Kmotrov.cz - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 16 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: párty hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Kmotrov
Autoři: Mikuláš Josek
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

PJ
PJ - avatar

Kmotrov aneb Nas...á zelenina ze Slovenska vrací úder?

Někteří z Vás si možná vzpomenou jednu slovenskou firmičku, která nám tady v diskuzích udělala pěkný pofírung. Prodávali takovou sběratelnou karetní hru plnou agresivní zmutované zeleniny...

Mně ten Kmotrov připadá ze stejného ranku. V okamžiku, kdy se o nás začíná v Essenu vědět a vyjíždíme zajímavé autorské hry a uživí se tu i menší vydavatelé, co se snaží dělat kvalitu, se musí objevit TOHLE jako výkřik z doby temna :-(

Jako je moc hezký, jací jsou kluci autorští frikulíni a že jim Míra profi namluvil PR videjko, ale sorry, nemám z toho radost, protože takhle si čerstvý vítr na české deskohoerní scéně skutečně nepředstavuji. Víte, hry, to není jenom marketing a soft skills, ale taky kapku kumšt. Tohle je prostě babicárna mezi deskovkami, a typ hry, které byly out už před lety. Pokud už tohle téma, podívejte se na Mafia city...
30.11.2012 21:57:35

Presne tak
ja bych na ne vsechny poslal SNB! A taky nezapomen na ty s dlouhymi vlasy ;)

3.12.2012 19:27:45

sydo
tak, tak...hnusné máničky :)

3.12.2012 19:31:40

PJ

Beholder
Tak to pr. Jednak jsem se proti tématu ohradil snad dost jasně, na druhou stranu moc nechápu Tvůj útok. Osobně nemám nic proti hulení a hašiši a nevím, proč by si zrovna konzumenti těchto látek si měli v tomto tématu rochnit...

Jinak souhlasím s tím, cos sice nenapsal, ale zřejmě myslel: on si každý myslí, že něco ironizovat, parodovat, glosovat je legrace a dá se to zvládnout levou zadní. Opak je pravdou. Výsledkem je, že z objektu mizerné parodizace a tak zvané nadsázky se pak stává norma, protože časem (nebo i rovnou) se tam ta tak zvaná nadsázka přestává vnímat, a to je v tomto případě hodně špatně.

3.12.2012 19:37:39 | Upraveno autorem (porovnej)

PJ
No já proti těmto věcem něco mám (a mám pro to své důvody).

EDIT: Ale jinak tu mojí poznámku neřeš, byl to neprofesionální výkřik založený na předsudcích. Možná to nebylo vhodné, ale ta první věta v tomto příspěvku platí.

3.12.2012 19:41:39 | Upraveno autorem (porovnej)

Tak pokud
tam nechybí karta "jdi na poslední políčko ve hře - kůň Stáňa" tak je to v pořádku..

3.12.2012 19:54:22

jachacha
Představu huličů a hašišáků sedících v kroužku, zaujatě hrající kmotrov jsem se rozhodl ,že nechám svou představivost ještě rozvinout. Ještě někdo s nějakou osvícenou ideou cílové skupiny? Pojďte hoši já vám věřím :)

3.12.2012 21:13:38

lomikar
ono beholderovi hodně záleží na morálním tématu... proto má například mezi nejoblíbenějšími hrami chaos in the old world

3.12.2012 21:18:49

Elenistar
:))

CitOW má nějaký styl a úroveň. Mezi mé oblíbené filmy patří mimochodem Kmotr. Jenže to je úplně jiný level ;)

Ale věřím, že mi rozumíš a že to byl jen vtip ;)

3.12.2012 21:26:36

Cilova skupina
je podle me obrovska - pisatele komentaru na Novinky.cz :)

4.12.2012 00:13:40

vanoce
Ze bych se nekomu pomstil a udelal mu radost na vanoce? :P

4.12.2012 06:43:07

Dělení hráčů autory hry
Autorům jsem před časem psal i soukromě a z odpovědi jsem vyrozuměl, že lidi dělí na dvě skupiny. Na jedné straně fandy do složitých strategických her a na druhé straně lidi co chtějí hrát jen staré osvědčené hry s jednoduchými pravidly jako Monopoly, Dostihy a Člověčko. Na mou odpověď, že se mýlí mne už neodpověděli.

4.12.2012 08:37:06

Smutný je,
že když Aneken udělá 1000 MK, tak jsou obavy, jestli se to prodá a veřil bych, že náklad tohohle keplu se rozprodá...

6.12.2012 09:09:21

Je to smutné ale je to tak
Letošní rok pro mne byl největším vystřízlivěním (a stále to pokračuje). Vzhledem k počtu distribučních kanálů a počtu her, které jsme vydali mám velké možnosti srovnávat a vidět prodejní výsledky z mnoha míst. Lidé skutečně chtějí laciný kýč, věci proprané televizní reklamou, hloupé hry, které jsou kopiemi těch starých "osvědčených". Hlavně se nikdo nechce nic učit.

Lidé (zde myslím většinu, která ale vytváří to, čemu se říká obchod a prodejní výsledek) maximálně potřebují vycházet z toho co znají. My jsme letos vyrobili unikátního plyšáka do kterého se strká telefon s aplikací. Plyšák kolabuje na tom, že lidé nechápu do slovíčko "do" dělají kolem plyšáka s telefonem všechno možné a diví se, že plyšák nereaguje. Banální věc, kterou by pochopil můj čtyřletý syn se "naší milé mase spoluobčanů" nedaří vysvětlit.

Můj největší problém je, že stále od lidí očekávám "více". Jako člověk, který chce vést firmu tak, aby měla prodejní výsledky a mohla existovat déle než jeden rok budu muset přehodnocovat svůj přístup. Bohužel v komerční sféře platí to, že pokud nejste nadnárodní korporace, která silou svého marketingu a reklamy mezi lidi propašuje nějakou malou inovaci, tak z pozice malé firmy se to dělá jen hodně těžko a je v tom obrovské riziko. Takže pokud kluci, kteří vydali kmotrov třeba pomýšlí na to, že by v budoucnu chtěli vydat i něco dalšího, nejdříve si na to musí vydělat a z tohoto hlediska se asi rozhodli správně.

Můžu být morální, edukativní, inovativní, ale je v tom kus charity a obrovské riziko. Když budu tuctový, líbivý a skandální, je v tom jistota výdělku. Stále uvažuji o tom kudy vede nějaká střední cesta, zda vůbec existuje a jak v tomto světe uspět když chcete vytvářet něco hodnotného ale potřebujete to prodávat mase, která o to nestojí.

6.12.2012 10:02:13

Amen
Bohužel ... Ale tak je to se vším... Kinematografie, hudba, ... hry ...

6.12.2012 10:12:32

Souhlas s Jirkou
Vidím to úplně stejně hlavně co se týče lidí a jejich lenosti učení se něčemu.

Nedávno jsem byl v herně na jednom conu, kde jsem tak nějak tušil, že by daný vzorek lidí mohl chtít hrát i složitější hry se scifi nebo fantasy tématikou a nejvíce se hrál Times up, Activity, Carcassone a 140 verze člověče nezlob se.
Situace se naštěstí trochu změnila, když se objevili v místnosti Vládci Tokia a Takenoko.

6.12.2012 10:39:07

Jiraman
Tak to mně vážně překvapuje. Já bych byla tipovala, že si hru tohoto typu koupí jen nejbližší kamarádi autorů. Právě proto, že už jich tu bylo tolik. Když je baví pořád to samé, tak proč utrácet za další stejnou hru, když už ji doma mám. Jako kdybych poslouchala pořád stejnou hudbu, akorát jednou třeba elektronickou a jindy třeba hranou na banjo. Nevím vůbec o nikom, kdo by tyhle masové hry kupoval, a to se znám převážně s lidmi, kteří mají doma jednu dvě hry. Ale třeba aspoň to Carcassonne nebo něco typu otázky - odpovědi, nebo nějaké euro v češtině. Není mi jasná cílová skupina. Neumím si prostě představit, jak to hraje třeba někdo nad 20 let věku... Ale vím, že jsem asi mimo a naivní. Jak je vidět.

6.12.2012 10:58:58

to Jiraman, Lumirius
jesteze my ti lidi nejsme, ze? a poresime to nejakou eugenikou

6.12.2012 11:33:29

to ikri
konecne nejaky strizlivy nazor. to chce palec

6.12.2012 11:34:08

Beholder
Chceš mi říct, že ve Hvězdných válkách nefandíš temné straně síly!? Já tomu sympaťákovi v černé masce fandím a pevně věřím, že mu to jednou vyjde...

a jinak jsem pro legalizaci (mám pro to důvody)

6.12.2012 11:43:29

to Kafe z mlykem
cerne masky jsou nezakonne? ty brdo. jsem asi zas prosvihl nejakou novelu

6.12.2012 11:45:14

trh
V konečném důsledku rozhodne o úspěšnosti hry sám trh. My se do her, které nám přijdou mechanismově "blbé", nepouštíme, jelikož chceme, aby značka REXhry byla zárukou určité kvality (stejně tak jako je podle mě Mindok, který své hry pečlivě vybírá). Ale nevidím nic špatného na tom, když někdo vydá hru s jednoduchými a z hlediska pokročilejších hráčů nezábavnými mechanismy. Pokud si to najde svého kupce a toho to bude bavit, tak proč ne? Přinese to zábavu lidem, které to bavit bude...:) Dyť se podívejte do Teska, tam najdete spousty společenských her zcela, ale zcela bez nápadu.
Mě je spíš líto, že si kluci evidentně dali dost práce s grafikou, tak tam mohli přidat trochu víc originality. Ale to je každého volba...

6.12.2012 12:22:47

souhlas s anekenem
to je jako se čertit, že někdo vydává červenou knihovnu a ne Kafku. Kde je poptávka, tam je i nabídka.

A musím říct, že se mi moc nelíbí, že zrovna tahle hra je tady ostrakizována. Dávat jí půl hvězdičky jenom za to, že není originální (nota bene když jste to nikdo ještě ani nehrál) (nebo snad jo?) mi příjde poněkud hysterické. Co takhle presumpce neviny?

6.12.2012 13:44:53

cesky sen X?
bude treba zkouknout, co moje uzasna prdel vlastne studuje. pomalu z toho kouka nejaka diplomka ci dizertacka

6.12.2012 15:22:40

kmotrov
At si kazdej podnika v cem se mu to vyplati, pokud tim nikomu neublizuje...

Jelikoz se citim byt trosinku obcansky angazovany, jediny co mi trochu vadi, ze to podle me nazorove podporuje takovy ty debilky co furt dokola papouskujou slova koryta, papalasi, kmotri nebo ovcani, a pritom zapominaj pro cokoli ku zlepseni situace hnout byt jen jednim prstem, na tri minuty denne... tak si zahrajou hru, u ktere se "pobavi" tim jak je vsechno na psi kun***, veskery odpor je marny a kdo si mysli ze ne tak je naivni...

Cili v tomhle bych nejakou skodlivost, i pres pripadnou deklarovanou nadsazku i videl, ale snad to nedosahuje urovne loveni zakazniku predrazenymi mobilnimi operatory na ulicich a vnucovani naprosto zbytecneho pojisteni pres telefon...

6.12.2012 16:31:45

...
co mně sere ze všeho nejvíc, že díky takovýhle mediální masáži, kam řadím i tuhle hru, si spousta lidí řadí mezi kmotry i ty, kteří tvoří podstatnou část hdp tohodle státu a vytváří i podstatnou část pracovních míst. takže "fanoušci" téhle hry se ve většině budou rekrutovat z lidí, kteří by bez těhle "kmotrů" neměli co žrát. v tom je tahle hra podobná komunistickým agitkám z padesátých let

6.12.2012 17:21:29

Vybíráme z Bazaru

Kvedlalové z Kvenlinburgu + Kořenářky
Kvedlalové z Kvenlinburgu + Kořenářky
Akt. cena: 901 Kč
Končí za: 10 hodin

Offcanvas