hrát ani na jedno z polí ve stejné mandale) a
  • je rozebrána, jakmile se v ní octne alespoň jedna karta každé barvy.

Při rozebírání mandaly si hráči berou střídavě vždy všechny karty jedné barvy z hory – počínaje hráčem, který měl víc karet ve svém poli. Pokud berou karty barvy, kterou ještě nemají ve své řece, musí první z takto získaných karet označit novou pozici ve své řece (postupně zleva doprava). Zbylé karty této barvy pak umístí do svého poháru. Ten je skryt soupeři, zatímco svůj pohár si každý hráč smí kdykoli prohlédnout. Poté, co jsou rozděleny karty z hory, jsou odhozeny karty z obou polí. Následně jsou z balíčku otočeny dvě karty, které se umístí na horu právě rozebrané mandaly a tím položí základ mandale nové.


Konec hry:

Hra končí, jakmile dojde balíček karet, nebo někdo obsadí všech 6 pozic své řeky. V prvním případě se dohraje do rozebrání první následující mandaly, v druhém případě se dokončí aktuálně probíhající rozebírání mandaly a hra končí ihned poté. Následuje sčítání bodů – každý hráč vynásobí počet karet každé barvy ve svém poháru číslem, které odpovídá pozici, na které se nalézá tato barva v jeho řece. Hráč s více body se stává vítězem hry.

Autor: Kew

Vybíráme z Bazaru

Mini Rouge KOMPLET
Mini Rouge KOMPLET
Akt. cena: 610 Kč
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas