Legendy Dávnozemě

xxxxxxxxxo hodnoceno 71x (Seznam vlastníků)

Legendy Dávnozemě - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 150 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Fox in the Box
Breaking Games
Autoři: Luke Laurie
Rok vydání: 2020
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Rozšíření hradů a fragmentů

Zdravím, už jste někdo zkoušel rozšíření hradů a fragmentů, jaké jsou dojmy? 

1.11.2023 13:51:12

Ahoj, jaký rozšíření?

1.11.2023 15:10:41

https://www.zatrolene-hry.cz/spolecenska-hra/legendy-davnozeme-10596/k-stazeni/minirozsireni-castles-shards-pravidla-15138/

---
Pomáhám s překlady pro Fox in the Box a testováním her pro Ion Game Design.

1.11.2023 18:12:51

Právě jsem dohrál sólo hru se základem + rozšířením „Hrady“ a rád bych se podělil o čerstvé dojmy. Hrál jsem za Bouřlivou hordu a vyhrál poměrem 110 proti 94. Hrady měly na výsledek velký vliv, protože se mi podařilo postavit 2 blízko sebe a pak měl v okolí drtivou převahu při bojích. V sólo módu mi zatím přijde, že jakékoliv minirozšíření hru ještě zjednoduší. V jiném počtu hráčů to na 99% bude tak, že v prvním mírovém kole všichni půjdou pro mince a pak si někde postaví hrad. Pak půjde o to, komu se podaří postavit 1 zbývající hrad navíc. Dotyčný tím může získat převahu, ale také ztratit rozvoj v začátku hry, protože nejspíš bude zaostávat v povolávání jednotek a v kartách dobrodružství.

Rozhodně se mi líbí, že se jedná o další taktický prvek do hry, kdy se člověk rozhoduje, jestli se má snažit o stavbu druhého hradu nebo raději o něco jiného.

2.11.2023 21:47:05

@Mymoslav Tak to je pecka, díky za zpětnou vazbu! Večer to tedy vyzkoušíme ve 3, dám pak taky echo! :))) 

3.11.2023 14:59:39

Otestoval jsem sólo mód, základ + minirozšíření „Fragmenty“, a jsem spokojený. Řídil jsem se doporučením hráčů na BGG, že fragmenty nelze sbírat z doupěte, pokud je v něm nestvůra, což v oficiálních pravidlech není. Hrál jsem za Piráty ze Zátoky nočních můr a poprvé po x hrách v jednom hráči prohrál s přízraky 129 proti 121. Ačkoliv jsem měl o 2 fragmenty více než přízraky, na mých bodech se to projevilo minimálně (zvolil jsem špatnou taktiku: hnal se za fragmenty a kvůli tomu zaostával v kartách dobrodružství). Přízraky měly tunu karet dobrodružství a sílu všech elementů poměrně vysoko, a když si ji ještě zvýšily pomocí svých fragmentů, bylo vymalováno. Líbí se mi, že fragmenty mohou zvýšit sílu elementu i nad bodovací stupnici elementů. Pro sólo hru je toto minirozšíření super. Při hře více než 1 hráče si dovedu představit, že o fragmenty bude docela bitka, ale nakonec může být vítězná taktika nechat ostatní, ať se mlátí o fragmenty, a jít si vlastní cestou. Oproti „Hradům“, které vylepšovaly area control, „Fragmenty“ zvyšují taktické možnosti a počet bojů ve hře. Obě minirozšíření jsou pravidlově velmi jednoduchá a rozhodně stojí za vyzkoušení.

3.11.2023 16:28:48

@Mymoslav Úžasňák, perfektní! Moc díky!!! :)) To doplnění jsem si napsala i do své verze pravidel k fragmentům, takže hned co dorazí balíček z Ali, vyzkoušíme i tuto část. 

6.11.2023 12:50:45

Da sa nirkde kúpiť to rozšírenie? Trebars aliexpres alebo hoc kde? Dakujem poprosím link

7.11.2023 01:40:49

@Stovko Koukal jsem na Etsy:

https://www.etsy.com/de-en/search?q=Dwellings%20of%20Eldervale%3A%20Castles%20and%20Shards&ref=search_bar

Ale za mě je drahé poštovné. 4ks by vyšly na CZK 2,226.02, ale nevím, zda by se tam neplatilo ještě clo + další příplatky.

Konkrétně se mi líbilo:

https://www.etsy.com/de-en/listing/1429724174/dwellings-of-eldervale-castles-and?ga_order=most_relevant&ga_search_type=all&ga_view_type=gallery&ga_search_query=Dwellings+of+Eldervale%3A+Castles+and+Shards&ref=sr_gallery-1-1&sts=1&organic_search_click=1

Nicméně, si říkám, že se toho chytne někdo v ČR a nabídne to jako 3D tisk.

7.11.2023 03:04:32 | Upraveno autorem (porovnej)

Na Imagu mají “hrací kamínky” všech možných barev za pár korun. Vypadají pěkně. Hrady se dají vytisknout podle stl z BGG. Výsledek je vidět na fotce v recenzi včetně kamínků z Imaga.

7.11.2023 07:18:09

@tokura clo ne ale DPH 21% a pošta si vezme poplatek za vyřízení cca 300,-

To si spíš domluv nějaký 3D tisk tady. Nic složitého. 

7.11.2023 08:06:05

MitroCzech mi vytiskl hrady, co jsem našla někde volně ke stažení na 3D webech za pár korun a kamínky jsem objednala asi za 50,- Kč z Alliexpresu vč. DPH :-)

A pak už jen tady na ZH návod stáhnout. 

7.11.2023 09:42:40

@tokura  @Stovko 

Etsy je sice super, ale za ty komponenty je ta cena totálně mimo, já se vešla do 600,- se vším viz výše. :)

7.11.2023 09:43:38

Vybíráme z Bazaru

Archipelago DE
Archipelago DE
Akt. cena: 21 €
Končí za: 5 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas