Kamisado - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 20 min
Herní svět: Abstraktní
Herní kategorie: strategická, logická
Čeština: není
Vydavatelé: Burley Games
Autoři: Peter Burley
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

O hře

Na přání "z vyšších míst" jsem k tomuhle kousku přeložil pravidla a při tom se mi hra dost zalíbila. Chtěl bych jí takto udělat trošku propagaci (jakože existuje a že by jí mohli fandové abstraktních her šachovnicového typu okouknout) a zároveň se pozeptat, jestli jí někdo zná a hraje (minimálně tedy Savager). Mám v plánu si vyrobit homemade verzi a zkusit si zahrát. Je to hodně na bednu? V delších hrách se sumo věžemi určitě... A co hratelnost? Nevytvoří se nějaká zavedená taktika, která to postupně přivede k omrzení, nebo je tam miliarda kombinací a partie se vyvíjí pokaždé jinak? Zatím si to neumím moc představit...
24.3.2011 21:04:31

Bacil
Znám, mám, hraji ji:) Mně se líbí teda fest, (mám abstraktní strategie v oblibě) jedna z těch lepších. Kombinací je tam hafo a partie jsou pokaždé jiné. Nejlepší je to hrát na víc bodů (např. na 7 vítězných) Začínající hráč má trošku výhodu v tom, že vlastně od prvního tahu je v útoku (proto preferuju hru na víc bodů) Ale makačka na bednu a opocení mozku je to šílená, protože je třeba "vidět" tahy dopředu. Omrzení se zatím nedostavilo;)

24.3.2011 21:14:03

Savager
A na víc bodů hraješ sérii jednokolovek, nebo i delší formát se sumo? Koukal jsem na tvoje fotky a zdá se, že máš placaté žetony, tak nevím, jak řešíš sumo věže. (A nemáš na základním rozestavění ty barvy kamenů obráceně :-) ?)

24.3.2011 21:34:59

Mne to zaujalo...
... hodně. Chystám se naučit pravidla přes víkend a zahrát si to (kdyby Savager nebyl takový workoholik a někdy se v Korunce ukázal, mohl nás ji naučit ).

24.3.2011 21:44:19

cauly
nojono,kdyby byl Savager workoholik ze své vůle,bylo by to smutné,ale vyšší vůle je vyšší vůle:)
Jinak hraji delší hru se sumo, je to zajímavější než hrát jednokolovky.

24.3.2011 22:29:15

Polepši se ;-)
A k obrázkům - podle pravidel může být deska otočená jakkoli (samozřejmě při všech hrách stejně), ale konvence říká: oranžová vpravo. Takže ji máš otočenou.
No a při základním rozestavení stojí každá věž na políčku své barvy, takže na fotce je to špatně.

24.3.2011 23:23:58

Dojmy
Dnes mě k šachovnici přitáhl Hrabinho a velmi mile mě to překvapilo. První hru jsem hrál trochu jako lama, ale ke konci jsem viděl, že se tam dá přemýšlet na několik tahů dopředu. Pokud má někdo rád šachy a abstraktní hry obecně, tak se mu Kamisado bude velmi pravděpodobně líbit.

11.8.2012 19:03:49

trochu zklamání
Jediná vada je, že když dáte žetony na věže , ve verzi od rexů - huchi, tak není vidět jakou barvu znaku má navrchu.
Stojí za to si to dooznačit. Třeba obarvením vrchní části věže.

12.8.2012 10:51:07

Vybíráme z Bazaru

Five Tribes ENG
Five Tribes ENG
Akt. cena: 950 Kč
Končí za: 16 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas