Jungle Jam - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2–10
Doporučený věk: od 6 let
Herní doba: 20 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Fler bollar i luften AB
Flitzebogen
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: 2000
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Několik lidí sedí okolo stolu a soustředěně hledí na nevelký kolík uprostřed. Hra se rozjíždí, každý rychle před sebe odhazuje karty. Rychlost se zvyšuje a karty přibývají - tu překřížené kosti, tu africká maska s oštěpem... Najednou několik hráčů nadskočí a vrhá se rukou po kolíku! Ten se odráží a zvedá se do vzduchu, hráči po něm hmatají... první dva promáchli, třetí se raduje s totemem v ruce! Bohužel po chvílí zjistí, že ho vůbec neměl chytat...

Asi takto nějak vypadá typické kolo hry Jungle Jam. Jedná se o párty hru vycházející pravidlově ze staršího Jungle Speedu, u které je důležitý zejména dobrý postřeh a rychlé reflexy. Hra se hraje nejlépe v co největší skupině. 

Každý hráč má před sebou balíček karet a hráči postupně po směru hodinových ručiček odhazují před sebe vždy vrchní kartu balíku. Karty jsou různě barevné a mají na sobě velmi podobné symboly. Jakmile se ve hře objeví 2 stejné symboly (na barvě nezáleží), musí majitelé těchto karet co nejrychleji sebrat dřevený kolík (totem) uprostřed stolu. Komu se tak povede, odevzdá druhému z dvojice všechny své odhozené karty. Ten si je dá dospod svého balíčku a hra pokračuje od něj. Vyhrává hráč, který se zbaví jako první všech svých karet.

Hra ale není tak jednoduchá, jak se zdá. Karty jsou si hodně podobné a úmyslně se snaží hráče zmást. Protože jakmile někdo totem zvedne (nebo se ho i jenom dotkne) v okamžiku, kdy nemá, bere zpět do svého balíčku odhozené karty všech hráčů.

Po otočení speciální karty je porovnávání a hledání stejných symbolů nahrazeno hledáním shodných barev.

 

Autor: VasekVydra

Vybíráme z Bazaru

Northgard: Země nepoznané (EN) v obalech
Northgard: Země nepoznané (EN) v obalech
Akt. cena: 1099 Kč
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas