Lady Alice - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 5
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
Albi - logo
Autoři: Ludovic Gaillard
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Jaké to je?

Přemýšlím o koupi této hry. Jaké s ní máte zkušenosti?

Děkuji
4.12.2013 10:25:49

Dojmy
Moje dojmy jsou celkem pozitivní.
Nejedná se o čistě deduktivní hru. ale je z velké části taky blafovací.
Poprvé jsem ji hrál na letošních Osadnících Evropy a tam nad ní lidi celkem ohrnovali nos. Přestože se hra tváří jako rodinná, nejsem si úplně jistý, jestli rodinní hráči (jako účastníci Osadníků) dokážou plně rozvinout tu blafovací část.
Já jsem už tehdy odtušil skrytý potenciál, a tak jsem ji navrhnul svému týmu na deskohraní večer po 4poháru. A to bylo hned něco jiného.
Deduktivní část hry totiž může být celkem jednoduchá, pokud právě nezačneš mást a pak to nabírá ty správné grády.
Takže doporučuju, ale spíše do skupiny, která má blízko k blafování a matení soupeřů.

5.12.2013 09:26:38

Dojmy
Patřím mezi ty, kdo hrál Lady Alici na osadnickém turnaji :-) Možná i kvůli tomu mám spíš negativní dojmy.

Tím, že velký význam mají žetony, blafovat se úplně moc nemusí vyplatit. Navíc téma blafování nesouvisí s tématem hry, kdy je snahou odhalit nějaký zločin. Tam se prostě blafovat nemá. To je asi ten hlavní negativní dojem.

Relativně velký vliv má náhoda, když se někomu podaří fakt náhodně hned v prvním nebo druhém kole nastavit správné nebo skoro správné řešení. Tohle relativně velké množství náhody je taky pro mě negativní.

5.12.2013 09:55:48

...
Do rodin se to hodí odzkoušeno :-) ono to blafování i s tématem souhlasí, když si přečteš ten úvodní text... je to hra připravená sherlockem holmesem pro jeho malé informátory (hráče) nikoliv vyšetřování, zločin již byl vyřešen dříve samotným sherlockem ;)

27.12.2014 18:58:55

Věk dětí?
Pro jaký věk dětí je dobrá? Hrají raději kluci nebo holky? Díky.

24.4.2015 10:49:42

s drobnou úpravou
jsem hrál již se sedmiletým synovcem. Myslím, že genderově nezávislé, ale když už, tak asi pro kluky...

24.4.2015 11:03:51

10 a 6
hral jsem s klukem 10 let a holkou 6 let a bylo to v poho

24.4.2015 13:53:00 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Fractal: Beyond the Void + kovové žetony
Fractal: Beyond the Void + kovové žetony
Akt. cena: 4000 Kč
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas