nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Kemet

Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Starověk
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Matagot
Autoři: Guillaume Montiage
Jacques Bariot
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Reedice

Podle všeho matagot chystá novou edici Kemet: Blood and Sand. Tentokrát přes kickstarter, který má být snad spuštěn koncem května.

23.4.2020 09:41:21

TomL

Ano, ten upgrade pack jsme tu už 2 z nás zmínili :-)

22.5.2020 23:41:54

conversion kit

Jinak, v těch oficiálních FAQ bylo zmíněno, že pro majitele první edice se chystá i jen upgrade pack, který to změní dle pravidel nové edice. Takže taky možnost.

22.5.2020 23:20:25

Re: nic noveho

Na druhou stranu ... čekal někdo něco jiného než že to bude prostě "jen" reedice?

Já do toho dost pravděpodobně půjdu, protože starý Kemet nevlastním, tady je i s expanzí a po pravdě, co mě na starém Kemetu odrazovalo byl právě fakt (subjektivně) hnusný board. Tady to vypadá o mnoho lépe. I figurky jsou hezčí (jasně, původní Kemet byl taky osm let starý a navíc tohle není CMON, ale i tak).

Jen by mě zajímalo, vzhledem k načasování kampaně, jak si to povede proti Ankhu.

22.5.2020 23:15:07

hmm

Co jsem ty pravidla trochu pročetl, tak souhlas, že je to prakticky stejná hra a souhlas, že ten artwork mi taky úplně nesedí. Problém bude možná s tím, že do toho budou asi chtít vydávat rozšíření, na drhuou stranu Kemet 1. edice se tak dá považovat za kompletní a hotovou hru (což většinou vítám, když jsem ujetý na to mít do každé hry úplně vše co vyšlo).

22.5.2020 11:43:43

amko21

Aha, takže o nic nepřijdeme :-)
Mně se víc líbí artwork staré edice. Jen ta mapa je v nové hezčí... Jsem zvědav co vlastně bude součástí toho upgrade packu, protože pro něj říkali, že umožňuje původním majitelům zachovat původní artwork... Tak jestli jen ta nová mapa + nové figurky... ? Případně ještě další věci z Ta-SeTi, které už ale někteří máme... ?

22.5.2020 10:46:04 | Upraveno autorem (porovnej)

Nové pravidlá

Po prečítaní nových pravidiel, ktoré k reedícii zverejnili, musím skonštatovať, že ide o rovnakú hru. Neprináša nič nové, iba spojenie Kemetu a Ta-Seti v jednej krabici.

22.5.2020 10:21:11

hm

Co jsem pochopil, tak puvodni Kemet pujde hrat i s novymi pravidly, ne? Nova edice ma byt jednodussi a pristupnejsi. Otazkou je, jestli to ta hra vlastne potrebuje? Krome reskinu mapy a figurek (meh) se pridal i reskin karticek, ktere nevypadaji vubec pekne (osobni nazor). Kemet je klasika, pochybuji, ze lidem, co maji doma komplet prvni edici, nabidne neco vic...mozna neopren mapu, ale o te se v updatech nemluvilo :-)

PS.: karticky zde, mozna se ale jedna o wip

https://news.matagot.com/kemet-bloodandsand?fbclid=IwAR1Ea1NlZ46pyTmO6ey8TCdAl_olqU2pRAhpud7GpzPYB0wOe5tAw5TyauI#FEATURE%206

14.5.2020 15:21:00 | Upraveno autorem (porovnej)

CZ verze

taky doufam, ze se nejaky cesky vydavatel najde.

14.5.2020 15:20:30

first look

https://www.youtube.com/watch?v=qgU_cLvyBOc

chysta se toho chytnout nejaky cesky vydavatel?

14.5.2020 14:13:48

ano

Je to tak, mělo by to být 26.5.2020. Pro majitele původní verze by snad měl být upgrade pack.

23.4.2020 09:43:42 | Upraveno autorem (porovnej)