Magic Realm - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 16
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 240 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: kooperativní, vývoj postavy
Čeština: undefined
Vydavatelé: Avalon Hill
Autoři: Richard Hamblen
Rok vydání: 1978
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dragons Down

Dnes bol spustený KS na zjednodušenú verziu Magic Realm nazvanú Dragons Down: https://www.kickstarter.com/projects/mrbgames/dragons-down/description

24.10.2023 20:42:23

IN

Take to peclive sleduju :) 

----------------------
Majitel liščí krabice

24.10.2023 21:57:46

Asi do toho pôjdem, síce tá cena s dopravou + VAT bude obrovská, ale chcem to podporiť a nechce sa mi čakať, kedy a či vôbec sa to dostane do nejakých špeciálok v CZ/EU. Páči sa mi vizuál, ktorý tomu dali, krásne z toho cítiť klasické fantasy. Takisto implementované zjednodušenia robia Magic Realm dostupnejší pre viacerých hráčov, je výrazne zjednodušený upkeep, pravidlá majú "zatiaľ" nejakých 17 strán, hra zrejme nebude vyžadovať takú časovú náročnosť, ako pôvodný MR :). Ten je za mňa old-school sandbox klenotom, ktorý ešte nebol prekonaný a toto je záležitosť, pri ktorej sa nehľadí na peniaze. Ešte krajšie by bolo mať to v CZ, ale tento sen ešte asi chvíľu počká :).

Odkaz na krásne motivačné video s vysvetlením, vo co go: https://www.youtube.com/watch?v=Yn8G_Ua5c4Y&t=1s

25.10.2023 11:30:32

Jj, teď mě mrzí, že jsem šel do toho Skyrimu. Tohle vypadá lépe. No, neklapne mi to, bohužel. :,(

———

No hodil jsem si pledge za dolar a uvidím, jak se to vyvrbí. Kovové mine netřeba, lepší žetony se dají oželet. Kostky a dvouvrstvé desky by se hodily, ale taky se bez toho dá přežít. Furt je to ale nemalá částka za základ + rozšíření bez doplňků, nějaké 4+ tisíce. Pošta zhruba 15 stovek. Uvidíme, třeba se nakonec zadaří.

25.10.2023 15:49:43 | Upraveno autorem (porovnej)

Skyrimu neľutuj, ten bude takisto paráda. Luxusné deskovky žiaľ niečo stoja, je to nepríjemné, ale možno sa znova vrátime do čias kopírovania a DIY výroby.

Ono by to nebolo až také strašné, ale žiaľ doprava a DPH skoro zdvojnásobujú cenu základnej hry pre nás z EU. U väčších pledgov to vypadá lepšie, ale aj tak je to celkom pálka:
Adventurer = 99 + 49 + DPH = 179$ / 4298,-
Hero = 175 + 54 + DPH = 277$ / 6650,-
Legend = 299 + 59 + DPH = 433$ / 10396,-
+ záleží ako to budú posielať, ale pravdepodobne sa to ešte bude musieť cliť.

Na BGG sa sťažujú na cenu už dokonca i ľudia z DE, FIN, FRA,…

27.10.2023 06:54:47 | Upraveno autorem (porovnej)

@Jerzy79: Na deskovky by se clo vztahovat nemělo, případně je to nějakých 5 %. To DPH zabolí, ale jako jo, v životě jsou dvě jistoty, daně a smrt :) . Nicméně takto v kupě je to potom raketa, no.

Skyrim se obávám, že bude postrádat příběh, který jsem si od toho sliboval. Ale nebojím se, že bych to neprodal za dobrou cenu.

Holt každý den není posvícení. :)

27.10.2023 14:21:01

Problém dopravy vidím v tom, že není EU Friendly, pouze mají, pro Evropu, sklad v Anglii. Sami tvůrci dopravu pro Evropu, Kanadu a Čínu odhadují na 35-45$, pro zbytek světa (krom USA ) pak na 49-59$. Zajímavá je také odpověď tvůrců na BGG, že pro dramatické snížení ceny dopravy se mají spojit backeři z téže země a podělit se tak o poštovné.  

Hra vypadá díky chipům zajímavě, ale její předloha není, kvůli jejmu značnému stáří u nás všeobecně známá. Já sám na tuto kampaň narazil při brouzdání kampaněmi KS, kdy mne zaujali právě chipy, ale o původním MR jsem nikdy neslyšel. Ano, hra za cca 10 000 je cenově vysoko, ale pokud by za to opravdu stála, jak obsahově tak herně, tak by ji člověk podpořil - hry v současnosti za obdobnou cenu nabízí více obsahu, např. mapa je nehezká, za tu cenu by mohl být playmat s lepší grafikou, atp, a modernější herní design. Je pravda, že další kostky, mince a dvouvrstvé desky hráčů nejsou pro hru úplně nezbytné, ale jsou moc příjemné pro hraní. Jsem toho názoru, že když už takto drahou hru, tak kompletní ( v současnosti má 95 backerů pledge jen s rozšířením a 84 all-in, což je docela malý rozdíl, vezme li se v úvahu cena pledgů ). Hru mám prozatím podpořenu, uvidím, zda něco udělají s dopravou, a jaké budou odemknuty SG.

28.10.2023 13:23:14

IN

Tak myslim, ze pokud to nekdo sleduje, tak prave pro tu inspiraci Magic Realmem. Samo o sobe to moc smysl nedava.

----------------------
Majitel liščí krabice

28.10.2023 13:34:08

No právě. Mám to vytištěný a nalepený, ale už jsem se nedokopal žetony “vykrájet”. Tak ono nakonec asi bude lepší vytáhnout polotovar a pověnovat se tomu původnímu Magic Realmu :)

28.10.2023 22:09:35

@peca mam to cele vyrobene ak by si chcel skusit a si z okolia Brna :D

28.10.2023 22:56:39

Jdete do toho někdo? Já zvažuju základ, s tou expanzí už to vyjde na raketu a nechce se mi to cpát do hry, u které není moc zřejmé jestli dostojí očekáváním.

9.11.2023 23:43:27

Kvuli cene jsem stale jsem na vazkach, ale mam backnuto. Vidim to na core + expanze. Zbytek addonu ozelim.

10.11.2023 06:51:38

@sedlak87: To zní jako výzva. Mám to štrách cesty. Ale občas jezdím na herní akce a příští školní rok, když to klapne, bude junior studovat v Brně či ve Zlíně. Tak se snad nějak zadaří. :) 

11.11.2023 10:35:01

Do konca kampane zostáva pár hodín a je nás tam 12 ľudí z ČR, bol by som zvedavý, kto všetko? Už sa teším, keď to budem mať doma na stole, pretože gameplaye vypadajú sľubne. Inak ak by sa chcel niekto spojiť, bude sa dať výrazne ušetriť na poštovnom, ktoré sa nebude násobiť počtom kusov, ale bude tam len malé navýšenie.

17.11.2023 15:31:45 | Upraveno autorem (porovnej)

IN

Ja to nakonec dal s expanzi, dvouvrstvyma deskama a mincema. Kvalitnejsi chipy jsem ozelel :)

----------------------
Majitel liščí krabice

17.11.2023 18:10:19

Já tam visím za dolar kvůli updates, ale nejdu do toho.

17.11.2023 18:51:32 | Upraveno autorem (porovnej)

@IN chápem 😁

@peca počkáš na 2nd edition? 😉

17.11.2023 19:32:13 | Upraveno autorem (porovnej)

@Jerzy79 spíš by mi na to stejně padal prach. Vidím to na jiných titulech a začal jsem i “sbírku” poněkud osekávat. Nakonec se ke hraní podobných velkých her stejně dostanu jenom na herních setkáních. Takže TI4 a HF4 si občas zahraji, byť bych rád častěji. A toto, respektive Magic Realm, počítám, že když se budu snažit, tak si budu moct vyzkoušet a uvidím.

Jak jsem psal výše, mám MR částečně rozpracovaný doma. Tak bych raději měl dokončit svůj MR, když už. :)

17.11.2023 21:20:51

Sakra, MR jinak. To je lákavé. Proběhl očima, ale radši zůstanu u klasiky zatím. Obešel bych se bez chipů a měl to radši za poloviční cenu. 

18.11.2023 10:59:46

Vybíráme z Bazaru

ESCAPE ROOM - Úniková hra
ESCAPE ROOM - Úniková hra
Akt. cena: 200 Kč
Končí za: 4 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas