Lewis & Clark: Cesta na severozápad

xxxxxxxxoo hodnoceno 141x (Seznam vlastníků)

Lewis & Clark: Cesta na severozápad - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Divoký západ
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Ludonaute
REXhry
Autoři: Cédrick Chaboussit
Rok vydání: 2013
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

pravidla 2020

V reedici hry z roku 2020 jsou upravená pravidla.
Potřebujete také nový materiál, který si buď stáhnete nebo zakoupíte.
PnP: https://www.ludonaute.fr/2020/04/lewis-clark-reprint-upgrade-kit/?lang=en
Koupě např.: https://shop.ludonaute.fr/en/home/103-kit-upgrade-lewisclark.html

Změny v pravidlech:
1) Ve hře nejsou používány žetony tábora! Místo toho, když chcete přesunout tábor, obdržíte tolik žetonů času, kolik činí vaše časové zdržení = součet všech ikon malých sluncí.
Následně, když se máte pohnout dopředu po trase výpravy, ještě před vlastním pohybem, musíte utratit tolik odpovídajících pohybů (horské nebo říční podle vaší polohy), kolik máte žetonů času a poté tyto žetony můžete odhodit. Pohnout dopředu se tedy můžete až poté, když nemáte žádné žetony času.
2) Při pohybu po trase výpravy se nepočítají pole obsazená jinými hráči, prostě je přeskočíte.
3) Ve hře zvítězíte, když založíte tábor na nebo za polem Fort Clatsop s počtem žetonů času, který je rovný nebo nižší než je číslo zobrazené na u vašeho pole. Pokud vlastníte příliš mnoho žetonů času, hrajete dál, dokud nezaložíte tábor s dostatečně nízkým počtem žetonů času nebo dokud to neučiní před vámi jiný hráč a neuzme vám tím vítězství ve hře.
28.3.2021 08:58:04

@Tharr 

Někde to mám doma, tak to zkusím pohledat.

14.6.2021 22:22:31

Planuje nekdo preklad novych pravidel?

Správce katalogu her ZH, Recenzent Deskofobie, KDH Sluj

20.6.2021 22:06:44

Ta stažená verze z ludonaute sedí barevně perfektně., jak karty tak přelepky na plán. Vytištěno na matný samolepkový papír

31.7.2021 12:18:40

Ta nová pravidla se liší jen v těch co jsou v úvodním příspěvku? Tedy 3 body? Děkuji

10.1.2022 15:28:50

Myslím, že toho je víc, třeba že tábor už není povinná akce a nějaké drobnosti. Na BGG se dají najít podrobnosti.

---
Pomáhám s překlady pro Fox in the Box a testováním her pro Ion Game Design.

10.1.2022 16:15:35

@Tharr Bohužel nenašel jsem.

10.1.2022 19:56:45

@kren co jsi nenašel? Nová pravidla? Ta jsou k snažení např. zde https://www.ludonaute.fr/2020/04/lewis-clark-reprint-upgrade-kit/?lang=en

Správce katalogu her ZH, Recenzent Deskofobie, KDH Sluj

11.1.2022 07:33:11

Nejsem odborník na překlad pravidel, ale rozhodl jsem se udělat grafickou úpravu českých dle revid.2020. Celkem se mě daří, takže jak to do pár dnů dodělám, hodím jsem odkaz.

11.1.2022 08:14:29

@Tharr Nenašel jsem ty tenké rovné destičky, které jsem ti před časem slíbil ;D.

12.1.2022 08:40:07

Upravil jsem si pro sebe původní pravidla na novou verzi hry EXPEDITION z roku 2020. Možná se to někomu bude hodit. Pokud tam budou chybky, jakože asi budou :-) napište, a já soubor upravím.

www.titanicworld.cz/lewis-clark-cesta-na-severozapad-pravidla-2020-cz.pdf

27.1.2022 20:22:04 | Upraveno autorem (porovnej)

Omlouvám se asi za hloupý dotaz. Snad jsem pochopil správně změnu pravidel, ale má to na samotnou hru nějaký zásadní vliv? Hru nemám zas tak moc nahranou, abych to poznal. 

28.1.2022 12:55:23

Spíš se jedná o designérské vyčištění systému přesunu tábora, na hru prakticky nemá žádný vliv. Tahání posledního hráče dodá hře trochu větší napětí. přece jen jde o to kdo si pro pohyb udělá vyladěnější engine

11.6.2022 15:39:49

Vybíráme z Bazaru

Wonderland's War v české krabici
Wonderland's War v české krabici
Akt. cena: 900 Kč
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas