ISS Vanguard - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: kooperativní
Čeština: vydání ohlášeno
Vydavatelé:
Albi - logo
Autoři: Krzysztof Piskorski
Marcin Świerkot
Michał Oracz
Paweł Samborski
Rok vydání: 2021
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Součást CZ verze

Ahoj,

kampaň ISS se pomalu chílí ke konci a já mám takový pikantní dotaz, zda tady někdo ze zdejší komunity netuší, co všechno by mohla obsahovat CZ verze. Předpokládám, že SG kampaně snad výjdou, ovšem nejsem si již tak jist, jak to bude např. s Personal files či s 3D modely.

Díky za postřehy!


6.1.2021 06:08:27

CZ
Asi by bylo dobré nejdřív zmínit, že oficiálně CZ vydání není potvrzeno. Pokud by se do toho pustilo Albi, jak bylo naznačeno, je očekávané vydání až někdy roku 2022 - 2023.

Některé SG těžko vyloučit - přidané stránky planetopedie například (s nimiž se vážou jednotlivé mise). Těžko říct, jak třeba SG Lone wolf.

Figurky jsou jazykově nezávyslé, takže ty by se objevit mohly podobně jako u TG.

V překlad Add-onu Personel files bych opravdu nedoufal.
--------------------------------------------------
No Game - No Life

6.1.2021 08:08:45

Bude mít Albi, v budoucnu pokud se ISS Vanguard bude dobře prodávat, přístup k celému obsahu nebo je něco co už teď je jasné, že do retailu nepůjde?

 

Jde mi o to, když je teď otevřený pate pledge, jestli má smysl tam vzít k něco k čemu se pak už nedostanu. Pak tedy ještě záleží na případném fan počeštění takového obsahu. Četl jsem že hra využívá aplikaci ale nevím jak přesně a jestli by to pak budoucí fan překlad nekomplikovalo.

22.9.2022 09:57:06

Vzhledem k tomu, že mohli vydat Niamh k TG, což byla původně KS exklusive, tak by neměl být problém, aby vydali k ISS všechno, co bude dávat smysl.

22.9.2022 12:52:31

Třeba by se k tomu mohl vyjádřit přímo @Dejf z Albi.

Dejfe, můžeš nám sdělit nějaké bližší podrobnosti k ISS Vanguard od Albi, prosím? :)

23.9.2022 12:20:58

Ahoj,

počítat můžete (jako vždy) s jazykově nezávislými komponentami (figurky apod.), snad kromě deluxe kostek, které se moc nepovedly. Plus bude ještě jedna jazykově závislá věc, jejíž oznámení si ale schováváme na později.

David Rozsíval,
Albi Česká republika a.s.

27.10.2022 10:38:09

Kostkový upgrade rozhodně doporučuji, hra s ním vypadá o mnoho lépe. Je pravda, že modrá a zelená v určitém světle splývají, ale zvykl jsem si a už nemám s rozlišováním větší problém (stejně se řídím hlavně symboly a ty jsou pro různé barvy kostek až na dva typy jiné). Jsem rád, že jsem si Dice Uprade pořídil - kostky jsou ústřední prvek ISS a upgrade tak hru po estetické stránce hodně pozvedá.

 

A rozhodně doporučuji Personal Files. Příběhy postav (i když kraťoučké) jsou opravdu dobře napsané a rozvíjí charakter každého člena posádky. :-)

30.10.2022 02:27:33 | Upraveno autorem (porovnej)

Já jsem nadšený ze základních kostek a ty “deluxe” bych fakt nechtěl. Vypadají jak od kolotočů a to hlavní, symboly, je na nich podstatně hůř vidět.

...................................................................
Odvážný dobrodruh / www.deskozona.cz

30.10.2022 09:37:03

Už jsem to asi někde psal a určitě říkal, “Deluxe” kostky (alespoň v provedení, které mám) jsou úplně k ničemu. Nejsem schopen barvy rozeznat, aniž bych se na kostku podíval proti světlu. Vyhozených $40

--------------------------------------------------
Lazy - Cat - BG
No Game - No Life

30.10.2022 11:33:56

Doufám že do české verze zahrnou už nějak doplněné pravidla.

Protože zatím co máme nahráno tak jsou neskutečně díravá.

 

31.10.2022 11:11:25

@koule2005 děravá ve smyslu?? Jsou již někde doplněna, revidovaná EN pravidla ze kterých by mohlo Albi vyjít? Případně je obecně možné při překladu her, aby ten kdo bude psát pravidla do CZ, je “přepsal” tak, že by si tam něco doplnil, tu ohnul apod. zkrátka že by to nesedělo s EN verzí, neboť je natolik znalý hry, že si to může dovolit nejenom tedy vědomostně, ale i licenčně je to dovoleno?

díky za info

31.10.2022 12:39:09

@Bary Jeden příklad:

Crewmember Skill Each Crewmember also has one Skill described in the lower section of the Crewmember card. The card also lists the starting number of Charges for the Skill. A Skill can be used at any time (unless stated otherwise by its text) by discarding 1 Charge from the Crew board. When used, follow the instructions for the Skill. 

Skill může být použít kdykoliv nestanoví-li jeho text jinak.

Ale jestli je to pouze v při akcích sekce, do které postava se skillem patří nebo opravdu kdykoliv i při akcích jiných sekcí již specifikováno není. A zrovna na tohle se ptalo hodně lidí a co jsem vidět tak zatím to bylo od AR bez odpovědi. Doma samozřejmě jedeme striktně pouze při akcích dané postavy.

FAQ už je, ale skoro nic v něm zatím není.

31.10.2022 14:47:05 | Upraveno autorem (porovnej)

Taky už jsem to zmiňoval. Chyb tam je dle mého dost, i když vzhledem k celkovému množstí obsahu to není velké procento. Každopádně mně to vadí a je zajímavé, že některým vydavatelům to ze strany hráčů prochází a některým ne.

--------------------------------------------------
Lazy - Cat - BG
No Game - No Life

31.10.2022 14:50:14

@koule2005 Dovolím si mít opačný názor…

Co se týká vyložených chyb, tak se doposud ví o 12 v Logbooku (z cca 1100 záznamů) a 4 chybách na kartách (z cca 1300 karet). Přičemž všechny chyby logbooku jsou v aktuálně dostupné verzi opraveny a stejně tak v aktuální verzi aplikace.

Pokud jde o nejsanost pravidel, tak souhlasím, že spousta věcí mohla být formulována lépe, ale “neskutečně děravými” pravidly bych to asi nenazval. Navíc AR aktivně komunikují, na otázky odpovídají a zmiňované FAQ + errata také aktualizují. (Mimochodem otázky ohledně timingu skillů jsou v něm zodpovězeny už minimálně od konce září.)

Oficiální FAQ a opravený Logbook: https://issvanguard.com/resources/
Neoficiální FAQ: https://boardgamegeek.com/thread/2960276/unofficial-list-questions-clarifications-suggestio
 

31.10.2022 15:36:26 | Upraveno autorem (porovnej)

@koule2005 

“Skill může být použít kdykoliv nestanoví-li jeho text jinak.”

Můžeš uvést příklad, kde to podle Tebe není jednoznačné?

 

2.11.2022 00:22:43

@Belveder Tak mohli napsat, že to je i v tahu jiné sekce atd. V FAQ co poslal Sady je to popsané už jasně. Že to je kdykoliv a to dokonce i v lander fázi. To je vítané ulehčení.

2.11.2022 09:13:47

@koule2005: Tak když kdykoliv, tak kdykoliv. Ze zkušenosti vím, že není dobré hledat v pravidlech něco, co tam není. To by ta pravidla pak musela být velká kniha, kde je domrtě polopaticky vysvětleno úplně všechno, ve všech možných situacích.

Podle původního lamentu jsem čekal nefunkční pravidla, nikoliv pravidla stručná. :)

3.11.2022 10:36:06

Mně to právě také přijde zřejmé, zejména díky textu v závorce.

“A Skill can be used at any time (unless stated otherwise by its text).”

3.11.2022 19:42:34 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

HRA O TRŮNY - STRÁŽCI NA ZDI
HRA O TRŮNY - STRÁŽCI NA ZDI
Akt. cena: 240 Kč
Končí za: 11 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas