Kemet - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Starověk
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Matagot
Autoři: Guillaume Montiage
Jacques Bariot
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Reedice

Podle všeho matagot chystá novou edici Kemet: Blood and Sand. Tentokrát přes kickstarter, který má být snad spuštěn koncem května.
23.4.2020 09:41:21

ano
Je to tak, mělo by to být 26.5.2020. Pro majitele původní verze by snad měl být upgrade pack.

23.4.2020 09:43:42 | Upraveno autorem (porovnej)

first look
https://www.youtube.com/watch?v=qgU_cLvyBOc

chysta se toho chytnout nejaky cesky vydavatel?

14.5.2020 14:13:48

CZ verze
taky doufam, ze se nejaky cesky vydavatel najde.

14.5.2020 15:20:30

hm
Co jsem pochopil, tak puvodni Kemet pujde hrat i s novymi pravidly, ne? Nova edice ma byt jednodussi a pristupnejsi. Otazkou je, jestli to ta hra vlastne potrebuje? Krome reskinu mapy a figurek (meh) se pridal i reskin karticek, ktere nevypadaji vubec pekne (osobni nazor). Kemet je klasika, pochybuji, ze lidem, co maji doma komplet prvni edici, nabidne neco vic...mozna neopren mapu, ale o te se v updatech nemluvilo :-)


PS.: karticky zde, mozna se ale jedna o wip

https://news.matagot.com/kemet-bloodandsand?fbclid=IwAR1Ea1NlZ46pyTmO6ey8TCdAl_olqU2pRAhpud7GpzPYB0wOe5tAw5TyauI#FEATURE%206

14.5.2020 15:21:00 | Upraveno autorem (porovnej)

Nové pravidlá
Po prečítaní nových pravidiel, ktoré k reedícii zverejnili, musím skonštatovať, že ide o rovnakú hru. Neprináša nič nové, iba spojenie Kemetu a Ta-Seti v jednej krabici.

22.5.2020 10:21:11

amko21
Aha, takže o nic nepřijdeme :-)
Mně se víc líbí artwork staré edice. Jen ta mapa je v nové hezčí... Jsem zvědav co vlastně bude součástí toho upgrade packu, protože pro něj říkali, že umožňuje původním majitelům zachovat původní artwork... Tak jestli jen ta nová mapa + nové figurky... ? Případně ještě další věci z Ta-SeTi, které už ale někteří máme... ?

22.5.2020 10:46:04 | Upraveno autorem (porovnej)

hmm
Co jsem ty pravidla trochu pročetl, tak souhlas, že je to prakticky stejná hra a souhlas, že ten artwork mi taky úplně nesedí. Problém bude možná s tím, že do toho budou asi chtít vydávat rozšíření, na drhuou stranu Kemet 1. edice se tak dá považovat za kompletní a hotovou hru (což většinou vítám, když jsem ujetý na to mít do každé hry úplně vše co vyšlo).

22.5.2020 11:43:43

Re: nic noveho
Na druhou stranu ... čekal někdo něco jiného než že to bude prostě "jen" reedice?

Já do toho dost pravděpodobně půjdu, protože starý Kemet nevlastním, tady je i s expanzí a po pravdě, co mě na starém Kemetu odrazovalo byl právě fakt (subjektivně) hnusný board. Tady to vypadá o mnoho lépe. I figurky jsou hezčí (jasně, původní Kemet byl taky osm let starý a navíc tohle není CMON, ale i tak).

Jen by mě zajímalo, vzhledem k načasování kampaně, jak si to povede proti Ankhu.

22.5.2020 23:15:07

conversion kit
Jinak, v těch oficiálních FAQ bylo zmíněno, že pro majitele první edice se chystá i jen upgrade pack, který to změní dle pravidel nové edice. Takže taky možnost.

22.5.2020 23:20:25

TomL
Ano, ten upgrade pack jsme tu už 2 z nás zmínili :-)

22.5.2020 23:41:54

upgrade

Ten upgrade pack mě teda dost zklamal :-(
(mám Kemet komplet se vším všudy)
- nová pravidla - můžu si vytisknout
- nové referenční příručky - můžu si vytisknout
- pytlíky - zcela zbytečné pro hru
- upgradované žetony
- upgradované karty
- žádné stretch goals!
A tohle všechno/málo za 38 euro s poštovným!
A to si nejsem jist, zda vůbec žetony a karty jsou potřeba, když to v podstatě můžu hrát se starými, ale dle nových pravidel.

26.5.2020 20:26:29

upgrade
Ten upgrade asi nebude úplný - ve 2.0 má být nová bytost která nebyla v původní verzi a ještě údajně nová zelená sada power tiles (a tedy i nová pyramida).
Za mě taky zklamání. Mám taky kemet 1.0 komplet (i se všemi promo), takže se mi jej nechce zbavovat, ale zároveň bych rád nové věci. Cena upgrade i s poštovným vážně nic moc.

26.5.2020 22:06:10

Upgrade
Právě proto, že upgrade je takový nanicovatý, jsem už svůj Kemet i s rozšířením prodal a jdu do toho nového. Bylo to těžké rozhodování, ale nešlo jinak.:-)

26.5.2020 22:43:46

kampan
jako hra si ok, ale ta kampan. Dát jako stretch goaly nápovědní kartičky a scoring track je podlě me výsměch ve srovnání s jinými kampaněmi.

edit: uff a už se nemůžu dočkat na krabici potištěnou zevnitř ...

26.5.2020 23:52:35 | Upraveno autorem (porovnej)

Kampaň
Tak o tom, že je to primárně "dojírna", se asi bavit nemusíme.:-) Na marketingové kampani a "SG" (viz třeba zmíněný potisk) mi moc nesejde. Na hře to nic nemění a mít všechno v jedné krabici není špatné. A třeba backeři nakonec opravdu ušetří i ten avizovaný rozdíl mezi MSRP a cenou za KS.:-)

27.5.2020 08:12:47

...
Já na to teď kašlu. Upgrade pack teď podle mě nemá smysl:
1) Dá se hrát podle nových pravidel
2) Budou stejně chybět stretch goaly a asi i další věci
3) Kupovat celou novou verzi nemá smysl, pokud máte původní rozšíření. Nebude to moc kompatibilní (jiná velikost miniatur, jiné karty, jiné symboly...)
4) V budoucnu určitě předělají i další rozšíření a pokud to půjde přes kickstarter, tak se určitě budou chtít znovu napakovat a dají možnost dokoupit základní hru i se stretch goaly. Teprve v této době budu přemýšlet o nahrazení původní verze novou.

27.5.2020 10:06:08

cesky
vychazi to v mnoha jazycich. neverim, ze se teto legendy nechytne nejake nase vydavatelstvi. tak do toho, kdo vyhraje zavod - rexycy? lyski? myndocy? blekfajri?

27.5.2020 10:09:47

Junik
S Matagotem spolupracují Rexhry. Ta hra ale nepotřebuje lokalizaci. Stejně jako Cyclades je ve hře jen černobílý výtisk českých pravidel. Vše ostatní je jazykově nezávislé...

27.5.2020 10:22:24

Junik
Stím že se nevyprodala ještě ani první verze kemetu stará několik let, mám trochu pochyby že se do toho budou chtít rexhry pouštět znovu.

Rád se budu mílit :)

27.5.2020 11:37:35

ks
Porad nevidim duvod prodavat puvodni Kemet, ktery je podle me super. Ani kvuli dalsi barve, ktera to jeste vic zkomplikuje, uz ted je problem naucit hru novacky kvuli mnozsttvi dilku...

27.5.2020 13:15:33

Česky
No my to po pravdě moc neplánujeme, přece jen je to starší hra a verze 2.0 nepřináší pro spoustu dosavadních vlastníků dost důvodů měnit. A cena je značná, když to stovnám s původním Kemetem, který jsme tu dřív prodávali...

CEO REXhry a PlanetaHer.cz

27.5.2020 21:26:18

Cth...what the hell?
Popravde nevim, jestli to rozsireni ma odradit nebo prilakat dalsi lidi...

2.6.2020 20:54:53

Pepsson
Mňa úspešne odradilo. :D

2.6.2020 20:56:21

nasrac
Ja na to tiež kašlem. Premyšlal som nad upgrade packom, ale ta cena + poštovné je neskutočne vysoká, a vlastne ani neviem do čoho idem. Myslím, že si uplne vystačím so svojou kopiou stareho Kemetu a 1.5 pravidlami.

2.6.2020 21:14:14 | Upraveno autorem (porovnej)

Cth...
dooost trapny krok, ako podojit kravu uplne dosucha.
pass

2.6.2020 21:35:22

Vybíráme z Bazaru

Nukleum- 3D insert
Nukleum- 3D insert
Akt. cena: 15 €
Končí za: 3 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas