Maharani - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2–4
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 40 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: undefined
Vydavatelé: Queen Games
Autoři: Wolfgang Panning
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Jednou, před velmi dlouhou dobou, stál v dlouhé zemi jménem Indie jedinečný a nádherný palác. Tento palác se jmenoval Tádž Mahal a je to jedna z nejznámějších staveb na světě! Tádž Mahal byl postaven velmi, velmi dávno, a to z lásky. Ano, slyšíte správně, lásky! Stalo se to v době, kdy žil moudrý a mocný indický císař jménem Šáh Džahán. Byl to velmi bohatý a mocný muž, ale jeho největším pokladem byla jeho žena Mumtáz Mahal. Milovali se a byli neustále spolu, ale jednoho smutného dne Mumtáz onemocněla a zemřela. Císař byl zlomený a velmi smutný, a tak se rozhodl postavit nádherný palác na její počest.

Mozaikový palác je hra, kde hráči mají za úkol dokončit majestátní Tádž Mahal, slavný indický pomník lásky. Palác je téměř hotov, ale chybí mu barevná mozaika. Hráči se stanou staviteli a snaží se nainstalovat mozaikové díly do jednotlivých částí paláce. Jejich cílem je zapracovat co nejvíce zlata a získat titul Maharaniho (panovníka).

O co ve hře jde:

Hráči se snaží umisťovat mozaikové díly a dělníky na palácové části a získat za to zlato. Každý dílek a dělník umístěný na paláci přináší zlaté mince. Jejich úkolem je získat co nejvíce zlata a strategicky umisťovat dílky tak, aby získali výhody z pravidelné výplaty dělníků.

Příprava hry:

Hráči si náhodně vyberou začínajícího hráče. Rondel, který obsahuje žetony pozic, je otočen ve směru prvního hráče. Hra začíná a hráči se střídají v tazích ve směru hodinových ručiček.

Průběh hry:

Každý hráč na začátku svého tahu otočí rondel tak, aby šipka na rondelu směřovala na jeho žeton pozice. Ten si pak vybere, jestli chce umístit dílek mozaiky, nebo dělníka na palácovou část. V případě, že si zvolí mozaikový díl, umístí jej na jedno z volných míst v jeho vybrané části paláce. V případě, že si zvolí dělníka, umístí jej na jednu z částí paláce.

Když je dokončena celá jedna část paláce, všichni dělníci obdrží výplatu ve formě zlatých mincí. Tato výplata je založena na počtu dílků mozaiky a dělníků, které mají hráči umístěni na dokončené části. Čím více dílků a dělníků hráč vlastní, tím více zlata získá.

Konec hry:

Hra končí po vyhodnocení poslední části paláce. Hráč s nejvyšším počtem zlatých mincí se stává vítězem. V případě remízy se hráči dělí o vítězství.

Autor: Zanty

Vybíráme z Bazaru

Jízdenky, prosím!: Evropa
Jízdenky, prosím!: Evropa
Akt. cena: 700 Kč
Končí za: 4 dny

Offcanvas