Mage Wars Arena

xxxxxxxxxo hodnoceno 46x (Seznam vlastníků)

Mage Wars Arena - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Arcane Wonders
Pegasus Spiele
Autoři: Benjamin Pope
Bryan Pope
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Otázky nováčka, bude toho postupně asi víc :-)

Ahoj, pro začátek by mě zajímalo:
Jak jsou počítány připravené knihy kouzel v pravidlech. U ani jednoho mága mi to nevyšlo na uváděných 120 bodů kouzlení.
17.11.2016 21:45:46

...
Pravděpodobně to počítáš špatně.

Kouzla, která jsou z mágovy školy stojí to, co je specifikováno na kartě.
Kouzla mimo školu, stojí dvojnásobek.
Někteří mágové mají naopak na kartě uvedeno, že jsou na něco leví, a to stojí trojnásobek - např. Warlock a kouzla z třídy Holy.

Nezapomeň, že kouzla s traitem "Novice" se vždy počítají za jednonásobek a je jedno, z jaké jsou školy...

18.11.2016 06:51:08

..
Presne takhle jsme to pocital, Knezka mi vysla asi 121 a Beastmaster okolo 100. Kdyby mel někdo cas tak to zkuste prepocitat, fakt by me to zajimalo ;-)

18.11.2016 09:49:04

runner333
Kněžku jsem dnes schválně přepočítal a vyšlo to 120. Stejně tak Warlock má 120.

20.11.2016 23:31:42

Otázka
Měl bych další otázku :-) útočím na bytost, která má žeton střežení a možnost použít obranu. Zaútočím na ní a vyhne se útoku díky využití obrany. Teď si nejsem jistý co se stane: a) bytost ztratí žeton střežení?
b) bytost si nechá žeton střežení? A pokud ano, může díky tomu použít protiútok, i když se útoku vyhnula díky obraně?

A další otázka, nějaké kouzlo mi umožní posunout bytost "Push", můžu bytost posunout (když stojí u zdi po obvodu arény) směrem do zdi a tím jí způsobit nějaké zranění nebo stav?

Díky za odpovědi.

24.11.2016 18:08:45

Knockdown
Mohl by mi někdo ještě přeložit Incantation "Knockdown" ?
Moc mi není jasný co přesně dělá. Mám několik teorií.

24.11.2016 22:00:36

runner333
Knockdown:
Nemám u sebe kartu, ale tady se dá stáhnout překlad karet a tam je:
"Cíl je Incapacitated až do začátku jeho následující Action fáze. Nebo do konce kola, co přijde dřív. Knockdown nemá efekt na Unmovable bytosti."

Defense a Guard:
Podle mě ztratí žeton střežení a může provést protiútok. Defense si představuju jako úhybný manévr - střežící postava s defense o útoku ví, tomu se vyhne a v rámci svého guardu zaútočí protiútokem na útočníka.

Push:
Ano, lze bytost posunout do zdi a udělit jí zranění (myslím, že se hází 3 kostkami, ale to lovím z paměti). Bytost pak zůstává ve stejné zóně.

24.11.2016 22:37:37

...
Ten Knockdown, jsem takhle přeložil stejně, ale nedává mi to moc smysl, jak se to prakticky aplikuje?

24.11.2016 23:33:00

Knockdown
Zakouzlíš to na bytost a ta je sražena na zem (knockdown ... to je jen název karty) a stává se něco jako bezmocná/neschopná (Incapacitated ... to je klíčové slovo, najdi si ho v rejstříku). A to se děje až do začátku jeho následující Action fáze nebo do konce kola - takže ve chvíli, kdy na bytost přijde řada s nějakou akcí, tak už zase bude v pohodě (stihne se zvednout).
Efekt to má hlavně pro případ, kdy už bytost vyčerpala svou akci (ale lze to využít i předtím), pak ji srazíš na zem (ztrácí defense, ztrácí flying) a můžeš na ni lépe útočit.

Řešilo se to i na BGG: https://boardgamegeek.com/thread/875978/incorrect-wording-knockdown-spell

25.11.2016 08:04:22

...
Díky, já právě nechápal k čemu to může sloužit, když se při aktivaci nebo v příštím kole z toho zase dostane ;-)

25.11.2016 10:00:37

Force Push
Ahoj, zajímalo by mě jak je to s tímto kouzlem, kdybych ho použil na nepřátelskou bytost stojící u stěny arény a zatlačil bych ji směrem k té zdi. Stane se jí něco nebo to funguje jen na vykouzlené zdi, které mají postih při průchodu? Vím, že Duirin tady psal, že se asi hází 3 kostkama, ale nebyl si tím jistý.
Díky za odpověď.

26.1.2017 10:11:44 | Upraveno autorem (porovnej)

přesun
vlákno naprosto nerespektuje strukturu otázky, proto jsem jej přesunul mezi diskuze

26.1.2017 11:16:09

Force Push
Potvrzuju, že je to zranění 3 kostkami - najdi si v Codexu klíčové slovo Push, kde je to popsáno.

26.1.2017 17:01:41

Vybíráme z Bazaru

Tainted Grail (KS stretch goal box v Sundropu)
Tainted Grail (KS stretch goal box v Sundropu)
Akt. cena: 1590 Kč
Končí za: 9 dnů

Offcanvas