Kronika zločinu: Noir

xxxxxxxxxo hodnoceno 21x (Seznam vlastníků)

Kronika zločinu: Noir - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: David Cicurel
Stéphane Anquetil
Rok vydání: 2018
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy

Stojí to za nákup? Všiml jsem si že detektiv tam má nějaké "skilly". A hlavně bude to česky a bude česky i apka?
10.2.2020 19:54:53

mh

...
Mám zakoupeno, zatím jsem to nehrál, takže dojmy nemohu posloužit.

Co se týká "skillů" detektivů, jsou již popsané v sekci "O hře". Jedná se o 2 možnosti při výslechu: fyzický nátlak a uplácení, možnost sledování a možnost vniknout dovnitř násilím.

Co se týká překladu do češtiny, nejspíš budou platit slova zástupců MINDOKu, která v diskuzi k hlavní hře zveřejnil "edward14":

Dobrý den,
plán je jednoho krásného dne je taky přeložit, ale bohužel naše stavy jsou omezené a fyzicky vydávané hry (či rozšíření) mají přednost.
(viz https://www.zatrolene-hry.cz/spolecenska-hra/kronika-zlocinu-7845/diskuse/lokalizace-18616/)

Takže to vypadá, že pokud se překladu iniciativně nechytne někdo jako v případě bonusových rozšíření, tak asi smolík. I když odpověď patřila bonusovým rozšířením, která jsou pouze v aplikaci, ale toto rozšíření je fyzické. Na druhou stranu - z krabice je potřeba přeložit jenom pravidla, která čítají 6 stránek nevelkého formátu, karty samotné jsou bez textu, a pak hlavně scénáře v aplikaci. Spíš bych to ale neviděl moc nadějně.

2.3.2020 14:24:39

Hru to vylepší...

Přijde mi, že to hru posune o level výš... zatím zahraný jeden scénář - a příběh i pátrání parádní...

6.11.2020 02:59:34

urcite ano, odohral som vsetky 4 pripady a su o uroven vyssie ako v zakladnej hre...
a hlavne rozsirenie odstranilo podla mna hlavny minus hry - tipovanie ako to bolo, teraz vie clovek najst presne dokazy a pekne sa mu to vysklada (nenajde vsetko kvoli casovemu tlaku)

neviete ako je to s Welcome to Redview ? maju pripady blizsie k zakladu alebo k Noir ?

8.4.2021 22:44:07

Zatiaľ odohratý len 1 scenár. Hru mám v AJ a v appke sme to hrali v CZ. úplne v pohode. Kvalitou mi scenár prišiel veľmi zaujímavý i nové akcie sú príjemným oživením. Hra náš baví natoľko že som kúpil aj KS Millenium serie 1400 1900 a 2400.
Určite je to dobré rozšírenie.

Vlado "Kasi" z KE

9.4.2021 10:01:51

Vybíráme z Bazaru

Krycí Jména
Krycí Jména
Akt. cena: 215 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas