Legendy země Euthie

xxxxxxxxxo hodnoceno 71x (Seznam vlastníků)

Legendy země Euthie - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 240 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: (Self-published)
Autoři: Tadeáš Spousta
Rok vydání: 2017
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

VARIANTY: Faruga na dovče & In flagranti

VARIANTA: Faruga na dovče

PRAVIDLA: Hraje se na 12 kol. V desátém kole žádný drak nepřijde a hraje se jako v každém jiném kole. Kdo má na konci 12 kola nejvíc bodů reputace vyhrál.

Alternativně se dá hrát i na 10 nebo 11 kole, pokud chcete o něco kratší hru.

POPIS: Sice boj s draky mě baví, ale přeci jenom ne vždycky mám náladu na tlak, který příchod draka vytváří. Prostě bych jen rád chodil mírumilovně krajinou, sháněl peníze na vybavení, těžil, zabíjel a tak. Na dva draky většinou v jedné sešn není buď nálada, čas nebo nás Faruga kuchne. A 10 kol je zas málo, aby se člověk dostal k pěknějšímu vybavení, zabíjel jiné než zemské elementály a měl možnost pořádně testnout lepší schopnosti a kouzla. 12 kol bez Farugy je na to optimální doba.

HERNÍ DOBA: 1 hodina na hráče

---

VARIANTA: In flagranti

PRAVIDLA: Faruga nepřiletí v 10 kole, ale až ve 12ctém.

POPIS: Pokud máte chuť se trochu víc před bojem vybavit a vyzbrojit nebo si hru prostě jen trochu usnadnit byť za cenu mírného prodloužení o 2 kola.

HERNÍ DOBA: 1 hodina na hráče.
2.9.2018 22:28:43

důvod
Euthie mi přijde, že nabízí mnohem víc možností než jen pořád hrát podle základních pravidel. Asi to má každý trochu posazený jinak, ale mě zrovna u Euthie nejde až tolik o vítězství, ale i o blbnutí na mapě, vylepšování hrdiny atd. Prostě RPG. A ta sem si říkal, že si nějaké otěže můžeme uvolnit a něco přiohnout.

Budu rád za zkušenosti i třeba vaše varianty.

@.

2.9.2018 22:31:31

ohlas
In Flagranti se mi líbí. Možná někdy zkusíme. Zatím jsme hráli jen párkrát, ale přijde mi že začátek je poněkud hektický. Než se člověk rozkouká, už jsou tu elementálové a člověk nemá kde nakupovat a léčit se. A když je (ne)zabije, prakticky hned je tu drak. Trocha víc času navíc se rozhodně hodí. Nebo ještě podobná varianta: Kolo probíhá stejně jako všechna ostatní a až na konci se vyhodnotí událost. Např. zemní elementálové přijdou až po dohrání 5. kola, nikoli hned na začátku, kupci jsou elementály zničení až na konci 8. kola, ne na jeho začátku, 10 kolo se odehraje standardně a Farruga přiletí na závěr. Pak souboj probíhá stejně jako vždy, čili přesun do kostela, uzdravení hrdinů atd atd.

18.6.2019 16:22:25

Vybíráme z Bazaru

Halfling Feast (EN)
Halfling Feast (EN)
Akt. cena: 100 Kč
Končí za: 4 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas