MAiAK - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 15 min
Herní svět: Abstraktní
Herní kategorie: strategická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Ufo Hry
Autoři: Patrik Vaverka
Rok vydání: 2019
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

MAiAK je taktická tahová hra pro dva hráče. Každý hráč má na začátku hry pět herních kamenů (černé vs. bílé). Cílem hry je dostat se jedním kamenem na protější stranu herního plánu dříve, než soupeř.


Příprava hry:

Hráči složí herní plán podle obrázku vlevo a rozdělí si sady herních kamenů. Určí si, který hráč začíná, a ten provede první tah.


Průběh hry:

  1. Pohyb: Hráč posune jeden ze svých kamenů povoleným směrem vpřed. Kameny se smějí pohybovat pouze směrem vpřed (rovně nebo šikmo) vždy pouze o jedno pole. Rovně a šikmo může kámen vstoupit na pole, které není obsazené žádným jiným kamenem. Šikmo může navíc vstoupit i na pole obsazené a zaútočit. Pohyb zpět a do stran není povolen. Kdykoliv se chce hráč pohybovat po barevných polích, musí zaplatit podle ceníku. Zdarma lze vstoupit pouze na stejnobarevné nebo modré pole. Zaplacení vstupu se provede odstraněním příslušného počtu ostatních vlastních kamenů nenávratně ze hry (cena se liší podle barvy pole). Pokud nemá hráč na zaplacení pohybu, nemůže tah provést. Hráč, který šikmo zaútočí na cizí kámen, se musí řídit pravidlem o placení. Kámen, na který byl veden útok, je vyřazen nenávratně ze hry.

  2. Výměna: Hráč prohodí dvě libovolná spolu sousedící herní pole (vzájemně dotýkajíci se buď stěnou nebo rohem), která nejsou obsazena kamenem. Cílem výměny je zkomplikování pohybu protihráče, nebo si zlepšení vlastní pozice.


Konec hry:

Vítězem se stává hráč, který se jako první dostane svým kamenem na soupeřovu startovní linii. Remíza neexistuje - hráč, který přijde v průběhu partie o všechny kameny, nebo nemůže provést jakýkoliv tah vpřed, je zablokován a prohrává.

Autor: UFOhry

Charitativní aukce

Malá velká dobrodružství - dobročinná aukce
Malá velká dobrodružství - dobročinná aukce
Akt. cena: 1100
Končí za: 1 den

Všechny tyto aukce >>

Vybíráme z Bazaru

Tanto Monta
Tanto Monta
Akt. cena: 1800 Kč
Končí za: 2 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas