Infinite City - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: budovatelská
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Alderac Entertainment Group
Autoři: Brent Keith
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

dotazy ke hře

Když je v pravidlech psáno něco o prázdném políčku (empty tile), myslí se tím karta otočená naruby? Protože jestli ne, nenapadá mě moc jiných způsobů, jak otočit startovní pole (možná ještě kartou Housing).

Jinak jaký je váš názor na hru?
3.11.2009 08:04:34

Empty tile
je podle mě již otočené pole bez žetonu hráče. Alespoň tak jsme to hráli v Essenu. Hrál jsme jen jednou, ale moc se mi to líbilo. V podstatě nás do hry dotlačil brand manager AEG, ale příjemně to překvapilo. Jinak myslím, že můžeš ve svém kole otočit jakékoli pole lícem dolů místo toho, abys položil nové. A samozřejmě na to otočené položit svůj žeton. Ale ber mě s rezervou, hrál jsem jen jednou.

3.11.2009 08:50:31

Sydo
Toz to ja jsem to v Essenu hral taky jednou, protoze nic jinyho AEG nemelo volnyho. A velice se mi to nelibilo, hrali jsme to pod vedenim hermana, tudiz asi i dobre, ale bylo to nahodne cosi bez nejake hlubsi mozne strategie a s castyma veletocema. Jeste to klidne nekdy zkusim, nerad hry zatracuju po jednom zahrani, ale tohle na me dojem fakt neudelalo...

3.11.2009 10:34:30

aneken
No jo no, mě to právě přišlo dobré, veletoče mě bavily, zpracování se mi moc líbilo a vzhledem k tomu, že jsme od demoše dostali fets nakopáno, tak si myslím, že i strategie tam má prostor. Celkově to ale na mě též působilo jako hra, kde tři partie k pochopení strategií nestačí. Nicméně jsem se bavil fest, jak je tam škození, má to u mě hned body :)

Btw. můj nejhorší zážitek v celé mé herní historii byla hra Die Schätze der Dunkle Türme, hledal jsem jí na BGG, abych jí ukázal, že nejen Kalousek je jednička, ale očividně je tak hrozná, že jí ani nedali do databáze :) Ačkoli tam jednu dobu čekala na zařazení, zajímalo by mě, jestli prodali alespoň jednu z toho ohromného množství krabic.

3.11.2009 10:44:04

Sydo
To byli naci ti Rusaci, co to meli ve trech jazycich? Na to sem koukal, ale zlakat jsem se nenechal:)

3.11.2009 10:55:45

aneken
JJ, demař se usmíval jak pedofil a táhly z něj cíga.

3.11.2009 11:03:39

otočení pole
Vyložit pole otočené lícem dolů? V pravidlech o tom není zmínka - jen o tom, že dílek otočíš lícem nahoru, když na něj nějak dostaneš svůj token.

Celkově z toho mám takový rozpačitý pocit - krásné zpracování, za tu cenu opravdu plná krabice, ale co se samotné hry týče, obávám se, že nadšení z prvních pěti her vyprchá, načež se Infinite City objeví v bazaru. Uvidím, co s tím udělá hra alespoň ve čtyřech (ve dvou je to opravdu minimální strategie a maximální přetahovaná o políčka - komu přijde víc svinících karet, ten vyhrál). Taky mě tam dost mrzí ta celkem nízká variabilita karet. Sice je jich celkem 120 (plus 6 za Essen promo), ale pořád se opakují a jsou nepoužitelné pro nějaké výraznější plánování budoucích tahů.

Pokud trojhra nebo čtyřhra výrazněji ovlivní můj názor, hře se na kolenou omluvím :)

3.11.2009 14:07:57

Dansemacabre
Jsme vůl a neumím psát - myslel jsme, že místo položení nového dílku můžeš pole, které je lícem dolů na ploše, otočit obrázkem nahoru.

3.11.2009 14:16:32

Sydo
To právě taky nemůžeš. Můžeš jen a pouze položit dílek, který máš v ruce, načež se vyřeší všechny jeho efekty (otočení sousedních polí) a pak hraje další. A to jsou de facto celá pravidla hry.
Hmm... teď nemám hodinu co dělat, tak je jdu přeložit do češtiny a nahrát sem :)

3.11.2009 14:26:47

Dansemacabre
Hmm, co nás to ten blázen tedy učil? My jsme právě mohli otáčet těch pět dílků, co byly na počátku hry lícem dolů...

3.11.2009 14:31:02

Sydo
My v urcite fazi taky, jen nevim presne kdy...

3.11.2009 14:43:28

pravidla
Zvláštní... http://www.alderac.com/ic-rules-web.pdf
(před pěti minutami přeloženo do češtiny a nahráno :))

3.11.2009 15:23:32

rbx

Danse
ctu ta anglicka pravidla a je tam, ze muzes otocit ve svem tahu policko, ktere je licem dolu a polozit tam sveho pajdulaka. Ale je pravda, ze ta pravidla jsou psana hodne z rychliku. Nikde tam nevidim to klasicke - hracuv tah: moznost1, moznost2 atp. Misto toho je tam lehky popis toho, jak se to hraje, ale moznosti tam zobrazeny nejsou. Nic to ale nemeni na faktu, ze se mi to v Essenu libilo. Ale chapu anekena, jakozto souteziveho eurovkare, ze kdyz mu nekdo peclive budovanou strategii vymlati z ruky svinackou kartou, ze to asi pro nej nebude to prave orechove :-) Asi jako kdyz si v Aquariusu orotujete cile, nebo udelate swap hands ci shuffle cards :-) Tam je spis ta strategie, delat si body na stole a ne drzet si nekolik kol kartu, ktera se bude hodit az ke konci hry. Treba karta elektrarny rika, ze vse co je na ni napojeno, se uz neda nijak ponicit, takze tam jsou pak body jiste. Plaza naopak nuti soupere davat karty pouze k ni a Stadium pritahne obecenstvo-pincliky na svou kartu, takze ty strategicke moznosti tam jsou, jen se nesmi drzet v ruce, ale musi se hrat na stul.

3.11.2009 18:16:00

rbx
Tak jsem buď slepý, neumím anglicky nebo mám špatná rpavidla...

On your turn, pick one tile from your hand. Place it on the table
face-up with one of your tokens on it, claiming control of that
tile. The tile must be adjacent to at least one other tile already
placed. Once the tile is in place, follow its printed directions.

pozdější odstavec
If you put a token on a face-down tile as part of your turn,
flip that tile face up and follow the directions on that tile.

se podmiňovacím způsobem vztahuje k předchozímu - tedy "pokud bys měl položit" - Tím rozumím, že sám o sobě položit nemůžeš, ale může se to stát díky kartě, kterou jsi položil předtím.

3.11.2009 18:47:15

Dansemacabre
Já bych to přeložil asi takhle:
Ve Svém kole vyber jednu kartičku z tvojí ruky. Umísti jí na stůl lícem vzhůru s jedním tvojím panďulákem(tokenem) na ní, čímž jí získáš pod kontrolu. Kartička musí sousedit s nejméně jednou jinou kartičkou, která již byla umístěna. Když je kartička umístěna, splň instrukce na ní uvedené.

A ten druhý odstavec:
Když položíš panďuláka(token) na kartičku, která je rubem vzhůru, jako součást svého kola, pak otoč tuto kartičku a splň její instrukce.

Je to trochu neohrabané, ale doufám, že je to pochopitelné.

3.11.2009 19:03:18

infinite
Tak předně bych se chtěl hře Infinite City omluvit za to, co ošklivého jsem o ní řekl. Hra ve čtyřech ukázala, že je to skutečně zábavná a příjemná oddychovka. Problém ve dvou a částečně i třech hráčích zůstává.
Sice je to opravdu víc než o strategii o tom, kdo víc zasviní ostatním (aneb "kucíí, pote na fotbal!"), ale stejně je to sranda. :)

Mimochodem: včera jsme to hráli jen s vykládáním polí z ruky (bez pokládání na otočené) a stejně nakonec nezbylo neodkrytého skoro nic.

4.11.2009 11:21:39

rbx

Danse
v Essenu k tomu pristupoval Sydo s takovym divnym vyrazem ve tvari, ktery rikal "hm, co jste to zase vymysleli, to zase bude blbina" a postupne se mu oblicej vyjasnoval a vyjasnoval a cim vic svinil, tim byl jasnejsi, az se nakonec i pousmal :-))

4.11.2009 12:09:10

rbx
Tak to my se štěkali a insultovali prakticky celé dvě partie :)
Jak řek spoluhřáč: "není důležité vyhrát, ale zasvinit!"

4.11.2009 12:20:25

Bajn

Mecenáš trolíků

otaceni karet
Zatim jsem tedy hru nehral a jen studoval pravidla a karticky (btw: uz jsem chtel zacit nadavat, ze v krabici nemam pravidla, nakonec jsem nasel drobnou dvojstranu mezi desky s kartickama :) )

Ale jestli jsem vas pochopil spravne, tak uvodni karticky se otoci pouze pomoci toho, ze se vedle nich prilozi karta, ktera umoznuje polozit tokeny na okolni, tzn polozim tuhle kartu, to mi umozni rubovou kartu otocit, umistit na ni zeton a zaroven provest to co na otocene karte je napsano?
A druha otazka, je mozno pomoci presunu nebo odstranovani karet mist z hraciho planu rozdelit hraci plochu na dve oblasti? tzn ze bych oddelil karticku, ktera spojuje dve skupinu karet? Nebo je toto zakazano a prehledl jsem to? diky

30.8.2010 13:27:08

Empty Tile
1: Empty tile je každá destička bez žetonu.
2: Empty tile tím pádem je každá destička ležící lícem dolů, tudíž i startovní, nebo taky již položená destička lícem nahoru, avšak bez žetonu.
3: Housing a Embassy jsou jediné destičky, které můžou umístit hráčuv žeton na Empty tile - na destičku otočenou lícem nahoru bez žetonu s tím, že text se neprovede, nebo na destičku lícem dolů a pouze v tomto případě se destička otočí, hráč na ni položí svůj žeton a provede se její text.

7.8.2018 22:57:11

Vybíráme z Bazaru

Carcassonne Objevitelé - Neues Land
Carcassonne Objevitelé - Neues Land
Akt. cena: 200 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas