Krysí válka - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 15 min
Herní svět: Zvířátka
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Albi
Blue Orange Games
Autoři: Seiji Kanai
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Skotská vysočina, 13. století: krysí válka mezi Eidamáky a Hermelíny se táhne již od nepaměti a vznikla údajně proto, že princ Plesnivec urazil princeznu Eidamínu, když jí na bále při tanci šlápl na ocas. Od té doby mezi oběma rody zuří naprosto vyrovnaná válka. Jelikož mají stejně silná vojska, vítězství na stranu jednoho z rodů může zvrátit pouze skvělý stratég a chrabrý vojevůdce. Dokážeš přelstít svého protivníka a získat tak vítězství pro svého pána? Vzhůru do boje! 

Jde o bitvu mezi dvěma klany - Eidamáky a Hermelíny. Každý krysí klan je v grafice na kartách charakterizován odlišně (ale na hru to nemá žádný vliv) -  Eidamáci jdou divocí a bojovní, oproti tomu Hermelínové jsou krysí šlechta zakládající si na parádě a bohatství. Krysí souboj vetšinou vyhrává silnější protivník, ale takticky lze zvrátit průběh hry využitím speciální schopnosti na kartě. A bitva mezi dvěma klany může začít - kdo zvítězí?

Příprava hry:

Každý hráč si vezme ze sady 8 karet stejné barvy.


Průběh hry:

Hráči vyberou každý tajně jednu kartu z ruky a poté je oba zároveň otočí. Následně hráči porovnají sílu zahraných karet. Každá karta má svou hodnotu síly a speciální schopnost. Kombinace těchto dvou parametrů určí, kdo se stane vítězem kola. Po vyhodnocení následuje další kolo.


Konec hry:

Hra končí ve chvíli, kdy jeden hráč vyhraje 4 kola. Klan tohoto hráče vyhrál rozhodující bitvu.

Autor: koumes731

Další názvy této společenské hry

  • BraveRats

Vybíráme z Bazaru

League of Infamy
Akt. cena: 1200 Kč
Končí za: 4 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas