Kemet: Krev a písek

xxxxxxxxoo hodnoceno 38x (Seznam vlastníků)

Kemet: Krev a písek - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Starověk
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Fox in the Box
DeltaVision
Maldito Games
Matagot
Autoři: Guillaume Montiage
Jacques Bariot
Rok vydání: 2021
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy

Hra je vonku už nejaký ten týždeň (minimálne KS verzia) a tu zatiaľ nie sú žiadne hodnotenia..

Aké máte teda dojmy z hrania novej edície?

20.9.2021 20:34:34

VYBORNE - rovnako, ako z hrania tej starej, kedze je to na 99,9% ta ista hra :-) 

21.9.2021 12:19:22

@Wuuduu Tak super teda, ja som pôvodnú hru nehral a toto ma vcelku dosť láka. Aspoň viem, že mi teda stačilo prečítať diskusiu dojmy u pôvodnej hry. Vďaka!

21.9.2021 14:53:17

vobec nevahaj, ak mas aspon 4 ludi je to paradna hra.

22.9.2021 12:00:42

Len malé upozornenie. Podľa slovenských pravidiel je to ťažko hrateľné. Dosť odlišností (napr. aj poradie kapitol), nevysvetlení a deinterpretácií oproti AJ, že sa to nedá ani zrátať. Neviem ako to je v českej verzii, ale by ma zaujímalo, ktorý diletant toto prekladal!

-------------------------------------------------------------------
".. dobré, dobré, len v tých súbojoch mi chýbajú kocky..."

18.4.2023 21:39:42 | Upraveno autorem (porovnej)

Sehnal bych si radši blood rage nebo se kouknul jinde. Todle se nepovedlo. Místo aby vylepšili starej kemet je to stejná spíš horší hra

 

25.2.2024 17:29:32

@Papundekl no ako sme všetci iní. Ja napr. nemôžem Blood Rage, ten ma nebavil a to mám rád area control hry. Naopak je pre mňa Kemet oveľa lepší. Oproti staršej verzii je vyladenejší (bodovanie, powertiles), ak sa zdá že niektoré kombinácie powertiles sú prisilné o ďalšiu hru sa prisilné ukáže zase niečo iné. Za mňa je to kvalitná area control hra, neodpálilo mi to úplne dekel, ale po 3 hrách je krivka zábavnosti v rastúcom trende a stále baví.

-------------------------------------------------------------------
".. dobré, dobré, len v tých súbojoch mi chýbajú kocky..."

25.4.2024 09:46:43

S blood ragem bych to asi nesrovnal, ten zážitek se dost liší.

Jdi do toho. Pokud vás baví mezi sebou bojovat a upgradovat technologie, tak je to jistota.

Jedinou kaňku na kráse vidím v univerzální herní desce pro 2-5 hráčů, kde pak v důsledku hraješ jen na jedné stranně herního plánu a prostředek zůstáva zakrytý záslepkami. Dokonce je to dotažené až k absurdnu, kdy i v plném počtu hráčů máš stále jednu oblast zakrytou, je nachystána pro rozšíření, které 3 roky od vydání ještě nespatřilo světlo světa. Nevím, proč nemohly být 2 desky, nebo alespoň jedna oboustranná.

25.4.2024 10:45:13 | Upraveno autorem (porovnej)

@holysock podľa mňa to porovnávať ide, je to area control resp. žáner “dudes on the map”. Ale ináč súhlasím, mne ten zakrytý herný plán tiež vadí, nakoľko to nevyzerá dobre. Herne to až tak nevadí, pretože všade je vzdialenosť (vďaka teleportu) v podstate rovnako veľká.

-------------------------------------------------------------------
".. dobré, dobré, len v tých súbojoch mi chýbajú kocky..."

25.4.2024 11:48:45

@stOKYi Blood Rage je divnej area control, protože vyhráváš na body, který za to, že kontroluješ území nedostáváš…

Vrchní slouha v Přístavu hrdinů

25.4.2024 15:48:03

Vybíráme z Bazaru

Rarita - nový Space Hulk (2014)
Rarita - nový Space Hulk (2014)
Akt. cena: 5000 Kč
Končí za: 9 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas