Kinghill - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 2
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, karetní hra, strategická, budovatelská, ekonomická
Čeština: není
Vydavatelé: (Self-published)
Autoři: Petr Marek
Rok vydání: 2022
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Kinghill je v ČR

Tlamagames naskladnili českou verzi Kinghill.

2.11.2022 08:42:12

Kolik Vás vyšla ta Backnutá verze z KS? Já jsem backnul 6 ks včetně addonů i pro známé, a ti mi to zrušili, protože si to podstatně levněji koupili v retailu :(

8.11.2022 21:47:23

Pokud jsem našel vše tak 47.8$ doprava, VAT a addony + 49$ hra + 10$ podpora navíc… 106.8$ celkem.

8.11.2022 22:17:50

@Club162 Tak takovy znamy bych nechtel

8.11.2022 23:52:59 | Upraveno autorem (porovnej)

@kumas bohužel, ale naštěstí né všechny… :) nic dám je prodat a beru to tak že jsem podpořil českého autora a jsem vlastně tak trochu spoluautor :D spolu s dalšími backery  díky nám si ji mohli tady koupit i v retailu…

 

9.11.2022 07:41:34 | Upraveno autorem (porovnej)

Je pravda, že je smutné, že je hra k dispozici ve stejné edici jako z KS ve stejnou dobu v retailu o 500,- levněji. Doufám,že se to nějak zohlední v případné následující kampaní, pokud nějaká bude. Nějaká sleva nebo zdarma addony pro vracející se backery

9.11.2022 08:29:46

Ok takže backeri zaplatili víc a nedostali ani to privilegium, aby hru dostali dřív než v retailu. A argument autora? Už tak s tím vším a dopravou mám dost srani, tak přestaňte remcat, máte to dřív než v Americe, tak co by ste chtěli. Mě opravdu nijak nehřeje, že si to každej Pepík může díky mým penězům teď koupit v češtině, levněji a ještě to dostane dřív a je mi vlastně jedno, jestli je to ze strany autora amatérizmus, ignorance nebo kalkul, ale rozhodně to není fér přístup pro backery. Aspoň že tam nebylo, že je to Kickstarter exclusive :))) Na KS už backuju opravdu výjimečně a hru jsem backnul, protože jsem chtěl podpořit českého autora, i když mi bylo jasne, že nebude problém tu hru potom sehnat, ale tohle me docela vyléčilo. 

9.11.2022 08:55:10

Infidus: jo určitě :))) to by ti tu slevu ale museli dát Alby, za to, že podsekli ceny, díky tomu, že se jim zboží dostalo tak brzy na sklady, protože oni všichni jenom dělaj business, ale vy si to tu pořád někteří malujete, že žijeme ve slunickovem svete, kdy to všichni dělají jen pro radost a aby ste měli doma co hrát.

9.11.2022 08:59:02

@skate2hell Tak u Euthie to třeba tak bylo, že Returning Backers to měli levnější. A jsem si jist, že Petr si je velmi dobře vědom toho, že u Kinghillu se tohle dost nepovedlo. Takže pokud bude druhá kampaň na rozšíření a předpokládám i na nové addony, tak bych očekával minimálně slevu nebo třeba kovové mince zdarma k pledgi

9.11.2022 09:07:26

Pokud bude další kampaň, mám pro ni zdvizenej prst a palec to není. Amatér. 

9.11.2022 10:06:37

Tak byla to jeho první kampaň, nehledal bych v tom nějaký úmysl a amatérismus se v tomhle ohledu dá odpustit. Vzhledem k tomu, jak skvělá ta hra je, se to prominout dá. Kdyby k tomu všemu ta hra stála za hovno, tak by to bylo horší

9.11.2022 10:41:24

@skate2hell No, myslím, že kdybys u deskovky jako Kinghill podělil vydělané peníze věnovaným časem, tak by ses dostal na hodně nízká čísla. U těchto malých projektů je tvůrce rád, když skončí v černých číslech.

9.11.2022 11:23:37

@Club162  Nemyslím si, že všechny verze v obchodech jsou ty s upgradovanými deskami a žetony.

Nepřijde mi pravděpodobné, že by Tlama nabízela upgradované desky a žetony (obojí za 239 Kč) a potom takovou verzi Kinghillu (nabízí jen jednu verzi), která tyto upgradované komponenty už obsahuje.

Mají to sice nazváno jako "Kickstarter verze", to ale přece nemusí znamenat "Deluxe verze se všemi upgradovanými komponenty", pouze to, že je to verze z kickstarteru, aby se to odlišilo, pokud hra později vyjde v retailu.

12.11.2022 19:56:21

Verze v obchodech určitě deluxe komponenty nemá. Kickstarter verze dorazila normálně standard a k tomu bokem upgrady.

12.11.2022 20:04:05

@stepaj15  Ano, už jen z toho důvodu si myslím, že to co všude prodávají je bez upgradovaných komponent.

Při současných cenách za hru v obchodech a připočtením 2x239 Kč za upgradované komponenty se tedy dostávám na nějakých 1700-1800 Kč. Já jsem za hru (včetně komponent, VAT a poštovného) zaplatil 2280 Kč. Zajímalo by mě (a asi nebudu sám) proč jsem platil o 500 Kč víc? Skončily tyto peníze takříkajíc “v kapse” autora? Doufám že ano, proto jsem ho přece podporoval.

Tak jako tak jsem v daný okamžik učinil rozhodnutí hru za danou částku koupit. Je mi líto lidí, které tolik trápí, že se dnes dá hra pořídit levněji a nemají žádnou radost z toho, že i díky nim hra mohla vzniknout.

12.11.2022 20:53:08

Hlavně tam byl požadavek na, pokud se nepletu, 200 backerů z ČR + Slovenska, aby to bylo lokalizované a překročeno to bylo jen o pár kusů, takže by to ani nebylo česky, kdyby si lidi raději počkali na retail a poté by nadávali, že hra českého autora není lokalizovaná. Mně těch 500,- navíc za podporu českého autora, který hru vydával sám + podporu překladu rozhodně stálo.

12.11.2022 21:27:18

Vybíráme z Bazaru

Mythwind + rozšíření v prvním vydání
Akt. cena: 3500 Kč
Končí za: 0 minut

Offcanvas