Kořist - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 25 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
Albi - logo
Autoři: Michael Kiesling
Wolfgang Kramer
Rok vydání: 2014
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Abluxxen (nebo také Linko) je jednoduchá karetní hra, ve které jde o to, dostat z ruky co nejvíce karet před sebe na stůl. Klíč k vykládání je prostý. Hráči se střídají v tazích. Ve svém tahu hráč vždy vyloží „figuru“, čili jednu nebo více karet stejné hodnoty (1 - 13 + žolík "X"), na svůj odkládací balíček. Pokud některý z hráčů vyloží figuru o stejném počtu karet jako má některý z ostatních hráčů a jeho karty mají vyšší hodnotu, zruší tomuto hráči jeho figuru - a to jedním ze dvou způsobů:

1. vezme si ji do své ruky. Hráč, který o karty přišel, si pak do ruky dolíže tolik nových karet, o kolik přišel.

2. nechá mu ji. Pak ji dotyčný hráč buď odhodí a dobere si za vyhozené karty nové do ruky (viz 1) nebo si celou figuru vezme zpět do ruky.

Manipulovat se dá pouze s naposledy vyloženými kartami, pokud ale o nějaké karty hráč přijde, automaticky se odkryjí ty, které vyložil v minulém kole - přijít pak může i o ně.

Takto hra pokračuje až do chvíle, kdy některý z hráčů vyloží svou poslední kartu. Tím okamžitě končí hra. Hráči si spočítají počet svých karet na stole a odečtou od nich počet karet, které jim zůstaly v ruce (hodnota karet v danou chvíli nehraje roli). Hra se hraje na tolik kol, kolik hraje hráčů a hráč s nejvyšším součtem bodů na konci hry se stane vítězem.

 

Autor: Gandalfek

Mini a promo rozšíření (1)

Další názvy této společenské hry

  • Abluxxen
  • Linko!
  • Slynx
  • Ο Κατεργάρης
  • 山貓奇襲
  • 링코

Vybíráme z Bazaru

Zahradníci
Zahradníci
Akt. cena: 800 Kč
Končí za: 3 dny

Offcanvas