Labyrinth: The War on Terror

xxxxxxxxxo hodnoceno 35x (Seznam vlastníků)

Labyrinth: The War on Terror - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 2
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: strategická, válečná
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: GMT Games
Autoři: Volko Ruhnke
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Pravidla

Narazil jsem na jednu nesrovnalost u hry jednoho hráče:
V ukázce hry jednoho hráče, u první karty Jihadisty (str. 10) se píe, že každý operační bod karty umístí AUTOMATICKY teroristické buňky. V Rulebooku se ale o žádném automatickém recruitu nemluví, naopak mluví se o hodech (9.4.2.55) Já bych normálně házel proti úrovni vlády. Nebo jsem někde něco přehlédl?
15.3.2011 19:48:09

re
Tak v Playbooku jsou nějaké chyby, jsou už k dispozici faq+errata, ale ten můj problém tam neřeší...
https://docs.google.com/document/d/1Fcf5gK_NBF8p4I9tMSkXHvG9iE6N7xbFF0TSK-rwL6w/edit?hl=en&authkey=CJm39-gL

15.3.2011 20:03:19

re
Tak mi na BGG odpověděli, jsem vůl, v Islamist rule a Regime change je recruit automatický...

15.3.2011 20:43:19

komplikovanost pravidel
Chci se zeptat, jak složitá jsou pravidla (na zapamatování, mnoho-li výjimek atd.)? Můžete někdo srovnat napřiklad s TS? Díky.

23.6.2011 21:10:29

halbarad
Pravidla nijak extrémně složitá nejsou, ale jsou podle mě o něco obtížnější než u TS, je tam toho víc co je potřeba sledovat.. Moc výjimek tam není, jen je těžší se do toho "dostat", ale pak už to lítá..

23.6.2011 21:51:40

...
Pravidla jsou na netu volně ke stažení, tak se na to můžeš podívat:

Playbook:
http://www.gmtgames.com/living_rules/Labyrinth-PLAYBOOK-2010.pdf

Rulebook
http://www.gmtgames.com/living_rules/Labyrinth-Rules-2010.pdf

případně mrkni na nějakou videorecenzi, doporučuji tu dvoudílnou od Marca Arnauda:

http://boardgamegeek.com/video/4511/labyrinth-the-war-on-terror-2001/2d6-orgs-review-of-game-play-part-1

http://boardgamegeek.com/video/4512/labyrinth-the-war-on-terror-2001/2d6-orgs-review-of-game-play-part-2

24.6.2011 08:20:56

složitost pravidel
Dneska jsem si je společně s ukázkou 2-player game z Playbooku pročetl a je pravda, že jsou lehce složitější než u TS, ale ne nějak extrémně. V podstatě souhlasím s Kungpaem, jakmile to člověku přejde do krve, tak si myslím, že to bude v pohodě a přehledné tabulky pro každého hráče tomu perfektně napomohou. Jen si myslím, že tam měli ještě někde do tabulek nacpat hody na vládu pro Jihadistu a požadované OPS na vládu pro US hráče.

btw playbook je super věc a spolu s rulebookem a rozloženou hrou jsem u něj dnes strávil den a získal tak slušný předpoklad pro hladší učební hru. Playbook ukazuje nejpodstatnější mechanismy hry v praktických příkladech a rozhodně stojí za přečtení před tím než začnete první hru.

27.6.2011 21:44:24 | Upraveno autorem (porovnej)

Regime besiege a další dorazy
Nastala nám včera při hře následující situace, Afganistan byl Islamistic rule a Jihadista zahrál event kartu, která mu mimo jiné přidávala do Afganistanu besiege marker. Můj dotaz zní, pokud je nějaká země v Islamistic rule má se tam besiege marker umísťovat?

Obdobná situace nastává pokud je nějaká země Good Ally. Má se tam přidávat aid marker?

Poslední dotaz je spíš na hru samotnou. Co děláte pokud hrajete za USA a nějaká země je např. Poor Adversary? Normálně když je postoj neutral, tak můžu hrát válku idejí a změnit postoj příp. vládu. pokud je ale v Adversary a není under Islamistic rule, tak jak je možné změnit postoj tohoto státu?

9.9.2011 08:41:12

Parxel
Co se týče toho besieged markeru, tak myslím, že nemá důvod ho tam dávat. Protože jihadistovi už není k ničemu (už tam má islamist rule) a amíkovi taky ne... Navíc po změně vlády se besieged markery odstraňují, takže i když ho tam dáte, tak se po nějakých změnách bude odstraňovat... (8.4.3.2)

Aid marker bych tam ale určitě dal, protože kdyby jihadista zhoršil kvalitu vlády na fair, tak tam má amík pořád jeden aid. Aid markery se odstraňují když se ta země shiftne na good nebo islamist rule. (7.2.2) EDIT: nebo se odstraňují při úspěšném jihadu nebo plotu, takže nejspíš tak jako tak bude záhy odstraňen..

No a Poor Adversary je kapitola sama pro sebe :) změnit postoj tohoto státu.......nelze :D resp. je to nejobtížnější úkon z celé hry. Když ten stát prostě nemá rád amerického satana, tak s tím nejde moc dělat. Změnit vůli nepřátelského státu jde jen pomocí karet (několik jich umí "shift adversary to neutral / ally"). Na consimu je o tom hodně povídání od autora.

9.9.2011 11:24:08 | Upraveno autorem (porovnej)

KungPao
Ty besiege markry mají podobný význam. Když je země pod Islamistic rule, tak se dá očekávat, že tam co nevidět vlítnu a začnu to tam mastit. Takže marker by měl smysl, kdyby to tam hráč chtěl znovu otočit v budoucnosti.

9.9.2011 14:40:19

KungPao
Ty besiege markry mají podobný význam. Když je země pod Islamistic rule, tak se dá očekávat, že tam co nevidět vlítnu a začnu to tam mastit. Takže marker by měl smysl, kdyby to tam hráč chtěl znovu otočit v budoucnosti.

9.9.2011 14:40:19

Parxel
Máš recht, přehlédl jsem větu "Remove the (besieged) marker if Governance shifts to Good or Islamist rule". Měl jsem zato, že se odstraňuje hned jak svrhneš islamist rule, čímž by smysl neměl...

Takže je to tak, besieged marker se tam dá, i když je země zrovna pod islamist rule, protože samo svržení islamist rule ho prostě neodstraňuje...

A stejně je to vlastně u toho Aid, ten se také odstraňuje až při shiftu na good nebo islamist rule, případně teroristickým útokem nebo džihádem...

10.9.2011 10:58:22

KungPao
My jsme to zatím po domluvě hráli tak, že jsme ho tam nedávali, ale to co píšeš má smysl.

Pak jsme ještě řešili tu "Benhazir Bhuto" jestli její efekt ovlivňuje jenom Pakistán nebo i okolní země. Z popisu na kartě mi to není úplně jasné.

A ty adversary státy mi došli, až po hře, když jsem viděl karty. Přijdou mi jako taková základna pro islamisty, protože postoj takových států nemůžeš změnit přes OPS a tak si tam mohou islámisti v klidu snížit stabilitu na poor a pak tam rekrutovat se šancí 50 na 50.

jinak zjišťuji, že to je vymakanější hra, než jsem si na první pohled myslel. Vůbec není jednoduché do ní proniknout.

10.9.2011 13:23:40

Benazir Bhutto
Podmínkou k zahrání jsou okolní země, ale její efekt bude podle mě určitě jen na Pákistán.

11.9.2011 15:12:32

překlad pravidel
Zdar, pánové, hru jsem si teď přivezl z Essenu, chci se zeptat, jak to vypadá s překladem pravidel. Ve vedlejší diskuzi už to vypadá, že to je na spadnutí, ale v záložce překlady je zatím nepříliš nadějných 30%? Včera jsem si dal Playbook a Rulebook ukázku prvního turn, jsem z toho trošku div živ :-), ale věřím, že se to usadí u Twilight Strugglu jsem si taky při první hře připadal ztracenej :-)

6.11.2011 21:34:11

to Luc44
Je třeba se obrátit konkrétně na Pekischeho. Překlad pravidel je prakticky hotov včetně převedení do grafiky. Problém je ten, že v pravidlech jsou konkrétní odkazy na karty, které ještě přeloženy nejsou a které Pekische překládá v kontextu textů Playbooku. Takže se na pravidlech, playbooku a kartách pracuje v podstatě paralelně. U těch názvů a textů karet to totiž není tak jednoduché - musí se najít správné politicko historické odpovídající výrazy, které se používají v češtině.

Jinak prakticky sice odpovídám já, ale za překlad je odpovědný a má pod palcem Pekische, takže je třeba se obracet na něho. Já zpracovávám grafiku pravidel, playbooku a posléze kompletní zpracování karet.

Těch 30% v překladu jsou prakticky dokončená pravidla. Dalších 30% bude playbook, dalších 30% karty a 10% referenční karty.

6.11.2011 22:01:26

to Luc44
Tak těch 30 procent už není aktuálních. Jsou hotová Pravidla a Manuál (Playbook) a začínám dělat na kartách... řekněme tedy, že máme hotovo tak 60 procent...

6.11.2011 22:17:38

ad Pekische
Aha,
tak to je překvapení i pro mne a koukám, že je nyní míček na mé straně hřiště. No tak se ponasnažím s tím něco udělat :).

PS: Pekische prosímtě, tak mi pošli co máš a jestli máš už ty názvy karet, tak můžeme uzavřít ta pravidla.

6.11.2011 23:04:06

Vybíráme z Bazaru

Kingsburg
Kingsburg
Akt. cena: 700 Kč
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas