Last Bastion - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, kooperativní
Čeština: není
Vydavatelé: Asmodée Editions
REBEL.pl
Repos Production
Autoři: Antoine Bauza
Rok vydání: 2019
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Hrstka statečných hrdinů se zmocnila mocné relikvie zlověstné královny. Bez této relikvie je vláda nesmrtelné královny oslabena a jediným jejím cílem je získat relikvii zpět do své moci. Hrdinové jsou zahnáni do hradu zvaného „Poslední Bašta“, kde svedou závěrečnou bitvu o vlastní přežití a přežití celého světa. Zatímco se hrdinové statečně staví na hradby hradu, v jeho útrobách se snaží nejvyšší mágové zničit královninu relikvii. Hordy nepřátel vedené zkušenými válečníky jsou již na prahu hradeb. Bitva začíná. Vyhraje dobro nad zlem?

Last Bastion je kooperativní hra, ve které hráči společně bojují proti hordám nepřátel, kteří se snaží dostat do hradu ze všech stran. Jedná se o novou implementaci starší hry Ghost Stories.


Příprava hry:

Na stůl se rozloží hradby „Poslední Bašty“ a do nich se vloží devět dílků (místností), které budou představovat hrací plán pro pohyb hráčských figurek. Před každého hráče se vyloží deska hordy, na kterou se budou pravidelně v každém tahu vykládat karty nepřátel, které musí hrdinové společnými silami průběžně likvidovat. Jako poslední se pod hordu přiloží deska hrdiny se třemi žetony životů, „Call to Arms“ žetonem (a v případě, že hráči hrají hru na úrovni obtížnosti „nováček“, položí na desku také žeton černé barvy). Hráči umístí figurky svých hrdinů dovnitř hradu do některé z místností. Zamíchá se balíček nepřátel, podle úrovně obtížnosti hry se odebere dané množství karet a přidá se určitý počet karet válečníků. Hra začíná tahem hordy, poté se na řadu dostávají hrdinové.


Průběh hry:

Ve hře se střídají fáze hordy a fáze hrdinů.

Fáze hordy: Nejprve se zkontroluje deska hordy před aktivním hráčem. Pokud je na desce alespoň jedno ze tří míst pro kartu nepřítele volné, ihned se z balíčku vyloží jedna karta a vyhodnotí její vlastnosti. Valná většina těchto vlastností negativně ovlivňuje hráče (hráči mohou používat o jednu kostku méně, musí hodit černou kostkou zla, apod.). Pokud již na desce není pro novou kartu místo, musí hráč (resp. hráči) čelit negativním účinkům: aktivní hráč je pro dané kolo ochromen a nemůže se hýbat, aktivní hráč ztratí jeden život, hráč hází černou kostkou zla, či se zespod balíčku nepřátel odstraní jedna z karet tak, aby měli hráči méně času k poražení finálního bosse (válečníka).

Fáze hráče: Hráč se může ve svém kole pohnout (vždy jen o jedno políčko, i diagonálně). Před pohybem, nebo po něm pak může provést jednu ze dvou možných akcí: 

  • Boj: Probíhá hodem kostkami. Útok je veden vždy na nepřítele, který se nachází v bezprostřední blízkosti pole, na kterém stojí figurka hrdiny. Pokud na kostkách padne dostatečný počet symbolů vzhledem na kartě útočícího monstra, je protivník poražen a karta se odhodí z desky hordy na odhazovací balíček. Pokud hráč nehodí dostatečný počet symbolů, může k nim přičíst žetony se správným symbolem ze své zásoby a tím souboj vyhrát (tyto žetony hráči můžou získat aktivací místnosti v hradu, zabitím nestvůry nebo použitím speciální vlastnosti určitých hrdinů). Žetony se po zahrání ihned odhazují do odhazovacího balíčku.

  • Aktivace místnosti: Každá místnost uvnitř hradu má svou speciální vlastnost, kterou může hrdina aktivovat, pokud se v ní nachází (nebo použije žeton „Call to Arms“ - tím zároveň získá akci navíc).

Nepřátelé se dělí na řadové bojovníky a válečníky, kteří jsou mnohem tužší a boj s nimi je náročnější. Karty nepřátel mají různé (především negativní) vlastnosti. Jednou z nich je aktivace a následné vniknutí tzv. „Grasp of Evil“ žetonů do hradu. Tyto žetony dočasně ruší speciální vlastnosti dané místnosti.


Konec hry:

Hráči hru vyhrají pouze v případě, že porazí jednoho či více válečníků (liší se podle obtížnosti). Prohrát se dá třemi způsoby: smrtí postav, v případě, že dojde balíček nepřátel, nebo když se ve hradě nacházejí alespoň tři žetony „Grasp of Evil“. Hra obsahuje čtyři úrovně: nováček, normální, obtížná a hrdina.

Autor: Shaddy1

Další názvy této společenské hry

Vybíráme z Bazaru

StegegetS: Moomin (EN)
Akt. cena: 321 Kč
Končí za: 1 den

Offcanvas