nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Lovci pokladů

Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Sci-fi, Piráti, Zvířátka
Herní kategorie: dětská hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Dino Toys
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: 1982
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Na mořské hladině se setkaly lodě čtyř kapitánů, kteří sem připluli z různých světových stran. Přivedl je stejný cíl - objevit a zmocnit se zlata z dávno potopených korábů. Jsou to ostřílení mořští vlci, kteří se při honbě za poklady nezaleknou nebezpečí a nástrah Neptunovy říše. Jsou rozhodnuti vyrvat moři jeho tajemství, či připravit o kořist soupeře.

 - citace z pravidel

 

Ve hře Lovci pokladů se stáváte jedním ze 4 kapitánů, kteří soupeří o nalezení co největšího pokladu. K dispozici má každý pouze svou loď a 4 odvážné námořníky.

 

Příprava hry

Na začátku hry se připraví moře: Doprostřed hrací plochy se umístí 1 větrná růžice lícem na horu. Ostatní karty se náhodně zamíchají lícem dolů a uspořádají do čtverce 9x9. Karty otočené rubem na horu představují neprozkoumané části moře a naopak. Poté dostane každý hráč svou loď a 4 figurky námořníků.

 

Průběh hry

Hráči se postupně střídají v tazíh. Během svého tahu může hráč buď pohnout lodí nebo jedním namořníkem.

  • Pohyb lodí. Lodě se během hry pohybují pouze po obvodu hracího plánu. Hráč, který je na tahu, smí pohnout svou lodí o jedno pole na libovolnou stranu. Pokud se během hry octne loď bez posádky, může být zajata nepřátelskými námořníky. Hráč, který přišel o svou loď hru končí.
  • Pohyb námořníkem. Námořníci slouží k prozkoumávání moře a hledání pokladů. Námořník může vstoupit do moře pouze v kolmém směru. Pokaždé, když vstoupí do neprozkoumané části moře, otočí nejprve kartičku a pak postupuje podle pravidel, které se k této kartě váží. Karty mají různé vlastnosti např. chobotnice námořníka zajme, žralok ho sežere, delfín námořníkovi naopak pomůže a svezeho o dvě pole v libovolném směru atd. Můžete také narazit na dvě speciální karty  Neptuna nebo mořskou pannu. Obě tyto karty přináší hráčům výraznou pomoc, ale lze je použít pouze jedenkrát za celou hru. Pokud námořník objeví poklad, umístí se na něj tolik žetonů peněz, jak je poklad hodnotný. Námořníci pak mohou po částech odnosit poklad na svou loď, ale protihráči toho mohou využít a část pokladu ukrást. Poklad totiž není v bezpečí, dokud není uložen na lodi a střežen alespoň jedním námořníkem.

 

Konec hry

Hra končí v okamžiku, kdy jsou všechny poklady objeveny a dopraveny na loď nebo pokud některý z hráčů zajme všechny lodě. Vyhrává hráč, který nasbírá poklady s nejvyšší hodnotou.

 

Poznámka: Lovci pokladů se dnes již nevyrábí. Obdobou této starší hry je hra Zlatohrad, která je založená na stejném principu s tím rozdílem, že v roli rytířů prozkoumáváte tajemný hrad.

Autor: Parxel

Další názvy této společenské hry

  • Doba ledová 5: Galaxy
  • Zlatý poklad

Vybíráme z aukcí

Ortus (! nesehnatelné !)
Akt. cena: 400 Kč
Končí za: 3 dny