Luna - In the Domain of the Moon Priestess

xxxxxxxooo hodnoceno 12x (Seznam vlastníků)

Luna - In the Domain of the Moon Priestess - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: není
Vydavatelé: Hall Games
Z-Man Games
Autoři: Stefan Feld
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Zajímavé od pohledu!

Podle PJových obrázků to vypadá velmi zajímavě a lákavě! Může někdo, třeba právě PJ, několika slovy nastínit, o co tady jde?
3.11.2010 06:20:53

PJ

The Hammer
Tuhle hru chtěl koupit klub a já navíc momentálně řeším jiné essenovské novinky. A přiznám se, že téma hry mně také uniká. Ale rozhodně vypadá zajímavě a originálně. Kouknu večer do pravidel a hodím sem aspoň flavor text.

3.11.2010 07:20:10

Hammer
Zdravím,
my jsme to zkoušeli v Essenu a strašně nás to zklamalo. Nevím, jestli je to tou první hrou, tou slečnou, co to vysvětlovala, nebo námi, ale přišlo nám to jako strašná suchařina bez propojení s tématem.
Pokusím se stručně nastínit:
- je to klasické euro, typ "worker placement", tedy umisťování noviců Luny na různé ostrovy, případně do chrámu
- každý ostrov má nějakou vlastnost, můžeš na něm získat jiný bonus, který pak využiješ např. na získání dalšího novice
- je tam i jistý "aukční" prvek v umisťování noviců do chrámu, kdy se snažíš získat takovou pozici, která ti přinese co nejvíc bodů, ale pro každé kolo je počet pozic omezen, proto musíš odhadnout, jestli je lepší horší pozice dříve, nebo žádná později
- ve hře se vyskytuje samotná Luna, pak ještě Architekt a Odpadlík, což jsou tři postavy přecházející po ostrovech a vždy, když přejsou jinam, tak se změní možnosti stavby a bodování

Nevím, jestli to takhle stačí, ale mně osobně to přišlo strašně zmatené, vůbec jsem nepobrala, proč vůbec bych měla dělat dané akce, ale jak říkám, možná je to jenom tou první hrou.
Každopádně mám dojem, že je mnoho podobných her na tomtéž principu umisťování dělníků (třeba Pilíře, Fresco a spol.), tohle je sice graficky pěkné, ale herně to trochu kulhá.

3.11.2010 08:42:53

DC

Nám se líbila
My jsme to hráli an Severském haní a moc se nám to mnohým líbilo. Velmi zajímavá hra, která se sice "tváří" zpočátku dost zmateně, ale po čase (přesně řečeno při druhé a třetí partii) jsem začal využívat výhod jednotlivých "akcí" a bylo to výborné. Člověk musí dávat pozor, aby ho soupeři nevytempovali, musí hlídat vícero věcí. Ale připouštím, že jsme mnohá pravidla ještě doupravovali během partií, takže se už moc těším na český překlad, abychom si hru mohli vychutnat plně :-)

29.12.2010 15:51:33

DC

Kam se ztratila??
Tak celou dobu "špehuju" až bude překlad, nedávno už tam bylo avizováno přeložení 85% a tu náhle není ani přeložena, ani není v seznamu překládaných her :-(. Tak doufám, že to je jen nějaká technická chyba a že ji se překladu v brzské době dočkáme :-)

6.2.2011 16:29:04

další názory?
Procházím si teď zpětně některá videa Drakkenstrika, která jsem dříve neviděl nebo mi unikla. Narazil jsem na tohle a celkem mě zaujalo to zvláštní téma a neobvyklé zpracování. Tak by mě zajímalo jaké to je. Podle Elissy to je klasické euro - worker placement. Takže je to skutečně hra typu např. Agricola, kdy mám pajduláky a umisťuju je střídavě na akce s tím, že ten udělá tohle a získá tamto, další udělá s tamtím toto a získá ono a tak to pokračuje až je z toho třeba 50 vítězných bodů na konci hry? Nebo je v tom něco více? :)

22.3.2011 13:43:27 | Upraveno autorem (porovnej)

to Beholder
Kluci to hráli v Korunce u vedlejšího stolu a od pohledu to vypadalo na eurohru jak Brno. To se Ti nebude líbit :-)

22.3.2011 14:40:14

Kadaver
některé eura se mi líbí (třeba Constantinopolis co jsem si minule půjčil není špatné), ale farmářské worker placement teda nechci ani vidět :). Pokud to je farmářské worker placement zakamuflované v netradičním hávu, tak asi půjdu o dům dál :).

22.3.2011 15:23:44

celkem mě to zajímá
hraje to ještě někdo nebo je to překonaný Feld? Nějak mě to přitahuje. Dá se ještě sehnat? Díky.

17.2.2016 19:29:01

Vybíráme z Bazaru

Settlers: Zrod impéria - Atlantida CZ + obaly
Settlers: Zrod impéria - Atlantida CZ + obaly
Akt. cena: 1999 Kč
Končí za: 7 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas