Legend of the Five Rings: The Card Game

xxxxxxxxxo hodnoceno 19x (Seznam vlastníků)

Legend of the Five Rings: The Card Game - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Fantasy, Horror, Středověk, Zombie
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: undefined
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: 2017
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Kotei Turnaj Polsko

Ahoj,
O víkendu jsme se s kamarádem vydali na turnaj v L5R a rád bych se s vámi podělil o naše repory.

Kotei Poland - by Jan Šroubek

Celé dobrodružství jsme započali v pátek kolem 11h, kdy jsme společně vyrazili s Honzou (Dragon player) do Polska. Cesta se nesla v duchu analýzy karet, dobrušovaní pravidel a věty, které budu litovat na věky věků “Prdel by byla, kdybychom hned v prvním kole narazili na Jakuba co vyhrál Paris nebo kraby.”
Dorazili jsme do Varšavy a po jídle, jsme hned začali stavět decky a sepsali deck listy. Natěšení na další den jsme šli spát.

V sobotu jsme dorazili na místo kolem 8:30, registrace frčela a za pár minut jsme už obhlíželi terén. Kolem 9:30 byla registrace u konce, na místě bylo 99 hráčů. Kolik hráčů od jakého klanu se zúčastnilo, se můžete dovědět zde: https://thelotuspavilion.com/tournaments/1026/stats.

Kotei započal, byli nám oznámeny pravidla pro turnaj, jak funguje bodovaní a jak můžeme postoupit do které stage. Pairingy byli vyvěšeny a já se usadil k první hře. Na místě již seděl můj protivník. Hubený kluk s brýlemi, odznakem Hatamoto titulu a podložkou hráče, který se účastnil finálních eliminací. “Tipuji dobře, že jsi to ty kdo vyhrál v Paříži?” zeptal jsem se.
“Ano, to jsem já.”
“Oooook, to bude zajimavé.”
Hlavní Judge odstartoval první kolo proslovem. Toto byl okamžik, který jsem nezažil na turnaji v žádné jiné hře, vedl řeč o tom, abychom se podívali do očí svým nepřátelům a neměli slitovaní, pak zakřičel “Banzai!” a všichni hráči zakričeli “Banzai!” v odpověď. Moje motivace vystřelila až ke stropu, byl jsem odhodlán, vydat ze sebe to nejlepší. První kolo s nejlepším škorpiónem začalo.
Čekalo mě 30 minut beznaděje. Hra byla kombinací mé špatné ruky a několika missplayů, proti člověku, který měl brilantní ruku, nedělal chyby a neustále mě tlačil k zemi. Ve třetím kole jsem ležel na zemi, stronghold v plamenech. Konečně jsem na vlastní kůži poznal, jak to bolí když vás štípne škorpión. Nebylo pro mě překvapením, že jsem se nestal novým Hatamotem, ale třeba se poštěstí příště.
Vydal jsem se k druhé hře proti drakovi, matchup který znám. Bohužel, on jej znal taky dobře, jeho deck mel 3x Finger of the Jade se kterým si hlídal své hlavní postavy, udělal jsem pár chyb z roztržitosti a prohrál. Na druhou stranu jsem získal od hráčů kolem mne titul “nicest Scorpion ever” jelikož jsem vždy poprosil o Honor.
V tuto chvíli jsem byl na 0:2 a potřeboval jsem dvě výhry, abych postoupil do další stage. Musel jsem ze sebe vydat vše. Z posledních dvou her jsem se ponaučil.
Třetí hra byl opět drak, ale ten nebyl na škorpióna tak připraven. Jako skoro všichni draci hrál kombinaci s kraby, ruka mi přišla a vyvaroval jsem se chybám. V druhém kole si vyvolal Togashiho a naplnil ho Fatem až po okraj. Já měl na stole jen levné jednotky, cca 12 fate. Byl první na conflictu, zaútočil, jeho Togashi se setkal s osudem horším než smrt a zneuctěn se vrátil domů. Zníčil jsem mu dvě provincie. V dalším kole jsem jej porazil.
Teď jsem měl šanci pokračovat.
Mým dalším oponentem byl unicorn. Nebral jsem ho na lehko a kdyby mel trochu víc štěstí, podařilo by se mu vyhrát, od začátku se mě snažil porazit na Honor, to mu ale dalo na druhou stranu nevýhodu v málem počtu karet. Měl i smůlu na dynasty deck a vyvolal málo jednotek.
Ve 3. kole jsem mu zníčil Stronghold.
Mé skóre bylo 2:2 postoupil jsem do další stage.
5. kolo byl crab. Klan proti kterému jsem v nevýhodě a který tolik neznám, obojí bylo poznat, crabovi byly u zadnice moje eventy, proste tlačil, provincie hořely jedna za druhou, škorpióni byli obětováni, po 30 minutách došlo ke konci, aspoň byl čas si popovidat o L5R komunitě v Řecku. Očividně se tam schází kolem 40 - 50 lidí, takže bychom mohli doufat v Kotei u moře.
Následovalo další kolo a další crab, super... Tentokrát jsem byl více připraven a podařilo se mi ze začátku zníčit dvě provincie, bohužel jsem ztratil tempo, které ale hned nabral crab, čas na hru vypršel a já podal mému soupeři ruku, vítězství si zasloužil.
7. kolo jsem potkal fénixe. Ten se svou Glory je poměrně citlivý na škorpióna a tak jsem ve 4. kole vyhrál. Forge edicty mu zrušili par efektů, na kterých si zakládal, bohužel si myslím, že s jejich novým Strongholdem a kartami budu mít v budoucnu víc problémů.
Uhrál jsem 3:4 a byl jsem 53. nebudu lhát, nečekal jsem v lepši výsledek a udělalo mi to radost. Odnesl jsem si proma, podložku a odznáček, ale hlavně zkušenosti. Ten den jsem dostal impulz k hraní a k zlepšení jak hraní, tak k vytvoření a zlepšení komunity.
Druhý den jsme se účastnili prvních dvou her side eventu proving ground, uhrál jsem ještě jednu výhru s drakem z Německa a maďarským lvem. U obou jsme probrali komunitu a jestli máme v plánu mít Kotei v Čechách, zasmál jsem se a popsal kolik nás je.

Celý Event byl skvělá zkušenost, lidé jsou příjemní a člověk si vždy dobře zahraje a popovídá, je to pravděpodobně tím, že se nehraje o peníze jako v CCG formátech, věkový průměr je kolem 32 let, jedná se o vyzrálou komunitu, která je tam pro radost ze hry. Hodně lidí hrálo původní L5R což, také vysvětluje velikost komunity v daných zemích.
Odměna se podle mně také vyplatila podložka Kotei, 7x promo seal of clan, které jsem si povyměňoval s dalšími hráči, 4x promo Cloud of mind, 2x Way of the Scorpion, dřevěný token Prvního hráče a odznáček Kotei. Za mě super, zůčastnil bych se zas.

17.4.2018 20:37:32

2. report

Tady je report od mého kamaráda:

Naváži na Honzův report a půjdu trošku víc do detailu a herních situací.
Jako dračí hráč jsem pro Kotei zvolil kombinaci s lionem a to hned z několika důvodů.
1) Kombinace s krabem je velmi silná, ale při testingu jsem se setkával s několika různými hrami, kde oponent (krab i škoprion) mi byl schopen nejsilnější karty vzít a v podstatě mě na ně porazit. Především Pathfinder´s blade a jelikož velká dračí síla je v také v provinciích, bál jsem se prohry na své vlastní karty.
2) Mirrory bývají nepříjemné a velmi často je to hra více o skillu. Jelikož jsme s hrou začali nedávno, neměl jsem ve svoje schopnosti ještě takovou důvěru a testingu jsem taky moc nedal. V mirroru mi pomohla především karta Ready for Battle, která mě chrání hned před několika efekty (Mirumoto´s fury, Niten Adept, Water ring a další)
3) Překvapení soupeře – většina soupeřů má dobře natestovanou verzi Draka s Krabem a karty typu A Legion of One a Vengeful Oathkeeper mi dávali určitý moment překvapení a považuji je za velmi silné karty, které mi pomohli úspěšně zničit několik provincií.
Honza se tedy utkal s Jakubem (nejlepším škorpionem) a já dostal kraba. Takže vtípek se nám vymstil hned v prvním kole, jelikož já jsem potkal mého nejméně oblíbeného Kraba.

1. Krab – velmi fajn kluk jménem Zoltan, se kterým jsme se nakonec bavili celé dva dny hraní. Přijel sám až z Maďarska. Snažil jsem se hrát agresivně a nenechat soupeře oddychnout. Dostal mě však na neskutečný holding control a používal Waning Hostilities. Lépe se mu bránil 1 můj útok a následně nepříjemně útočil. První hru jsem prohrál.
2. Dragon – Na mirror jsem si celkem věřil a ačkoliv mě soupeř za začátku tlačil tak mirror mám celkem zvládnutý a lioní splash mi pomohl k výhře.
3. Krab – opět můj neoblíbený match. Z první hry jsem byl již trošku poučen a hrál více trpělivě. Bylo znát zlepšení v mé hře. Hra byla velmi vyrovnaná a když jsem začal mít převahu soupeř rozhodl kartou Mono no Aware. Měl jsem na stole 3 charaktery s 1 fate a soupeř také 3 charaktery bez fate. Na konci kola tedy všechny mé charaktery odešly ze hry a soupeř zahrál 2x Reprieve. Na ruce jsem neměl Let Go. Takže Krab získal převahu i v počtu charakterů a bylo hotovo.
4. Crane – soupeř z Německa měl tento match velmi dobře naučený a bylo to znát. Já osobně jsem hrál proti Crane klanu pouze 1x a také to bylo znát. Druhé kolo rozhodlo kdy soupeřovi přišla Šampionka tu následně zhonoroval. Já měl na stole 4 charaktery bez fate. Z 11 karet na ruce jsem neměl ani 1 fury. Během konfliktu soupeř zahrál Steward of Law a následně 2x For Shame a vyhrál Water ring. Během 1 útoku mi poklonil 4 charaktery a pro mě kolo skončilo zatímco on mi zničil 2 provincie a takové manko jsem již nedokázal zvrátit. Tím se tedy moje naděje na postup rozplynuly.

Následně jsem šel na side event, kde se hrálo spíše víc uvolněně.

Bylo to opravdu skvělá zkušenost a během turnaje panovala příjemná atmosféra. Potkal jsem spoustu zajímavých a milých lidí.

Navíc člověk dostane opravdu spoustu promo věcí i když se neumístí, což je příjemná věc.

17.4.2018 20:38:57

super!
Díky za článek a jen tak dál!

18.4.2018 07:54:07

Screw
Parádní reporty, díky :)

18.4.2018 12:20:13

Reporty...
Díky za přiblížení atmosféry z nedalekého zahraničního turnaje...

Ale zeptám se pro lepší představu:

a) Pochopil jsem to dobře, že účast hráčů tam byla mezinárodní? Konají se podobné turnaje (v L5R) i v jiných středoevropských zemích?

Nějak si nedokážu představit, že by se u nás sešlo 100 hráčů LCG hry (nemyslím CCG hry jako Magic, apod.)

b) Ve statistice hraných klanů je vidět procentuální rozložení, ale byly všechny klany zastoupeny např. v první desítce vítězů (tj. vyváženost klanů)?

c) Hrálo se tam i s novým fénixovským rozšířením?

d) Jaký je (horní) časový limit pro jednu partii (hodina, hodina a půl)?

18.4.2018 20:35:11

to: Laredo
a) Kotei a Grand Kotei format jsou offiko turnaje FFG
Kde se co kona najdes zde: https://www.fantasyflightgames.com/en/op/l5r-lcg/kotei/
jsou tam i pravidla turnaje.

b) V zastoupeni trpi Unicorni, bylo jich tady 5, ostatnich kolem 13. Co se tyce zastoupeni ve finale, postupuji lidi co po 7 hrach maji 53 bodu (10bodu vyhra, 1 lose, 6 bodu vyhra na body, 0 lose na body), a pak nejlepsi hrac pro kazdy klan pod 53 body.

c) na hlavnim eventu ne, ale na side eventech byli povoleni.

d) hraje se na jednu hodinu. Po hodine mas 10 minut na dokonceni kola, pokud z toho nevzejde vites, jeden z hracu se muze vzdat (Cestne reseni), pokud se nevzda pocitaji se body. 2 body za znicenou provincii (maximalne vsak 6 bodu), 2 body za vice honoru nez ma souper, 1 bod za Imperial Favor, pokud mas 5 a vice bodu mas plnou vyhru. Pokud se hraci nedohodnou maji 10 minut na kolo, vyhrava, pak ten kdo ma vice bodu na modifikovanou vyhru.

18.4.2018 23:21:19

to: Screw
Moc pěkná recenze.:)

21.4.2018 10:28:40

Palec nahoru

Skoda jen, zes to nenahodil do sekce hrani. Slusela by tomu vic.

22.4.2018 01:13:04

Vybíráme z Bazaru

Manila: The Savage Streets, 1945
Manila: The Savage Streets, 1945
Akt. cena: 1350 Kč
Končí za: 7 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas