La Granja - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: PD-Verlag
Pearl Games
Stronghold Games
Autoři: Andreas Odendahl
Michael Keller
Rok vydání: 2014
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

dojmy

Hra se točí kolem vykládání víceúčelových karet (trochu jako v La Isle, ale přece jen jinak) - ty dávají: produkci/větší kapacity farmy/zakázky/povolání (podobná profesím v Agricole). Pak se udělá příjem/produkce a pak se hodí kostkama a hráči si je po jedné v pořadí kola berou a provádí přiřazené akce (trochu jako Yspahan, ale po jedné kostce). Snaží se hlavně vyvážet zakázky na trh, kde se přetahuješ o místo s ostatními a můžeš je vyhazovat z nižších pozic (v závislosti na hodnotě zakázky), kromě toho je možno vyvážet řemeslníkům a mít za to bonusy podobné modlitbám v Terra Mystice (příjem/bodovačky).

Líbí se mi to, je to variabilní, momentálně zkoumáme různé strategie. Jeden z pro mě hezkých prvků je použití povolání, která trochu určují strategii (prostor je na tři, ale dají se obměňovat). Klíčove je taky pohlídat si, ať má člověk dost "oslíků" na odvoz zboží, protože to je hlavním zdrojem zisku bodů. Hra je docela interaktivní (obrácený worker placement, kdy ubíráním kostek z počáteční nabídky kola omezuju, jaké akce budu mít ještě já i soupeři k dispozici; boj o stánky na herním plánu; prostor pro čarování s pořadím hráčů).

Takže za mě zatím celkem kandidát na koupi (momentálně mám půjčeno).
17.6.2015 08:09:34

DC

kew
Jak se to dá hrát ve dvou???

17.6.2015 10:54:03

to netuším
A nevím, jestil stihnu zahrát ve dvou. Ve třech to funguje. Ve dvou a třech je míň stánků, aby si nehrál každý na svojem, ale muselo se vytlačovat navzájem. Taky je v míň hráčích méně kostek (vždycky 2 na osobu), takže se statisticky častěji může stát, že ti nepadne to, co chceš (ve více hráčích si, pokud máš dobrou pozici v kole, můžeš většinou docela solidně vybírat).

17.6.2015 13:21:21

DC

kew
Ještě máš k této hře nějaké nápady?? uvažuji o ní :-)

17.6.2015 13:49:14

DC

všem
Hrajete ji ještě? Nějaké nové postřehy??

27.2.2017 13:09:32

DC
Pořád hraju, pořád se mi líbí, ale nového ti o ní nic moc nepovím. U mě doma klasika, o které vím, že nezklame :)
Rozhodně bych se teď s odstupem nebál napsat, že funguje dobře i ve dvou, resp. nenašel jsem tam nic, co by mi výrazně vadilo/chybělo.
A znovuhratelnost díky kartám výtečná.

27.2.2017 14:02:16

Pořád dobrá
Stále zajímavá, stále líbí, i ve dvou dobrá....je to hra, u který je mi líto, že leží dlouho nehraná, protože hraju něco jinýho...

27.2.2017 19:54:49

Vybíráme z Bazaru

Velké vyšetřování začíná
Velké vyšetřování začíná
Akt. cena: 5 Kč
Končí za: 12 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas