Letter Jam - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Abstraktní
Herní kategorie: párty hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Ondřej Skoupý
Rok vydání: 2019
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

No jasně, to bude nejspíš L! Nebo že by D? Nebo by to mohlo být i M...

Letter Jam je kooperativní párty hra se slovy, ve které se hráči snaží přijít na písmena, které mají před sebou. Cílem hry je z uhodnutých písmen poskládat slovo (heslo).

Příprava hry:

Hráči se posadí kolem stolu tak, aby každý viděl na písmenka ostatních. Doprostřed stolu se položí číslované a diakritické žetony, počítadlo nápověd a žolík. Každý hráč připraví heslo pro spoluhráče po své pravici. Hesla hráči připravují na základě náhodně přidělených písmen. 

Hráči si mezi sebou předají hesla tak, aby neviděli na písmena, které dostali od svého spoluhráče. Písmena si položí zakrytě do řady před sebe. Dále si každý hráč vezme tužku, záznamovou tabulku a do stojánku vloží své první písmeno (je natočené k ostatním hráčům, hráč své písmeno nevidí).

Průběh hry:

Na začátku kola si všichni prohlédnou písmena ostatních hráčů (své nevidí) a pokusí se z nich složit nápovědní slovo. Hráči si sdělí informace typu, kolik jejich slovo obsahuje písmen hráčů, jak je dlouhé apod. Hráč s nejlepší nápovědou bude napovídat. Nejdříve si vezme nápovědní žeton z počítadla nápověd ("kytičky") a poté vyznačí nápovědu pomocí číslovaných žetonů. Příklad: Honza použil 4 písmena svých spoluhráčů a poskládal slovo "zuby". Před Janu položí číslo 1, protože má písmeno "Z", před Jardu položí číslo 2 (má písmeno "U"), Monice dá 3 (má "b") a Lence dá 4 (má "Y"). 

Hráč, jehož písmeno bylo použito, si zapíše nápovědní slovo do své tabulky a místo svého písmene napíše otazník. Pokud si hráč myslí, že ví dané písmeno, vymění písmeno ve stojánku za další. Pokud si není jistý, může tam nechat písmeno do dalšího kola. 

Konec hry:

Hra končí, pokud na konci kola už nezbývají žádné nápovědní žetony. Hru mohou ukončit i hráči dříve, pokud se domnívají, že už žádnou nápovědu nepotřebují.

Každý hráč se snaží poskládat své slovo (heslo) z nasbíraných písmen. Vyhrávají nebo prohrávají všichni hráči společně podle počtu uhodnutých hesel. Na zadní straně počítadla nápověd je napsáno, jak sladké je vítězství.

Autor: Majdina

Charitativní aukce

Bylo nebylo - dobročinná aukce
Bylo nebylo - dobročinná aukce
Akt. cena: 555
Končí za: 2 dny

Všechny tyto aukce >>

Vybíráme z Bazaru

 Merchant of Venus (Second Edition)
Merchant of Venus (Second Edition)
Akt. cena: 400 Kč
Končí za: 5 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas