nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Jungle Jam

Počet hráčů: 2 - 10
Doporučený věk: od 6 let
Herní doba: 20 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Fler bollar i luften AB
Flitzebogen
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: 2000
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Několik lidí sedí okolo stolu a soustředěně hledí na nevelký kolík uprostřed. Hra se rozjíždí, každý rychle před sebe odahazuje karty. Rychlost se zvyšuje a karty přibývají, tu překřížené kosti tu africká maska s ostěpem... Najednou několik hráčů nadskočí a vrhá se rukou po kolíku! Ten se odráží a zvedá se do vzduchu, hráči po něm hmatají, první dva promáchli, třetí se raduje s totemem v ruce. Bohužel po chvílí zjistí, že ho vůbec neměl chytat...

Asi takto nějak vypadá typická hra Jungle Jamu. Party hra, u které je důležitý zejména dobrý postřeh a rychlé reflexy. Hra se hraje nejlépe v co největší skupině. 

Hráči mají před sebou balíček karet, postupně po směru hodinových ručiček odhazují před sebe vrchní karty balíku. Ty jsou různě barevné a mají na sobě hodně podobné symboly. Jakmile se ve hře objeví 2 stejné symboly (na barvě nezáleží) musí majitelé těchto karet co nejrychleji sebrat dřevený kolík (totem) uprostřed stolu. Komu se tak povede odevzdá druhému všechny své odhozené karty. Ten si je dá dospod svého balíčku a hra pokračuje znovu od něj. Vyhrává hráč, který se zbaví jako první všech svých karet.

Hra ale není tak jednoduchá, jak se zdá. Karty jsou si hodně podobné a úmyslně se snaží hráče zmást. Protože jakmile někdo totem zvedne (nebo se ho i jenom dotkne) v okamžiku, kdy nemá, bere zpět do svého balíčku odhozené karty všech hráčů.  

Balení obsahuje:

 

  • 80 karet
  • 1 dřevený totem
  • originální německá pravidla a český překlad

Jedná se o stejný herní princip jako u hry Jungle Speed.

Autor: VasekVydra