Legendy Západu - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Divoký západ
Herní kategorie: desková hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Hervé Lemaître
Rok vydání: 2018
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Podpořil někdo?

Konečně se objevila zajímavá hra, která pořádně využívá moje milované westernové prostředí. Našel se ještě někdo, kdo tuto hru podpořil, nebo dáváte raději přednost nekonečnému přívalu her s tématikou fantasy, sci-fi a zombie?
12.1.2018 16:48:32 | Upraveno autorem (porovnej)

Joe

MalcolmReynolds
Logistika vyroby a dodavania hier z Ciny je dost alchymia. A urcite nefunguje formou planovania "toto chcem dorucit teraz, toto o tyzden neskor a toto prioritizujte". To si mozno moze dovolit vyziadat megavyrobca ako Hasbro, a mozno ani oni nie. Jednoducho sa zaradis do fronty a cakas, kym na teba pride rad.

Druha stranka je komunikacia zo strany vydavatela - ta predpokladam zlyhala.

2.10.2018 11:39:30

Joe
Komunikace neselhala. Ona zkrátka neexistuje. Kromě dotazů na doručování v Evropě se množí příspěvky, které se vyjadřují o špatné kvalitě, poškození nebo dokonce nedodání některých komponent. A i když je možné se od backerů dočíst, že chybějící komponenty Kolossal Games zasílají a poškozené vyměňují, opět od nich na KS stránkách nenalezneš jediné vyjádření na dané téma.

---
Zarytý odpůrce figurek, který zastává názor, že hromada plastu ze špatné hry dobrou hru nikdy neudělá.

2.10.2018 11:45:51

MalcolmReynolds
ty si hroznej troll :) , hra je na ceste, nikde se neutopila tak co rešiš, až to prijde tak to prijde. V sbírce máš 48 her tak snad zatím máš co hrát.

Proč by taky nekdo stale vypisoval , sorry jako ješte to nekde plave. je to KS tak, kdyz ti vadí čekaní tak si počkej až to bude na krámu.

aby to nevypadalo ze jen nindžuju mam taky backnuto a komunika je podle me ok, otravajuji me mejlama tak přiměřeným zpusobem že sem ješte nezapomel že sem to backnul ale zároven je nemusím dávat do spamu.

2.10.2018 12:06:22

paladin91
Jaký stále vypisoval??? Vždyť neodpověděli ani jednou!!! A to, že pošlou mail s informací, která se ukáže být nepřesná a na následné dotazy ohledně upřesnění pak nereagují, prostě není v pořádku.

---
Zarytý odpůrce figurek, který zastává názor, že hromada plastu ze špatné hry dobrou hru nikdy neudělá.

2.10.2018 12:14:28 | Upraveno autorem (porovnej)

Malcolme
Jsem rád, že jsi nedokázal odpovědět na velice jednoduchou otázku. Já na tu tvou odpovím.
Nesouvisí to nijak.
Souvisí to s tím, že jednáš velice emocionálně, což je dle mého názoru způsobeno tím, že se jedná o jeden z tvých prvních KS projektů. Je to ale pouze má domněnka, protože jsem se odpovědi nedočkal.
To, že někde hru odbavit trvá déle, je zkrátka běžný jev. A běžný jev je také ten, že výrobce dostane letecky prvních několik stovek kusů, které prodá na největším herním veletrhu v USA - Gen Conu. Mě se to například stalo s mým úplně prvním KS - Masmorou od CMON, která se posléze doručovala až na jaře příštího roku. To znamená asi půlroční odstup.
Jak jsem řekl, nejsem backer, ale pročítal jsem si updaty. Tvůj poslední příspěvek je tedy zjevná lež. Protože update z 26. září je o tom, že Kolosal sbírají podněty o poškozených a chybících komponentech a budou rozesílat náhrady.
Dočetl, jsem se i o tom, že loď měla zpoždění kvůli nějaké bouři.
Backeři si často stěžují, že výrobci nekomunikují. To jsem zažil třebau KS Dark Souls, který má mimochodem zpoždění již rok a půl. Tvůrci tedy na ten popud každý týden dávali updaty, kde stále opakovali stejné informace, protože žádné nové neměli. Produkce běží, očekáváme shipping v tomto datu... atd. Po několika týdnech toho nechali, protože odpověď backerů byla zcela zjevná, ať jdou s updaty bez věcných informací do prdele. Nemůžeš se zavděčit všem.

Proto doporučuji se uklidnit a užívat si her, které máš ve sbírce. A pak být mile překvapen, až ti do mailu přijde notifikace, že ti dopravce veze něco nového.

___
redaktor Deskofobie

2.10.2018 12:15:36

Yedle
Ano, oni poslali update ohledně chybějících a poškozených komponentů, ve kterém ovšem také vyzývají hráče, aby neváhali psát do komentářů na KS, ale na ty komentáře pak odpovídají pouze další backeři a nikdo z Kolossal Games. Za posledních 30 dní je na KS Western Legends skoro 400 komentářů a z toho pouhé dva patří tvůrcům (poslední je starý 26 dní). Na veškeré dotazy ohledně pravidel, doručování, komponent, atd. nikdo oficiálně nereaguje. Oni zkrátka jednou za čas pošlou update a pak se prostě a jednoduše odmlčí. Takže na tom, že nekomunikují trvám. Protože oni pouze informují, ale na dotazy neodpovídají.

Nejdřív si zjisti všechny informace, než začneš obviňovat že lži.

---
Zarytý odpůrce figurek, který zastává názor, že hromada plastu ze špatné hry dobrou hru nikdy neudělá.

2.10.2018 12:24:29 | Upraveno autorem (porovnej)

Ok
Zde je veškerá racionální argumentace marná, doufám, že to do bazaru hodíš za nějakou slušnou cenu.

EDIT: Díky za příjemnou soukromou zprávu, přečetl jsem si jí až posléze. Doporučuji navštívít lékaře, zřejmě ti došly prášky.
___
redaktor Deskofobie

2.10.2018 12:31:31 | Upraveno autorem (porovnej)

Tenhle kluk...
... mě fakt baví :).

Doporučuju ještě Empires of the Void II - dotazy. Tam má Malcolm další špe(r)k.

2.10.2018 15:11:58

ot
Aha, to je ten co hodnoti hry (fallout) z videa.. Niekto by mu uz mal nabrat misku s vodou, evidentne ho po tych granuliach smadi.. 8-)
KS s omeskanim mesiac, je by som povedal este v norme, a ten komu to vadi, a je tak trochu netrpezlivy, by mal najst iny sposob zaobstarania si hier.

2.10.2018 15:35:24 | Upraveno autorem (porovnej)

OT - Je to u všech Kickstarter projektů podobné?
Nikdy jsem ještě žádnou hru na Kickstarteru nepodpořil, takže jsem z toho trošku zmatený. Podle toho, co píše Malcolm jsem pochopil, že ta hra už je dva měsíce hotová, protože se prodávala na Gen conu, přesto se v Evropě ještě ani nezačala doručovat a v Americe už ji mají i hráči, kteří si ji objednali v předobjednávce a ani ji nepodpořili na KS. Navíc ta hra má i podle diskuzí na BGG pochybnou kvalitu komponent a vydavatel na stránkách kampaně neodpovídá na otázky. A vy se tady skoro všichni tváříte, jako by bylo všechno v naprostém pořádku. To si doufám děláte jenom legraci z Malcolma, ne? To mi ani neříkejte, že je takovýhle přístup běžný.

*****
Too old to Rock'n'roll, too young to die.

2.10.2018 17:24:13 | Upraveno autorem (porovnej)

Bueno
Ptáš se na to, co už tu bylo několikrát zodpovězeno. Podívej se níž, a zjistíš, proč je to v Americe dřív a proč to i pravděpodobně prodávají předobjednávkám dříve než v Evropě. A asi to není první případ, když už tady několik lidí napsalo, že na věci z KS čekalo i několik měsíců.

2.10.2018 18:44:33

Bueno

Podobný to je a hlavne u novych firem . Pro firmu pro kterou to byl její první KS by si měl být připraveny na to ze to co ti ukazojou na obrázku nemusi být 100% to co dostaneš , to je jako když jdeš do Mckače.

Ze to mají bakeri v Americe je logicky pokud si firma lokalizované v Americe. To ze mají par kopii který nesli lodi ale letadlem už na genconu je taky logicky . Někdy když pošle dva úplně stejný balíky na dvě různý místa v naši malý republice tak muže být rozdíl v doručení i týden takže rozdíl na světové / evropské útočný v řadu týdnu nic neznamená . No a ta komunikace hm když někdo napíše ze to čeká za 14 dni a pak da vědět Tak ti musí být jasné ze všichni co dělají KS jsou optimisti teď k ten 14 připočítej ještě jednou tolik a pak když chceš být velmi aktivní zjišťuj jestli se něco děje.

2.10.2018 18:46:57

paladin91
Mohl bys prosím ten tvůj příspěvek opravit. Já asi tuším, co v něm chceš říct, ale některé věty vypadají jak z Google překladače ;-)

A jak je to teda s tou komunikací? To chcete říct, že je běžné, že firma po doručení hry většině backerů přestane s hráči komunikovat, protože to považují za uzavřenou kapitolu a ve firmě už se soustředí na nový projekt?

*****
Too old to Rock'n'roll, too young to die.

2.10.2018 19:03:50

Bueno
Hele chceš jednoduchou odpověď na otázku, která nemá jednoduché odpovědi. KS projekty obecně představují riziko - platíš dopředu za produkt, co ještě není vyrobený a někdy ani finálně vymyšlený. Oproti nákupu v retailu, kde je to "z ruky do ruky" a kupuješ orecenzovanou hru je tohle poměrně loterie. Pokud je to první projekt daného vydavatele, pak je riziko samozřejmě ještě větší.

Nicméně Malcolm se tu vzteká nad věcma, které jsou imho běžné a je třeba s nima počítat, tj. zpoždění, různé termíny doručení. Co se týká komunikace, je to různé, ale jak to psali jiní, tak komunikace dle jejich názoru není tak příšerná jak by se mohlo zdát.

2.10.2018 19:24:29

Bueno
Já netuším, jak moc špatná byla komunikace ze strany Kolosal Games. Pokud někdo očekával, že odpoví na vše, co se kdokoliv zeptá v komentářích, tak asi byla špatná. Já jsem si jen pročítal updaty a neviděl jsem v nich nic nestandardního.
Jak jsem pochopil paladin už má něco za sebou a jemu stačila informace, že hru někde vyrobili, a že ji nalodili, a že mu někdy přijde domů.
Jiným toto nestačí a jsou nespokojení.
Co je fakt, tak téměř vždy aktivita v komentářích ze strany tvůrců po skončení kampaně upadne. Je to logické, už mají, co potřebovali a teď je hlavní vyrobit hru, popřípadě se opřít do dalšího projektu. Kolosal teď má další kampaň, tudíž veškerou energii věnují tam.
Průser nastane až ve chvíli, kdy si autor vezme peníze. A hru nevyrobí, nebo ji zcela změní, aniž by backerům něco oznámil. To bych rozhodně označil za katastrofální komunikaci a v případě nevyrobení, je to jasná krádež. To se mi zatím nikdy nestalo (17 kampaní za mnou aktuálně).

___
redaktor Deskofobie

2.10.2018 19:38:55

Bueno
Komunikace ze strany Kolossal Games je naprosto minimální. Když to porovnám s ostatními kampaněmi, kterých jsem se účastnil nebo se stále ještě účastním (celkem 7 kampaní pokud to Yedleho tolik zajímá), tak u pěti z nich ta komunikace byla a je na velmi dobré úrovni. Kdykoliv se objeví příspěvek s dotazem většinou na něj do 48 hodin někdo ze strany vydavatele odpoví. A to i u her, jejichž kampaň skončila před několika měsíci.

U dvou her, které mám backnuté je ovšem ta komunikace naprosto tragická. Jedna se o hry Western Legends a Omen Saga, obě shodou okolností od Kolossal Games. U obou kampaní už skoro měsíc neodpověděl nikdo na nic. Ať už se jednalo o dotazy k pravidlům, k poškozeným komponentům, ke změně doručovací adresy, prostě na nic. A nejlepší na tom je, že když jsem jim dneska napsal, že s tímhle přístupem s nimi nechci mít už nic společného a že ruším svůj pledge na Omen Sagu, odpověděli mi obratem, že Western Legends dorazil do Barcelony minulý týden a momentálně je na cestě do meziskladu ve Francii. Na toto téma je v diskuzi na KS jen za poslední týden skoro 20 dotazů, ale nikdo z Kolossal Games si nenašel 30 vteřin na to, aby alespoň jednou napsal, že loď s hrou konečně dorazila. A nemuseli by to psát všem tazatelům zvlášť, stačilo by odpovědět jednou jedinkrát, a pak už by si to mezi sebou uživatelé řekli.

Jenže i když už tuto informaci Kolossal Games mají, stejně na stránkách s kampaní i nadále mlčí. Tak co si o tom má člověk myslet? Už jen kvůli tomuhle přístupu jsem svůj pledge na Omen Sagu zrušil.

---
Zarytý odpůrce figurek, který zastává názor, že hromada plastu ze špatné hry dobrou hru nikdy neudělá.

2.10.2018 20:23:29

Joe

Vseobecne
Vseobecna poucka pre Kickstarter od Toma Vasela:

"Na hru v Kickstarteri musis mat peniaze, ktore mozes len tak vyhodit do luftu."

Pretoze z povahy procesu nikdy nie je zarucene, ze nakoniec dostanes to, za co si platil (to sa moze stat aj pri ostrielanych Kickstarter vydavateloch; menej, ale moze).

A takisto casto neplati, ze vysledny produkt dostanes v slubovanom termine.

2.10.2018 21:13:01

.
.

13.10.2018 11:22:21 | Upraveno autorem (porovnej)

Už je doma! :)
Tak dnes mi túto nádheru priviezol kuriér. Artwork na krabici je podľa mňa úžasný, doma na poličke sa bude vynímať. Herná doska je taktiež skvelá. Ako jediný nedostatok po prvom rozbalení vidím prehľadové / lama karty hráčov - sú na obyčajnom lesklom papieri. Uvítal by som aspoň vyššiu gramáž papiera. Sú však k dispozícii na BGG, tak to budem riešiť tak. :)

Čo sa týka chýbajúcich komponentov (o ktorých písali niektorí backeri na KS či BGG) - všetko som prekontroloval a prepočítal. Chýba mi 1 drevený disk pre fialového hráča. Nič tragické, neviem či to vôbec budem riešiť. Ostatné veci sedia.

PS: Hracie kocky sú fakt veľké, viď foto. ;)
https://imgur.com/a/3XESdeR

-----------------------------
Instagram: @cas_na_hry

17.10.2018 16:31:37

První dojem
Moji spoluhráči mě přesvědčili, abych hru zatím neprodával, že ji budou hrát. Takže se aspoň můžu podělit o první dojem po unboxingu. A na rovinu přiznám, že je přinejlepším rozpačitý.

Patřím mezi ty šťastlivce, kteří našli v krabici vše, co v ní mělo být a dokonce skoro vše v pořádku. Výjimkou jsou lehce nevycentrované žetony dobytka a malý ťukanec na vrchním víku. Oproti mnoha komentářům na BGG a KS jsem ale dopadl ještě dobře. Po kvalitativní stránce byl tedy obsah relativně v pořádku, horší to bylo po stránce obsahové.

Co mě totiž totálně dostalo byla nízká variabilita karet. Konkrétně mám na mysli karty příběhu a karty s osobními úkoly postav. Mám hru s oběma rozšířeními, takže jsem věděl, že na mě čeká rovných 80 karet příběhu. Co jsem ale až do rozbalení hry netušil bylo, že těch způsobů, jak kartu příběhu splnit je pouze 5. Pravda, na zadní straně je pokaždé jiná odměna pro ty, co na kartu příběhu přispěli, případně postih pro ty, co nepřispěli. Ale těch podmínek je jenom 5 (16 karet od každé podmínky). A s osobními úkoly postav je to snad ještě větší výsměch. Ve hře je celkem 21 postav, každá se 4 osobními úkoly. To dělá celkem 84 úkolů. Tak jsem si je začal prohlížet a myslel jsem si, že si že mě Kolossal Games nejspíš dělají legraci. Protože ty úkoly se pro všechny postavy liší jen v detailech (prakticky jen v lokaci, kde se má úkol splnit). Takže v celé hře je pouhých 7 různých osobních úkolů. Veškerá variabilita postav spočívá v trošku jiném základním vybavení a v jiné schopnosti, která se odemkne po zisku pátého bodu Legendy. Ale myslím si, že při samotném hraní ani nepocítím, jestli hraju za Jesseho Jamese nebo Wyatta Earpa.

Jelikož mi i rozmanitost toho, co se dá ve hře dělat příjde dost slabá, nezbývá než doufat, že hru zachrání interakce mezi hráči, protože jinak pro mě bude tahle hra největším zklamáním, jaké jsem u deskovek zažil.

---
Zarytý odpůrce figurek, který zastává názor, že hromada plastu ze špatné hry dobrou hru nikdy neudělá.

18.10.2018 20:06:38

MalcolmReynolds
se vší úctou, ale takhle sepsut hru jen po rozbalení mi nepřijde úplně ok. Nevím co jsi čekal.

Já jsem od hry nic moc nečekal (nepodpořil jsem ji), ale měl jsem štěstí, že už jsem ji 2x hrál a přijde mi opravdu hodně zábavná a variabilní. Ale variabilní v tom, co můžeš dělat a co se děje na plánu ne v kartách počátečním vybavení nebo charakterech.

Zkus si hru zahrát je opravdu dobrá.

18.10.2018 21:09:57

Co jsem sepsul?
Pouze jsem vyjmenoval fakta, jak se to má s kartami příběhu a osobními úkoly postav. A moje chyba jako má být, že v nich je jen minimální variabilita?

A co jsem od hry čekal? Minimálně to, že bude znatelný rozdíl mezi tím, jestli hraješ za legendárního desperáta nebo za proslulého muže zákona. Když hraješ fantasy, taky čekáš, že trpasličí válečník se bude lišit od elfího mága. A stejně tak čekáš, že se úkoly pro zaporáka a pro klaďase budou diametrálně lišit. Takhle mi varianta hry s osobními úkoly připadá naprosto zbytečná. A stejně tak mi připadá zbytečné vybírat si, za koho chci vlastně hrát.

A právě výběr postav pro mě byl hlavním lákadlem této hry. Já jsem totiž obrovským fanouškem westernů, takže jsem se těšil, že si zahraju za Butche Cassidyho, Jesseho Jamese, Doca Hollidaye, Billyho Kida, Wyatta Earpa, soudce Roye Beana, atd. Jenže místo toho jsem dostal hru, kde mám 21 generických postav, které se od sebe skoro neliší.

---
Zarytý odpůrce figurek, který zastává názor, že hromada plastu ze špatné hry dobrou hru nikdy neudělá.

18.10.2018 22:04:27

Rozdíl mezi postavami
Jestli je pro někoho rozdíl mezi postavami důležitý, tak chápu, že mu vadí, že se od sebe prakticky neliší. Kdyby se hra jmenovala České sportovní legendy a já neviděl skoro žádný rozdíl v tom, jestli hraju za Haška nebo za Šebrleho, tak bych byl taky rozladěný.

*****
Too old to Rock'n'roll, too young to die.

18.10.2018 22:39:16

Bueno
Přesně tak. Když jsem si v kampani přečetl ta legendární jména a to, že každý bude mít svoje 4 vlastní úkoly, tak jsem si naivně myslel, že takový Billy Kid bude mít za úkoly třeba: vykrást banku, porazit v souboji šerifa, okrást spoluhráče a získat nějakou konkrétní zbraň. Čekal jsem, že některé úkoly budou podobné nebo dokonce stejné, ale fakt jsem nečekal, že bude pouze sedm variant (například úkol doručit zásoby na nějaké konkrétní místo se ve hře vyskytuje hned 18x).

---
Zarytý odpůrce figurek, který zastává názor, že hromada plastu ze špatné hry dobrou hru nikdy neudělá.

18.10.2018 23:00:27

po první hře
Jsem nadšen. Nalinkování podle historie postav by mě určitě naštvalo. Takhle můžu z Wayeta Earpa udělat padoucha a hned v prvním kole vykrást banku :-) Základní myšlenka téhle hry jak jsem ji chápal už během kampaně a důvod proč jsme ji backoval je ta, že si ve hře můžeš dělat co chceš. A to se mi líbí.
Spouštění efektu Story karet musí být nenáročné, právě kvůli tomu aby se zajistila kontinuita jejich aktivací, protože díky nim nasazuješ Bandity a hra by ti neměla zamrznout. Ten open world je po prvním zahrání fakt skvělý.

Ke kampani: Průběžně mi chodily updaty, ale moc jsem je nevnímal dokud se neobjevila informace, kdy balík dorazí do distribučního místa v Evropě. Popravdě pokud by mi chodily zprávy každý týden, asi bych se z toho zcvokl, protože těch aktivních KS mám teď docela dost.
Btw. mám backnutý Siege of citadels ze světa Mutant Chronicles a kampaň byla ukončena na podzim 2016 a hra většině backerům dojde v květnu 2019. Přesto bude k dispozici základ v zimě 2018, ale kdo nechtěl platit 2x shipping tak to bude mít taky později. Jsem naprosto klidný.

19.10.2018 07:39:44 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Vesnička
Vesnička
Akt. cena: 850 Kč
Končí za: 3 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas