Kemet - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Starověk
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Matagot
Autoři: Guillaume Montiage
Jacques Bariot
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Reedice

Podle všeho matagot chystá novou edici Kemet: Blood and Sand. Tentokrát přes kickstarter, který má být snad spuštěn koncem května.
23.4.2020 09:41:21

Zklamaní

Taky jsem z toho zklamán a zrušil jsem pledge.

2.6.2020 21:46:50

mno..
Kvůli poněkud zvláštímu volitelnému addonu rušit podporu celého projektu, no nevím no. Asi mám jiné priority, když se rozhodnu do něčeho takového jít.

3.6.2020 06:50:36

holysock
Nepřijde mi to zvláštní. Od začátku nebylo moc důvodu podpořit KS kromě toho, že je chceš prostě podpořit (cenově to zrejme nebude vycházet o moc líp oproti retailu), ale po tomhle kroku (který spousta lidí očividně vnímá jako špatný) v to nemám důvěru a počkám na retail.

KS ma prostě obecně svoje specifika a pokud po tobě někdo chce podporu tak si musí získat tvojí důvěru a to se Matagotu teď naprosto vymklo z rukou. Jestli má někdo jako prioritu bezhlavě podpořit projekt, který v něm nevyvolává důvěru a k tomu vsemu KS edice nenabízí nic navíc... To je podle mě divné.

3.6.2020 08:22:51

Cthulhu
Ahoj, nadavate na tento addon?
Nějak dopodrobna jsem to nezkoumal, ale obecně se mi celkem libí. Jasně není to na běžné hraní asi, ale spíš takové ozvláštnění.

A jinak protože mám starou verzi, tak jsem radši koupil rozšíření, tak snad nebudu litovat.

3.6.2020 12:05:10 | Upraveno autorem (porovnej)

Cthulhu
Me osobne to obrovsky zklamalo, dle meho se tema Cthulhu do Kemetu absolutne nehodi a neni to v souladu s jejich prohlasenim, ze to chteji ladit do realistictejsi podoby. Dava mi to asi takovy smysl jako tam dat Asterixe, protoze Mise Kleopatra prece.
Navic kdyz to prezentovali jako obrovske lakadlo, tak sem cekal, ze to bude pridavek do hry zdarma jako lakadlo pro backeri a nakonec je to placeny add on s vycpelim tematem.
Momentalne pro me kampan totalne ztratila jakoukoli pritazlivost a uvidim jak se to vyvine dal a kdyz tak si to poridim levneji v retailu.

3.6.2020 15:17:05 | Upraveno autorem (porovnej)

Cthulhu
Svoj príspevok som písal predtým, ako som o nejakom Cthulhu vobec vedel. Je to uplne mimo :D Ano je to volitelny addon, ale ked autori bez akejkolvek sebareflexie po obrovskej kritike stale trvaju na tom, že to bolo dobre rozhodnutie, nedivim sa ludom čo rušia cely pledge. Nebudi to moc velku doveru v cely projekt.

A inak ma dostala tato odpoved z FAQ na ich kickstarteri:

[CAMPAIGN] Why support the Kickstarter campaign instead of waiting for retail?

Because you support us and the game you love. That should always be the first reason. By supporting the campaign and the game on Kickstarter, you also don't have to worry about the availability and benefit from a special price and get all the stretch goals.

Im normálne hrabe. Vacsiu hlupost som dlho nepocul. Hlavny dovod backovania projektu by mala byt vzdy v prvom rade hodnota za moje peniaze. Nech si taketo keci strčia za klobuk.


3.6.2020 18:50:39 | Upraveno autorem (porovnej)

Cthulhu
https://www.youtube.com/watch?v=AJFNZVjW8nw&

BoardGameCo to skvelo zhrnul. Každým videom ho mám radšej a radšej.

3.6.2020 19:53:09

Cthulhu redesign
Tak je to na dobre ceste, cthulhu vypusti a redesignuji na egyptske bozstvo. Figurky cthulhu daji jako doplnkovy volitelny addon pro fandy mythos...
Pledge nahazuji, protest zabral...

5.6.2020 18:47:57 | Upraveno autorem (porovnej)

...
Za tohle palec nahoru. Vymysleli to parádně. Chceš Cthulhu a "toho druhého"? Přitlač 7 euro a máš je tam. Mých 20 už dostali.:-) Oba tábory se "nažerou" a Matagot vydělá. Všestranná spokojenost.

5.6.2020 18:54:48

Vydání cz
Cca. v únoru 21 vydá David Hanáček, jak píše na Fb

6.7.2020 11:38:33

fuuu
ještě že jsem to backnul jenom za dolar :)

6.7.2020 14:11:04

Beholder
Česká i slovenská verze jsou už součástí KS. V PM jsou oba jazyky na výběr, takže je to jedno

6.7.2020 14:17:44

KS vs. retail
Pro ty, kdo backovali za €1 a mají přístup do PM, je to teď asi spíš otázka ceny a toho, co bude přesně obsahem českého vydání. Podle popisu v KS kampani totiž některé odemčené SG nebudou součástí retailového core boxu a zájemci si je budou muset dokoupit zvlášť, viz

https://ksr-ugc.imgix.net/assets/029/488/948/61b711e19d3f29e0cdf8ce46dd0c2297_original.jpg?ixlib=rb-2.1.0&w=680&fit=max&v=1592324418&auto=format&frame=1&q=92&s=4090376d50eb5261a3533061b19e6fc5

Tady pak přehled ceny a obsahu z KS v porovnání s retailem a MSRP

https://ksr-ugc.imgix.net/assets/029/488/612/0b3165f48c652cb1b3a46c75693f7171_original.jpg?ixlib=rb-2.1.0&w=680&fit=max&v=1592322989&auto=format&frame=1&q=92&s=c10f4d5bbd0abc5918d54941b9e488bd

6.7.2020 15:49:11

Kemet

Zdravim neake info kdy to bude mit liska skladem cca nikde nic neni :) aktualniho :) dekuji

1.1.2021 21:26:29

Nemá náhodou někdo jeden volný kemet upgrade pack na verzi 1.9 ?

4.9.2022 14:38:37

Dokážete někdo srovnat původní a novou verzi Kemetu. Osobně mám tu původní a zůstanu u ni. S revidovanými pravidly 1.5 se mi zdá, že se jedná o poměrně vyladěnou hru (teda až na modul Ta-Seti, ten byl divný ve verzi 1.0 a i 1.5). Mám k tomu vše a nevidím moc přidanou hodnotu tu hru měnit (byť je to minoritní důvodu, tak graficky se mi původní verze zamlouvá více). Pravděpodobně se mýlím proto by mě zajímal názor jiných hráčů. Rozdíly netřeba popisovat, spíše pocit ze hry, vyladěnosti pravidel, jak to odsýpá, případně jak se nová verze vysvětluje a podobně.

6.12.2023 19:59:20

Clovek od novej edicii caka vsade len zlepsenia zial tu sa to nestalo. Nova grafika mohla byt na tom lepsie a hlavne mapa sa z povodnej obojstrannej pre rozny pocet ludi zredukovala iba na jednostrannu a potom sa casti mapy iba zakryvaju. Mapa je stavana na 6 hracov a aj ked hrate 5 musite cast mapy prekryt za mna velmi zle spravenym dielom (obrazok v slabom rozliseni). 6 hracov bez rozsirenia ani nemozeme hrat a uz vobec to nie je idealny pocet hracov takze velmi zvlastne rozhodnutie. Herne je to asi posun vpred. Hral som par krat povodnu verziu a kupil som novu ediciu ale neskusal som 1,5 tej povodnej. Je super ze v krabici uz je cierna farba technologii ale zaroven sa to podpisalo na cene zakladu. Par pravidiel vylepsili alebo pridali ale zas ich par zhorsili. Popis pristavov a ich pravidla je krasny priklad zbytocneho pravidla navyse co len pridava do hry nejasnosti. Co ale oceňujem je insert pre technologie kde kazda ma svoje miesto, je to prehladne a na stole je to za 2 sekundy. Zaroven to ale zabera o dost viac miesta v krabici aj na stole a samotna krabica je ovela vacsia. Ja som napriklad dlho bojoval s miestom pre hry a Kemet tomu nepomohol. Ja som hral povodnu verziu tak 5-10 krat a rozhodol som sa naslepo potom kupit novu a asi nelutujem. Kamarat tiez hraval povodnu a ked si zahral tu novu tak vyhlasil ze je lepsia a nasledne ju tiez kupil. Ak by som mal staru verziu tak by som novu nekupoval. Ak by som mal stalu + rozsirenia tak uz vobec nie. Ak by som ale nemal ani jednu a peniaze nie su problem tak by som isel do tej novej.

6.12.2023 23:39:03 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

 Mage Knight ENG + 2x exp
Mage Knight ENG + 2x exp
Akt. cena: 1500 Kč
Končí za: 10 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas