Jídlo s.r.o. - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2–6
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: vzdělávací
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
Albi - logo
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: 2015
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Víte jaké je nejprodávanější pivo na světě? Čeho se děsí člověk trpící karnofobií? Nebo která část prasete slouží k výrobě huspeniny? Odpověď na tyto otázky (a nejen na ně) naleznete ve hře Jídlo s.r.o., která vznikla podle stejnojmenného pořadu v hlavní roli s Romanem Vaňkem. Na své si jistě přijde nejeden milovník dobrého jídla, ale i každý, kdo se chce dozvědět něco nového ze světa gastronomie.

Jídlo s.r.o. je vědomostní desková hra, v níž je cílem správně odpovídat na otázky na kartách čtyř tematických okruhů, sbírat je a díky tomu dosáhnout vítězství.


Příprava hry:

Doprostřed stolu umístíme herní plátno a roztřídíme karty podle čtyř tematických okruhů - balíčky karet umístíme na dosah všem hráčům. Každý hráč si vezme jednu figurku, kterou umístí na libovolné pole herního plánu. Na závěr je nutné se s týmem domluvit, zda budete využívat nápovědu na zadní straně karet v podobě nabídky ze tří možných odpovědí a), b), c) či nikoliv.


Průběh hry:

Hráči se střídají po směru hodinových ručiček od začínajícího hráče. Hráč na tahu hodí kostkou a posune se o příslušný počet polí libovolným směrem. Podle toho, na jaké části herního plánu se ocitla jeho figurka (herní plán má čtyři části podle čtyř tematických okruhů) vezme hráč po levici aktivního hráče kartu z příslušného balíčku karet. Aktivní hráč hodí kostkou ještě jednou, čímž si určí číslo otázky, na kterou bude odpovídat. Hráč po jeho levici mu otázku nahlas přečte.

  • Pokud hráč odpoví správně a kartu tohoto tématu ještě nemá, vezme si ji, položí si ji před sebe a na tahu je další hráč.
  • Pokud hráč odpoví správně a kartu tohoto tématu již , kartu si nevezme a hraje znovu. Má tedy celý tah navíc.
  • Pokud hráč odpoví špatně, nic nezískává a na tahu je další hráč. Ve svém následujícím kole však nebude házet kostkou, ale pokusí se odpovědět na otázku stejného tematického okruhu, jako ve svém minulém tahu.


Konec hry:

Hru vyhrává hráč, který jako první nasbíral sadu čtyř karet odpovídají čtyřem tematickým okruhům ve hře.

 

Autor: katabrenkusova

Vybíráme z Bazaru

Stellar Horizons
Stellar Horizons
Akt. cena: 1900 Kč
Končí za: 5 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas