King of Siam - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Období kolonizace
Herní kategorie: strategická
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Histogame
Autoři: Peer Sylvester
Rok vydání: 2007
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Pravidla

Když umisťuji kostky ze zásoby do provincií, můžu tyto dát i do provincií, kde už proběhl "boj"(tzn. je už pod kontrolou jedné z frakcí či Britů)?
7.6.2011 22:04:41

assad
ne, to nejde, území o která se bojovalo už nehrají.

8.6.2011 07:33:16

kandelabr
OK, díky, tak nějak jsem to tušil, ale v anglických pravidlech, pokud jsem hledal dobře, to nikde explicitně řečeno není. Každopádně sme včera dali dvě úvodní hry a musím říct, že hra vůbec nezklamala, naopak ještě předčila očekávání. Na to jak je rychlá nabízí velkej prostor pro taktiku. No a celkový pojetí hry mi přijde taky moc pěkný a originální...

8.6.2011 07:36:35

assad
jo jo, je to skvělá hra, trochu neprávem opomíjená. Každá partie úplně jiná...parádní a intenzivní záležitost.

8.6.2011 07:44:12

assad
a jinak v pravidlech str. 3, 5-Actions, třetí slon :) říká: It is not legal to put followers into a province which is already controlled by a faction or by the British due to a completed power-struggle.

čili je to tak a v pravidlech to je :)

8.6.2011 07:50:50

kandelabr
Diky. Sypu si popel na hlavu :-) Slovo "intenzivní" je pro tuhle hru opravdu výstižný. Na to jak je krátká (do 30min), tak mám pocit, že se toho během hry ohromná spousta stane. Máš zkušenosti i s hrou ve čtyřech?

8.6.2011 07:55:00

hra ve 4
bohužel ne, nikdy jsem neměl dostatek zkušených spoluhráčů. Vzheledem k tomu, že to je týmovka, tak všichni čtyři musí hru znát fakt už dobře. Ale jestli bude příležitost moc rád bych to zkusil.

8.6.2011 09:06:59

Bojovníci (kostky)
Bojovníka, kterého jsem právě umístila v rámci akce do provincie si obratem můžu vzít, že?

10.11.2012 12:56:55

Karty - akce
je to tak, že když nemůžu akci vykonat, tak prostě odložím kartu a vezmu si bojovníka z libovolné provincie? Prakticky to dělám tak, že když můžu zahrát kartu/akci, ale pomohla bych tím spoluhráči, tak ji nezahraju a když ji potom nemůžu splnit a hodí se mi to, tak kartu odložím a za ni si vezmu bojovníka. Je to tak správné?

10.11.2012 18:43:23 | Upraveno autorem (porovnej)

Poslední karta
...není to pravidlo (možnost zahrát poslední kartu, jen v případě, že tím vyhraju) při hře dvou hráčů zbytečný?

7.1.2013 11:54:56

Vybíráme z Bazaru

Mansions of Madness: SE ENG + rozšíření
Akt. cena: 5000 Kč
Končí za: 5 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas