Mahjong - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 4 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 240 min
Herní svět: Abstraktní
Herní kategorie: logická
Čeština: není
Vydavatelé: neuvedeno
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: 1850
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Varianta pro dva?

Mam doma Mahjong set a pritelkyne rika, ze hezci hru jeste nevidela a jestli to jde hrat ve dvou. Nenarazil jste nekdo na hratelnou variantu pro dva? Uznavam, ze to bude asi prasarna pro pravoverne Mahjongisty, ale jinak si tu hru nezahraju :)
14.6.2011 13:31:58

Joe

sydo
Čo som našiel - ale nič z vlastnej skúsenosti, Mahjong som zatiaľ hral veľmi málo (aj to online alebo na telefóne)...

http://safalra.com/other/mahjong-rules/
http://www.ehow.com/how_6679839_mahjong-instructions-two-players.html
http://www.mahjongbritishrules.com/game/gamefor2-5players.html

14.6.2011 14:18:44

Solitare
Ty Mah Jongy, co se u nas daji sehnat, jde to hrat solitare? Ja i manzelka jsme z ruznych pocitacovych verzi zvykli na solitare variantu, ale ty stolni jsou vsechny uvedeny jako pro 3, 4, 5 hracu. Lze s temito verzemi pouzit pravidla pro solitare hru?

21.1.2013 20:58:20

ringo
nejsem v tom uplne kovany... ale pokud vim tak mahjong je hra podobná kanastě nebo tak něco....

ty možná mluvíš o tom hlavolamu, jak je to postavený do pyramidy...

pokud jsem mimo, tak mě neřešte

21.1.2013 21:00:04

Elenistar
jj, mam na mysli tu pyramidu, kde musis postupne odebirat 2 stejne kostky odkryte ze dvou stran, dokud to cele nerozeberes, pripadne se nezaseknes na tom, ze se ti kostky prekryvaji a nemuzes je tak odebrat. Ja to vlastne ani nijak jinak neznam. Proc se te pyramyde vlastne rika jeste Ma-Jong, kdyz to ma spolecneho s tou hrou jen ty kostky s temi znaky?

21.1.2013 22:06:11 | Upraveno autorem (porovnej)

ringo
heled nevím... on to je snad v prekladu nějakej pták či co... mahjong se jmenuje i jedna karta v tichu...

21.1.2013 22:10:46

Elenistar
hmm, ja myslel ze budu mit pekny napadity darek pro manzelku a ted jsem z toho jelen:-)

21.1.2013 22:20:54

Ringo
Mažong mám doma, dokonce několik verzí, protože jsem jeho fanoušek.
Jako solitér Ti tyhle kostk rozhodně nedoporučuju. Na PC je to super, protože tu nádeničinu za Tebe odře počítač. On to zamíchá, poskládá do pyramid různých tvarů a to vše rychlostí blesku a pak už jenom stačí hrát, vracet tahy atd. Než zamícháš kostky a sestavíš z nich pyramidu, přejde Tě na to hraní jednou pro vždycky chuť.

Mažong je hra primárně pro 4 hráče a herním principem nejblíž má asi k žolíkům. Existují varianty pro 3 a pro 2 hráče, ale není to ono.

21.1.2013 22:29:22

Tangram
aha, diky za info, moc jsi mi pomohl, sice budu muset shanet jiny darek, ale aspon se nevykyvu Mahjongem

21.1.2013 22:44:32

Ahoj.

Opravdu uvažuji o koupi hry. Avšak hlavně ve dvou. Opravdu je to nesmysl hrát ve dvou lidech nebo jste narazili na variantu pravidel, kdy je to fajn?

Díky.

1.6.2021 08:51:36

Vybíráme z Bazaru

7th Continent KS + 9 rozšíření + playmat + deník
7th Continent KS + 9 rozšíření + playmat + deník
Akt. cena: 8000 Kč
Končí za: 22 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas