Kemet: Ta-Seti - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Kemet
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Matagot
Autoři: Guillaume Montiage
Jacques Bariot
Rok vydání: 2015
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Jaké je toto rozšířenÍ?

Chtel bych se zeptat, zda toto rozsireni stouji za koupi??
3.10.2016 10:14:18

Rozhodně za koupeni stojí. Kromě několika drobných rozšíření, hlavním tahákem je nová deska, která umožňuje hýbat s postavou na nové desce za pohyb a je to nový způsob získávání zdrojů a bodů. Mě se nejvíce líbí černá pyramida, která přidá hromadu technologií.
Hra se stane lehce komplexnější a časově delší, ale jestli základ dostaneš na stůl často, rozhodně doporučuji koupit.

3.10.2016 12:55:43

ruy

ANO
oplati

3.10.2016 14:35:06

bgg
Na bgg to prekvapive docela hejtujou. My dali vcera poprve base Kemet a jsme docela nadseni, tak zacinam pokukovat po tomto. Nejake dalsi nazory? Na Kemetu se mi libi primocarost, jednoduchost a zadne fiddly serepeticky okolo. Nezmeni to tato expanze?

18.7.2018 10:19:42

nie
nezmeni, ved len prida daco navyse :-) aspon mas este viac kombinacii

18.7.2018 10:50:17

vyplati se
jsou to 4 nebo 5 modulu, me ted napadají 4 a pokud by ti to prišlo uz moc komplikované nemusis je pouzit
1 - černé pyramidy - to je nutnost
2 - ten bord s knežíma - pridava to trochu na koplexnosti a slozitosti ale zase to 1. podporuje utok protoze bonusy zistkavaš pri pohybu, 2. umozni ti to ziskat nektero extra vyhody a mit tak napriklad sanci v boji kde by si ji predtim nemel
3 - nový mechanizmus iniciativy - ten jediny jsem zatím nehral ale nema to zase takový vliv , dava to vyhodtu hráči co dostal naprdel v boji

4 - uprava vítezné podminky kde nestačí dosahnout 10 bodu ale udžet si je do začátku svého dalšího kola - k tomuto nejsou vlastne potreba žádné komponenty je to jen uprava pravidel ale podle uplne uplne nejvíc duležita - protahne to hru ale zase je to o dost napínavejší.

@ po prispekvu BMAJTZ teda ještě doplnim ze bych to jinak nez v 4-5 nehral a to ani zaklad.

18.7.2018 11:42:35 | Upraveno autorem (porovnej)

50 na 50
U mě je to tak 50 na 50 jestli se vyplatí či nikoli.

1) Černá pyramida je super, ale rozhodně jenom ve více hráčích. V 5 ti určite, ale ve 4 jak kdy, rozhodně to není nutnost. A ve 2-3? Mno ve 2-3 hráčích bych to hrál tak, že se na začátku dohodneme skupinově jaké 3 barvy pyramid se budou hrát a tu 4. bych nehrál vůbec.

2) Nové určování pořadí hráčů je OK. Opět trochu podporuje bitvy ve hře a nutí hráče být agresivnější. Navíc jsou do hry přidány dvě nové bojové karty a díky tomu se ty karty ve hře i rychleji točí.

3) Deska Ta-Seti, asi největší lákadlo na toto rozšíření, je přesně jak říkáš docela "fiddly". Mám z toho spíše rozporuplné pocity, rozhodně to není modul, který bych hrál vždycky. Přidává to do hry totiž mechaniku která je vlastně takovou minihrou.

4) Nová vítězná podmínka je OK, ale na to rozšíření nepotřebuješ.

Takže vyplatí se toto rozšíření? Nevím u Cyclades od stejné firmy jsou rozšíření spíše nutnost, tady bych řekl, že spíše ne. Pokud ale hrajete často v plném počtu tak černou pyramidu chceš. Deska Ta-Seti rozhodně není nic bomba, jenom vnáší větší nepřehlednost.

18.7.2018 12:19:25 | Upraveno autorem (porovnej)

Ano
Víc destiček (takový mix od všeho), víc možností, další způsob sosání VB, možnost mít přes kněze upgrade na polní armádu.
Osobně nevidím důvod, proč s ním v budoucnu někdy nehrát.
A hrozně se těším na Setha.:-)

18.7.2018 21:19:36

Vybíráme z Bazaru

Arnak velitele expedic
Arnak velitele expedic
Akt. cena: 400 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas