Kinghill - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 2
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, karetní hra, strategická, budovatelská, ekonomická
Čeština: není
Vydavatelé: (Self-published)
Autoři: Petr Marek
Rok vydání: 2022
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Kinghill je v ČR

Tlamagames naskladnili českou verzi Kinghill.

2.11.2022 08:42:12

To je super, když backeři ji pořád nemají….

2.11.2022 13:09:28

Autor psal na FB, že by ji do týdne měli mít backeři doma.

2.11.2022 13:17:53

To je sice hezké, ale jaká je pointa backovani, když to retail dostane ve finále dřív? Ve finále by mi to z tlamy přišlo dřív a mohl bych celou dobu operovat se svojema penezma. No nic…

2.11.2022 13:45:01

@skate2hell nemluvě o úspoře - ačkoli jsou u Tlamy ceny cca o 10% vyšší oproti Kickstarteru, tak poštovné a VAT bylo pořád za 750 kaček…

2.11.2022 14:05:19

@skate2hell @IusedToBeMoony Vím přesně, o čem mluvíte. Já už se přes to nějak přenesl…

2.11.2022 14:28:06

@skate2hell  Pointa k backování. Opravte mě, pokud se mýlím, ale nebylo součástí backování i to, že nad určitý počet backerů se vydá česká verze, která pak může jít i do toho retailu?
 

2.11.2022 14:29:04 | Upraveno autorem (porovnej)

@tokura  Ta podmínka tam nejspíš byla. Ale to nemění nic na tom, že se backer cítí být podveden. Dle mého názoru oprávněně.

Když už backuji,  očekávám nějakou výhodu. Dřívější dodání, exklusivní obsah, viditelnou slevu nebo něco, co mě odmění za financování projektu.Takhle jsem si jen připlatil za poštovné kvůli tomu, že jiní to můžou mít levněji. Dobře, kdyby se nenašlo dostatek lidí, tak to nebude, ale považovat za odměnu, že to vyšlo a díky risku hromady lidi to zbytek národa dostane dřív a ve finále levněji, je brutálně nešťastné.

Asi chápu zmiňovaná rozhořčení a nesnažil bych se oponovat.

 

2.11.2022 15:18:05 | Upraveno autorem (porovnej)

Žádné překvapení se v tomto směru nekonalo. Viz můj příspěvek v sousedním vlákně KS -  27.10.2021 15:40:34.

2.11.2022 15:39:02

Jen abych zabránil některým nepodloženým emocím – s Tlamou jsem předem domluvený, že hru bude v rámci ČR a několika dalších států rozesílat backerům, jakmile dorazí z Číny. Tlama je tedy můj hlavní přepravní partner. Důvodem je kromě vstřícnosti a ceny především skladování, přebalování rozesílek, proclení atd. 

To, že hru zároveň bude odesílat lidem, kteří si ji předobjednali přímo u nich je tudíž logické a nevidím v tom žádný problém, aneb nemám důvod několik dní zbytečně “blokovat” dopravu pro předobjednavatele Tlamy, jen aby někdo dostal hru o den dříve. Mám naopak za to, že díky toho nakolik mě Tlama podpořila (ať už v rámci přepravy, nebo KS), zaslouží si ode mě podporu a ne další komplikace a embarga.

Jen pro informaci, hra dorazila do ČR ve velkém předstihu, celá US / Kanada hru ještě nemá, Velká Británie a Evropa se teprve chystá. Mám s řešením celé přepravní mašinerie už takhle dost problémů, takže bych tu nerad řešil zbytečné dramata. Díky.

@Filhav @Dooby @tokura 

2.11.2022 15:45:58

@Drakkan  Osobně v tom drama nevidím. Mě je to buřt, protože KS a jiné jsem odpískal pár let zpět a považuji v dnešní době za zbytečnost tam cokoliv kupovat.

Jediné, na co jsem se snažil poukázat je, že chápu rozhořčení backrů a jakékoliv rýpání do situace považuji za přilévání oleje do ohně. Aby právě z toho to drama nebylo.

 

2.11.2022 16:51:54 | Upraveno autorem (porovnej)

@Dooby @Drakkan Jako backer se osobně podveden necítím. Naprosto chápu situaci a držím palce ať se vše úspěšně podaří.

Chtěl jsem, aby hra vyšla a proto jsem projekt podpořil. Předpokládám, že Tlama vzala daleko více kusů a tím umožnila i český překlad.

3.11.2022 02:05:11

@Dooby To je možná ten největší problém. Kickstarter není obchod, tam se věci nekupují. Na Kickstarteru podporuješ finančně projekty, aby mohli vzniknout. Kdyby si každý řekl, že to nepodpoří, že si počká na retail,tak se může celý KS zavřít.

3.11.2022 09:06:32

@Infidus  Dostáváme se mimo téma. Tohle je na separátní vlákno. Zkusím nastínit svůj pohled ve zkratce. 

Myslím si, že kdyby nikdo z ČR již nepodporoval tituly na KS, tak se toho moc nezmění. Zahraniční tituly na nás zřejmě nejsou závislé vůbec a české verze je možno řešit jinými způsoby.

Také si myslím, že KS není šlechetnost, ale bussines. Tzn. není to jen o podpoře autorů, ale je to o vzájemném obchodu. Já umožním vznik a autor mě za to něco dá, co mě motivuje k podpoře, abych nečekal na retail. Pokud ve finále nemám žádnou výhodu, spíš naopak, tak nejsem potěšen.

Také si myslím, že nárůst počtu her je enormní a nejsem si jist, že to v dlouhodobém hledisku je dobře.

Dovolím si zdůraznit, že se nenavážím do Kinghillu a asi bych to nenazýval podvodem. Pouze chápu negativní reakce. A je jedno, jak k tomu došlo.

3.11.2022 11:21:04

Jee, za nehorázny poštovný to mám doma o pár dní dřív než v Americe, to se ale mám… 

když jsem psal, jestli bychom se nemohli nějak domluvit, protože jsem taky z Brna, tak to samozřejmě nešlo, protože to přijde ze zahraničí, pak mi přijde balíček od tlamy, lol. 

A nemám nic navíc, jen dobrej pocit z toho, že si to někdo může za pade objednat do zasilkovny… 

8.11.2022 04:57:29

Jsem jedinej, komu prijdou otresny ty karty hrdinu? U marsu mi ta nesouroda grafika nevadila ale tady teda jo

8.11.2022 06:16:28

@Bubak42 měl jsem při dodání balíčků stejný pocit. Zaplatíš drahé poštovné ze zahraničí a najednou ti balíček přijde od Tlamy. 

8.11.2022 08:18:06

Protože Tlama byla distribuční centrum pro Evropu. Náklad z Číny dorazil do Tlamy a ta rozesílá hru koncovým zákazníkům. Každý KS má nějaké hub, odkud se to pak rozesílá.

@Kanic Na KS byla možnost pledge za 249 USD, která mimo jiné říkala, že bude ksicht toho backera na kartě hrdinů. Takže to nejsou nějaké random ošklivé obličeje, ale jsou to konkrétní ošklivé obličeje backerů

8.11.2022 08:54:39

@Infidus dost pobavilo.

Je moznost koupit hru na eshopu albi, kde s kodem VZP15 to mate za slusnych 1070,-

8.11.2022 09:19:36

Co pobavilo?

8.11.2022 10:01:29

Tvuj komentar o osklivych oblicejich backeru.

8.11.2022 10:22:48

Jo tak :D No my se tomu smáli, když jsme to hráli, jeden tam vypadá jako Bra'tac z Hvězdné brány

8.11.2022 10:41:23

Tak to bylo hodne nestastny rozhodnuti

8.11.2022 12:20:17

@Kanic Mě to tedy vůbec neruší, tu kartu prakticky nepoužíváš

8.11.2022 12:57:14

@Pieman Nevíš, jestli to na tom Albi je taky kickstarter edice, nebo nějaká jiná? A pokud ne, tak v čem se to liší? Nevím jestli jsou pak ty 3 stovky navíc na Tlamě přidaná hodnota, nebo to vzít radši na tom Albi.

8.11.2022 21:18:12

@Conan70 

Všechny hry jsou naprosto stejné KS verze, takže vzhledem ke slevě se to hodně vyplatí koupit na ALbi

 

8.11.2022 21:43:59

Vybíráme z Bazaru

Prodám karty Waste Lands
Prodám karty Waste Lands
Akt. cena: 266 Kč
Končí za: 20 hodin

Offcanvas